Paradise Island 2: Resort Sim

بررس متن: نیلوفر غیبی

8+

توسعه‎ی جزیره‎ای فانتزی با ساخت‎وساز و کسب سکه‎های بیشتر

ناشر: Game Insight UAB سال انتشار: 2015

Paradise Island 2: Resort Sim

8+

توسعه‎ی جزیره‎ای فانتزی با ساخت‎وساز و کسب سکه‎های بیشتر

ناشر: Game Insight UAB

سال انتشار: 2015

بررس متن: نیلوفر غیبی

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
کودک با توسعه‎ی جزیره‎ی کوچک خود حس استقلال را تجربه می‎کند و خودش را مسئول اداره‎ی شهرک ساخته‌شده می‎داند.
محتوای آموزشی
قابلیت تغییر چیدمان جزیره می‎تواند بر روی توسعه‎ی خلاقیت کودکان تاثیرگذار باشد. همچنین بخش مربوط به لاک‏‎پشت داخل آب برای حل پازل‎های کوتاه و نسبتاً ساده‎ای است که به کودکان در جهت توسعه‎ی تفکر حل مسئله و مدیریت حرکات برای رسیدن به هدف مشخص کمک می‎کند.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
راهنمای اول بازی و توضیحاتی که به زبان انگلیسی در حین بازی نمایش داده می‎شود تا حدودی سازوکار و جریان بازی را شفاف کرده است اما شلوغی تصویر اصلی و نبود منویی مشخص کار را برای کودکان ناآشنا به این سبک بازی‎ها، سخت می‎کند. اگرچه محتوا به زبان انگلیسی نمایش داده می‎شود ولی وجود راهنماهایی از جنس فلش یا برجسته شدن نماد‎ها الزام به تسلط بر زبان انگلیسی برای کار با بازی را از بین برده است.
آنچه والدین باید بدانند

این مجموعه در جزیره‎ای خالی از سکنه شروع می‎شود که بازیکن در نقش مسئول فعلی آن باید به ساخت‎وساز بپردازد تا گردشگران بیشتری جذب شوند و منطقه‎ای به ظاهر گردشگری ایجاد کند. شخصیت راهنما دختر نوجوانی با پوشش بومی منطقه است که در جریان پیشرفت بازی به کودک کمک می‏‎کند. کودک با ساخت‎وساز بیشتر به سکه‎ی بیشتر دست پیدا می‎کند و از سکه‎ها برای ارتقای سطح ساختمان‎ها و خرید زمین جدید استفاده می‎کند. در ابتدای مراحل مناطق خارج از دسترس بازیکن زیاد است و باید با صرف زمان زیاد و جمع‎آوری سکه مناطق خارج از دسترس را باز کرد که همین امر عاملی برای سرزدن مداوم کودک به برنامه می‎شود. بخشی در بازی جهت سرگرمی بیشتر و حل پازل‎های ترکیب رنگ وجود دارد. بازیکن باید در این قسمت باید حداقل سه شکل مشابه را در یک ردیف کنار هم قرار دهد تا در نهایت به هدف مرحله‎ی مورد نظر دست پیدا کند. اگرچه بخش اصلی برنامه که مربوط به ساخت‎وساز است، جایی برای توسعه‎ی خلاقیت کودک نگذاشته است اما بازیکنان می‎توانند با سلیقه‎ی خود تغییراتی در ظاهر جزیره ایجاد کنند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 11.16.1 در تاریخ 98/10/28 نوشته‎شده است.

کیفیت

محیط برنامه در جزیره‎ای طراحی‎شده که به‎مرور با کمک کودک ساختمان‎ها و بناهای جدیدی داخل آن افزوده می‎شود. تنوع رنگی بالایی در گوشه کنار جزیره دیده می‎شود و برای شخصیت‎ها و حیوانات ظاهر متنوعی در نظر گرفته‎شده است. موسیقی متن با جریان شاد برنامه هماهنگ است.

مصرف گرایی

بسته‎های خرید درون برنامه به صورت عادی و ویژه در برنامه وجود دارد. ویدیوهای تبلیغاتی برای سرعت بخشیدن به فرایند فعالیت‎ها یا کسب سکه‎ی داخل بازی ارائه می‎شود.

حریم خصوصی

برنامه اجازه‎ی کاربر برای ارسال اعلان جهت مراجعه به برنامه را درخواست می‎کند. لینک ارتباط با فیس‎بوک با هر بار ورود نمایش داده می‎شود. در بخش تنظیمات اطلاعاتی ازجمله نام، کشور، جنسیت و مواردی از این دست پرسیده می‎شود که اجباری به پرکردنشان وجود ندارد.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 40
حداقل نیازمندی اندروید 4.1 یا بالاتر
نسخه تست شده روی iOS 11.16.1
حداقل نیازمندی iOS 9.0 یا بالاتر
واحد پول رایگان
ناشر Game Insight UAB
سال انتشار 2015