Pango One Road : logical labyrinth for children

thumbnail
۸ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

رساندن شخصیت از ابتدا به انتهای مسیر با بهره‎گیری از مهارت تفکر حل مسئله

سال: 2020
  بررس برنامه: حامد داوری

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  انیمیشنی کوتاه چگونگی انجام بازی را به کودک آموزش می‎دهد. مراحل ابتدایی نیز ساده هستند و بیشتر جنبه‎ی آموزشی دارند. امکان انجام چندین باره‎ی هر مرحله وجود دارد و کودک در نهایت با آزمون‎و‎خطا راهی برای عبور پنگو پیدا خواهد کرد.
  کودک باید مسیری را از مبدا تا مقصد برای عبور پنگو پیدا کند. او ابتدا باید مسیر و مکان قرار‎گیری چاله‎ها و درپوش‎ها را تحلیل کند و سپس با بهره بردن از مهارت تفکر حل مسئله‎ی خود راهی برای پوشاندن چاله‎ها و رسیدن به انتهای مسیر پیدا کند. رساندن شخصیت از ابتدا به انتهای مسیر مشابه بازی ماز است اما با این تفاوت که در این بازی کودک خود باید مسیر را رسم کند. جریان بازی به تقویت مهارت شناختی و تشخیص رنگ‎ نیز کمک خواهد کرد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی نسخه‎ای از مجموعه بازی‎های Pango است که همانند نسخه‎های دیگر فضایی کودکانه و کارتونی دارد. موش کوری چاله‎هایی را روی زمین بازی کنده است و عبور پنگو را غیر ممکن کرده است. کودک باید چمن‎های دایره‎ای شکلی را مانند درپوش روی چاله‎ها قرار دهد و پنگو را به انتهای مسیر برساند. در مرحله‎ی نخست تنها یک چاله وجود دارد اما به مرور تعداد آن‎ها بیشتر می‎شوند و بازی را چالش‎برانگیز‎تر خواهد کرد. در برخی مراحل عامل تشخیص رنگ نیز به مراحل اضافه می‎شود. به طوری ‎که کودک تنها چمنی با رنگ مشابه چاله را می‎تواند روی آن قرار دهد. چاله‎ها در نقاط متفاوت تصویر بازی قرار دارند و در صورت برخورد به هر یک مرحله از ابتدا شروع می‎شود. کودک باید به محل چاله‎ها دقت داشته باشد و با کشیدن انگشت خود روی صفحه مسیر عبور را ترسیم ‎کند. سپس با زدن دکمه‎ی شروع می‎تواند مسیر رسم‎شده را تماشا کند و در صورت اشتباه بودن آن را متوقف کند و مجدد مسیر درست را بسازد. رسیدن پنگو به انتهای مرحله به طور حتم به استفاده از مهارت تفکر حل مسئله نیاز خواهد داشت. در طول بازی به کودک جوایزی از جمله کلاه، لباس و شلوار داده می‎شود تا بتواند پوشش پنگو را تغییر دهد. مراحل اولیه‎ی بازی رایگان است اما در ادامه نیاز به خرید درون برنامه‎ای خواهد بود. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه Android 1.0.1 در تاریخ 07/29/ 99 نوشته شده است.

  کیفیت

  تصاویر پس‎زمینه‎ی بازی زیبا و رنگارنگ هستند. پنگو در بعضی مراحل می‎تواند دوستان خود که همگی شخصیت‎های حیوانی هستند را با خود همراه کند. آن‎ها دنبال او راه می‎روند و برای کمک جوایز موجود در طول مسیر را حمل می‎کنند. موش کور نیز در مسیر بازی حرکت می‎کند و چاله‎هایی را می‎کند. تمامی شخصیت‎ها کارتونی و کوچک هستند و حالات چهره و راه‎رفتن جذابی دارند. موسیقی بازی نیز کودکانه و دلنشین است.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  بازی خرید درون برنامه‎ای دارد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۱.۰.۱
  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۱
  واحد پول رایگان
  ناشر Studio Pango
  سال انتشار ۲۰۲۰