Path Through the Forest

thumbnail
۱۱ سال به بالا
۸ تا ۱۱ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
کمک به دختری سفیدپوش برای رسیدن به درب خروج سرزمین‎های اسرارآمیز
سال: 2017
  بررس متن: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  کودکان در نقش دختر بچه‎ مسیر پررمزوراز را طی می‎کنند و در دنیایی ناشناخته پیش می‎روند که حس کنجکاویشان را تحریک می‎کند و برایشان معنادار است.
  متن اولیه‎ی هر بخش سازوکار قابلیت‎ها و داستان بازی را مشخص می‎کند و هیچ مفهوم گنگی وجود ندارد. البته باید در نظر داشت که داشتن سواد زبان انگلیسی برای درک مفاهیم و سازوکار هر بلوک جدید اجباری است و در صورت نداشتن آگاهی کافی به این زبان یا سبک این بازی، کمک والدین برای توضیح نحوه‎ی عملکرد بازی نیاز خواهد بود.
  برای عبور از مراحل بازی باید بازیکن از تفکر حل مسئله و تحلیلی استفاده کند تا در کنار ارزیابی محیط و قابلیت‎های موجود هر سرزمین بهترین راه‎حل برای فعال کردن و رسیدن به درب خروج را پیدا کند. دشواری‎های هر مرحله و تنوعشان ذهن مخاطبین را به چالش می‎کشد و بخش ساخت و طراحی مرحله‎ی جدید به توسعه‎ی تفکر خلاق کودک و نوجوان کمک می‎کند تا با ابزار در دست بتوانند به پیچیده‎ترین شکل ممکن مراحلی را برای دیگران طراحی کنند.
  فضای تاریک برخی مراحل ممکن است برای کودکان حساس آزاردهنده یا ایجاد کننده‎ی حس ترس باشد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  «امی» دختری ریزنقش و سفید رنگ، شخصیت اصلی این بازی است که برای عبور از مسیری جادویی به کمک کودکان و نوجوانان نیاز دارد. بازیکن باید مسیر حرکتی دخترک را هموار کند تا بعد از جمع کردن جواهرات طلایی و فعال کردن درب خروج از مرحله خارج شود و به مرحله‎ی بعدی دسترسی پیدا کند. پنج سرزمین این بازی هر کدام قوانین به خصوصی دارند که با ورود به آن سرزمین بیان می‎شوند. برای حل کردن چالش هر مرحله بازیکن باید علاوه بر در نظر گرفتن اصول حرکتی، قوانین هر سرزمین را در نظر بگیرد. داستان‎های متن برنامه و محیطی سرزمین‎ها، فضایی اسرارآمیز را به تصویر کشیده‎اند که در محتوای اصلی برنامه تأثیری ندارد. پیدا کردن مسیر، تمیز دادن قابلیت بلوک‎های سرزمین‎ها و رساند دخترک به درب خروجی همگی به تفکر تحلیلی و حل مسئله نیاز دارند. بخشی تحت عنوان «طراحی» در تنظیمات بازی وجود دارد که با جمع‎آوری سکه‎ی بیشتر از مراحل و خرید ابزار متنوع، به کودک امکان ساخت مرحله با توجه به خلاقیت و سلیقه‎ی خودش را می‎دهد. وجود انرژی محدود برای عبور از مراحل عاملی است که مانع از وابستگی و انجام بازی در طولانی مدت می‎شود. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 30 Android در تاریخ 98/11/05 نوشته‌شده است.

  کیفیت

  داستان مرموز این برنامه، تأثیرگذاری محیط فانتزی و سحرآمیز را دوچندان کرده است. در بیشتر مراحل از ترکیب رنگ‎های تیره و سرد استفاده شده است، اما محیط بازی همچنان حال‎وهوای شاد خود را حفظ کرده است. موسیقی متن با جریان ماجراجویانه‎ی داستان بازی هماهنگ است و حس کنجکاوی بازیکنان را برمی‎انگیزد و جذابیت موسقیایی برنامه را برجسته کرده است. گرافیک دو بعدی بازی کیفیت بالایی دارد.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.
  تبلیغات ویدیویی در صورت اتمام انرژی شخصیت ارائه می‎شوند.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.
  در آغاز بازی دسترسی برای مدیریت تماس‎ها خواسته می‎شود که هیچ تأثیری در روند بازی ندارد. برای ورود به تنظیمات و ساخت سطح جدید نام بازیکن پرسیده می‎شود. برخی از بخش‎ها نیاز به دسترسی اینترنت دارند.

  مشخصات برنامه

  نسخه تست شده روی اندروید ۳۰
  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۱ یا بالاتر
  سال انتشار ۲۰۱۷