Papumba: Preschool ABC Games

thumbnail
۶ سال به بالا
۴ تا ۶ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

مجموعه‎ی آموزش‎ها جهت رشد و شکوفایی برخی مهارت‎ها در کودکان

سال: 2019
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  استفاده از تصاویر انواع حیوانات مثل پنگوئن و شخصیت‎های گوناگون فانتزی و وجود موسیقی برای کودکان شکل بازی ایجاد کرده ‎است که به برقراری ارتباط بهتر کودک با محتوای آموزشی برنامه کمک می‎کند.
  بازی با لمس یا ضربه زدن روی صفحه‎ی بازی توسط انگشت کودک انجام می‎شود. در هر دسته‏‎بندی تعدادی انیمیشن گوناگون جهت درک بهتر مفاهیم مورد آموزش وجود دارد. در ابتدای هر بازی گروه سنی هدف نمایش داده می‎شود که همراهی والدین با کودک جهت انتخاب بازی مناسب با سن کودک خود، ترجمه و تأکید بر موارد آموزشی لازم است.
  انیمیشن‎های آموزشی و پازل‎های گوناگونی در برنامه قرار دارند که باعث تقویت برخی مهارت‎های مهم و کاربردی مانند خلاقیت، مهارت‎های شناختی و تفکر حل مسئله در کودک می‎شوند. محتوای برخی آموزش‎های برنامه به آشنایی کودکان با اشکال هندسی و درک هندسه‎ی فضایی، درک مفهوم اندازه و مقایسه کمک خواهد کرد. بازی بر مفاهیم اخلاقی مثل مهربانی، کار گروهی، کمک خواستن از بزرگسالان مثل معلم یا والدین در هنگام بروز مشکل و محافظت از محیط زیست نیز اشاره کرده ‎است. تمامی آموزش‎ها با استفاده از تصاویر و صدای گوینده‎ی بازی در اختیار کودک قرار می‎گیرد که به گسترش مهارت کلامی و درک بصری کودکان کمک شایانی خواهد ‎کرد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  نام اندروید بازی Papumba – Fun Learning For Kids است. در این بازی تعاملی مجموعه‎ای از آموزش‎ها در قالب انیمیشن، بازی، موسیقی و صدای گوینده در اختیار کودک قرار می‎گیرد. مهارت‎های متنوعی مثل خواندن و نوشتن حروف الفبا و اعداد با کودک تمرین می‎شود. بازی‎هایی مثل پازل اشکال درهم برای تقویت مهارت شناختی کودک و برای بهبود خلاقیت نیز تمرین رنگ‎آمیزی در برنامه قرار دارد. مفاهیم اخلاقی متنوعی مانند آزار ندادن دیگر کودکان، کمک گرفتن از بزرگسالان قابل اعتماد در هنگام بروز مشکل، محافظت از محیط‎ زیست و شناخت احساساتی مانند شادی و عصبانیت نیز در برنامه آموزش داده می‎شوند. برنامه بر پایه‎ی پرداخت هزینه و خرید اشتراک استوار است اما برای آشنایی کودکان و والدین با محیط آن یک هفته‎ی ابتدایی استفاده رایگان است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی برنامه را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی iOS 4.3.2 در تاریخ 99/03/25 نوشته‎ شده است.

  کیفیت

  بازی از خلاقیت بالایی در نحوه‎ی انتقال آموزش‎ها توسط انیمیشن‎ها، تصاویر و جملات به کودک برخوردار است. تصویر‎سازی تمامی آموزش‎ها رنگارنگ است. صدای گوینده‎ی بازی در تمام مراحل وجود دارد و توضیحات بسیار کاملی را در هر آموزش در اختیار کودک قرار می‎دهد و پس از به پایان رساندن هر مرحله توسط جملات مثبتی او را تشویق می‎کند.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  جهت اشتراک در برنامه و دسترسی به تمامی آموزش‎ها پرداخت مبلغ 7.99$ به صورت ماهانه لازم است.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  اگرچه برخی از امکانات برنامه به صورت آفلاین نیز قابل انجام است اما برای در اختیار داشتن بیشتر آموزش‎های برنامه دسترسی به اینترنت لازم است. صفحه‎ای با نام این بازی در فیس‎بوک وجود دارد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۴.۳.۲
  واحد پول رایگان
  ناشر Papumba SRL
  سال انتشار ۲۰۱۹
  ارز رایگان