Parkour Race – Freerun Game

thumbnail
۱۲ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

طی کردن مسیر با پارکور و تلاش برای اول شدن در مسابقه

سال: 2020
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  با بیشتر شدن امتیازها می‌‎توان شکل ظاهری شخصیت را تغییر داد و آن‎‌ها را به مرد یا زن، دزد دریایی یا حتی اسب تک‎‌شاخ تغییر داد. شخصیت‌‎های خانم بازی با کلیشه‎‌های جنسیتی طراحی شده‌‎اند اما به دلیل کیفیت نه چندان خوب بازی خیلی قابل تشخیص نیستند.
  بازی تنها با کشیدن انگشت بازیکن روی صفحه بازی انجام می‌شود. او تنها باید شخصیت خود را به چپ و راست ببرد و پس از آن حرکات پارکور به صورت خودکار انجام می‌‎شوند. بازیکن گاهی باید مسیر پیش‎روی خود را از بین چندین مسیر انتخاب کند اما به علت ریتم سریع بازی این کار به سختی قابل انجام است.
  انجام بازی می‌‎تواند به بهبود تمرکز، دقت و هماهنگی بین چشمان و دستان بازیکن کمک کند.
  حتی با وجود نبود موسیقی اما جریان بازی هیجان مضاعفی را به بازیکن منتقل می‌‎کند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  بازیکن در این بازی هیجانی یک پارکورباز است و باید سعی کند تا اولین نفری باشد که به خط پایان هر مرحله می‌‎رسد. هر مرحله بر فراز پشت‎‌بام‎‌ها انجام می‎‌شود و بازیکن باید با انجام حرکات پارکور مسیر بازی را طی کند. حرکات نمایشی و ورزشی شخصیت مهیج است او گاهی روی دیوارها می‌‎دود، از زیر موانع رد می‎‌شود و بین دو بام پرش‎‌های بلند انجام می‎‌دهد. انتخاب بهترین مسیر نقش زیادی در برد بازیکن دارد او باید از بین راه‎‌های متفاوت تصمیم بگیرد و بهترین مسیر را برای پیش‎روی انتخاب کند اما به علت سرعت زیاد بازی گاهی تصمیم‎‌گیری غیر ممکن می‌‎شود و بازیکن فقط می‎‌تواند به مسیر پیش رویش تمرکز کند. به طور معمول بازیکن با سقوط، از مرحله خارج نمی‎‌شود او اگر بیفتد دیوارهای ساختمان را می‌‎گیرد و خود را به بام می‌‎رساند در صورت سقوط شدید هم هیچ تصویری از آسیب‎‌دیدگی وجود ندارد. بازی به خودی خود مهیج است و موسیقی متنی ندارد تا هیجان بیشتری را به بازیکن منتقل نکند اما نبود موسیقی می‎‌تواند باعث شود تا برخی بازیکنان با بازی ارتباط برقرار نکنند. بازی تبلیغات زیادی دارد که می‎‌توان نمایششان را با قطع کردن اینترنت غیر فعال کرد اما در این صورت امتیازهای اضافی هم در اختیار بازیکن قرار نمی‎‌گیرد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎‌شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎‌ی 1.9.2 iOS در تاریخ 1400/04/10 نوشته‎ شده است.

  کیفیت

  بازی طراحی چشم‎‌گیری ندارد شخصیت‌‎ها موجوداتی بدون چهره‎‌پردازی هستند و جزئیات زیادی ندارند. امکان تغییر لباس و ظاهر آن‌‎ها وجود دارد که البته کیفیت بسیار خوب و تصاویر واضحی ندارند. گاهی خطاهای نرم‎‌افزاری هم وجود دارد به طور مثال شخصیت‎‌ها داخل دیوار می‌‎شوند و از آن عبور می‎‌کنند هیچ موسیقی نیز در بازی شنیده نمی‌‎شود. هر چقدر در بخش‎‌های متفاوت بازی نقص در طراحی به چشم می‌‎خورد اما در شبیه‌‎سازی حرکات متنوع پارکور و انتقال حس هیجان به بازیکن موفق بوده است.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  در بخش فروشگاه بازی بسته‌‎های متفاوتی برای خرید وجود دارند. بسته‎‌ها بیشتر مربوط به شکل ظاهری شخصیت هستند و بیشترین آن‎‌ها 99.99$ قیمت دارند.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  برای انجام بازی دسترسی به اینترنت لازم نیست اما با اتصال به آن می‌‎توان در چالش‎‌های روزانه شرکت کرد یا میزان امتیازات را بیشتر کرد. از طرفی با اتصال به اینترنت تبلیغات زیادی پخش می‌‎شود.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۱.۹.۲
  حداقل نیازمندی اندروید ۶.۰
  نسخه تست شده روی iOS ۱.۹.۲
  واحد پول دلار
  ناشر MADBOX
  سال انتشار ۲۰۲۰
  ارز دلار