Park Math - by Duck Duck Moose

thumbnail
۷ سال به بالا
۵ تا ۷ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

آموزش مفاهیم ابتدایی ریاضی در محیطی شاد و تعاملی

سال: 2010
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  محتوای آموزشی برنامه در محیط پارک انجام می‎شود و همچنین وجود اشیا و حیواناتی که حرکت می‎کنند باعث می‎شود تا جریان بازی برای کودکان مشابه به سرگرمی شود و ارتباط بهتری با مفاهیم آن برقرار کنند.
  کار با برنامه بسیار راحت است. کودک با انگشت خود خرس را به بخش‎های متفاوت پارک هدایت می‎کند او نیز آموزش‎ها را در اختیار کودک قرار می‎دهد. بادبادک‎هایی نیز در آسمان در حال پرواز هستند که هر یک مربوط به آموزش خاصی مانند جمع یا تفریق هستند. کودک می‎تواند با ضربه زدن روی هر یک از بادبادک‎ها به طور مستقیم وارد بخش مورد‎نظر خود می‎شود. برنامه دو سطح دشواری دارد که کودکان با هر سطح مهارتی بتوانند از آن استفاده کنند. شخصیت راهنما به زبان انگلیسی صحبت می‎کند بنابراین همراهی والدین با کودک برای ترجمه لازم است.
  در آموزش‎ها از شخصیت‎های متنوعی استفاده شده است که تمامی آن‎ها چهره‎پردازی شده‎اند. آن‎ها به کمک خرس آبی‎رنگی که نقش راهنمای بازی را ایفا می‎کند جمع، تفریق، شمارش، دنبال کردن الگو و اندازه را می‎آموزند. برای آموزش تفریق درخت سیبی وجود دارد و خرس از کودک سؤال می‎کند اگر دو سیب به زمین بیفتد چند سیب روی درخت باقی می‎ماند یا در بخشی موش‎های کوچک سوار الاکلنگ می‎شوند و کودک باید در هر دو طرف الاکلنگ تعداد مساوی از موش‎ها را قرار دهد. در برخی بخش‎های بازی علاوه بر مفاهیم ریاضی آموزش‎هایی برای شناخت رنگ نیز وجود دارد به طور مثال کودک باید به اسبی دو سیب سبز بدهد. استفاده از روش‎های خلاقانه و دیدن تصاویر به کودک کمک می‎کند تا درک بهتری از مفاهیم ریاضی داشته باشند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این برنامه آموزش مفاهیم ابتدایی ریاضی است که در یک پارک رنگارنگ و مملو از شخصیت‎های فانتزی انجام می‎شود. خرس آبی رنگی با اسکیت به بخش‎های متفاوت پارک می‎رود و آموزش‎هایی مثل جمع، تفریق، شمارش، دنبال کردن الگو و اندازه را در اختیار کودک قرار می‎دهد. برای تأثیرگذاری بیشتر مفاهیم از حیوانات و اشیای متفاوتی استفاده شده است که تمامی آن‎ها کارتونی هستند و حرکات جالبی از خود نشان می‎دهند. کودک می‎تواند خرگوشی را سوار بر تاب کند و شمارش را با تعداد دفعات تاب خوردن آن تمرین کند یا سگ‎هایی را به ترتیب اندازه روی صندلی پارک قرار دهد. ساختار آموزش‎ها و بازی‎ها ثابت هستند اما اعدادی که در آن استفاده می‎شود تغییر می‎کند. این تغییرات فرصتی را برای کودک ایجاد می‎کنند تا به دور از تکراری شدن برنامه محتوای آمورزشی آن را تمرین کند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی 2.2.2 iOS در تاریخ 99/08/17 نوشته‎ شده است.

  کیفیت

  رنگ‎های متنوع و موسیقی کودکانه فضایی شاد را در برنامه ایجاد کرده‎اند. شخصیت‎ها کارتونی هستند و صورت آن‎ها اجزای متفاوتی مثل چشم‎ و دهان دارند که باز و بسته می‎شوند و گاهی می‎خندند. کودک با ضربه زدن روی تصویر برخی از شخصیت‎ها حرکات جالبی را شاهد خواهد بود. به طور مثال با ضربه زدن روی تصویر موش کور، او به سوراخ خود در زمین می‎رود و از سوراخ دیگری بیرون می‎آید یا توپ‎های رنگی تبدیل به فشفشه می‎شوند. خرس لحنی کودکانه دارد و پس از هر پاسخ درست کودک را با جملاتی مثل «عالی بود» تشویق می‎کند.

  دنیای واقعی

  والدین می‎توانند جریان بازی را با استفاده از اسباب‎بازی‎های کودکان بازسازی کنند و مفاهیم ریاضی مانند جمع و تفریق را به آن‎ها بیاموزند.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۲.۲.۲
  واحد پول رایگان
  ناشر Duck Duck Moose LLC
  سال انتشار ۲۰۱۰
  ارز رایگان