Peekaboo Kids – Free Kids Game

بررس متن: پریا کنکاشور

6+ 4 تا 6 با همراهی والدین

آموزش نام و صدای حیوانات به خردسالان در فضای کارتونی و کودکانه

ناشر: Tappy Happy kids apps & games for kids سال انتشار: 2014

Peekaboo Kids – Free Kids Game

6+
4 تا 6 با همراهی والدین

آموزش نام و صدای حیوانات به خردسالان در فضای کارتونی و کودکانه

ناشر: Tappy Happy kids apps & games for kids

سال انتشار: 2014

بررس متن: پریا کنکاشور

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
در این بازی سعی شده تا کودکان با تصویر، صدا و نام انگلیسی تعدادی از حیوانات به شکل فانتزی و کارتونی آشنا شوند. در صورتی که از نسخه‎ی کامل این برنامه استفاده شود محدوده‎ی آموزش کلمات گسترده‌تر شده و شامل مواردی مثل ماشین آلات کشاورزی، آلات موسیقی و انواع بیشتری از حیوانات می‎شود.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
برای استفاده از این برنامه کافی است تا کودک دسته‌بندی مورد علاقه‎ی خود را انتخاب کند و پس از لمس صفحه‎ی بازی تصویر کارتونی کلمه‎ی مورد نظر نمایش داده و نام آن تلفظ می‎شود.
آنچه والدین باید بدانند

این برنامه‎ی آموزشی با هدف آشنایی خردسالان با بعضی از وسایل، ابزارآلات و حیوانات تهیه شده است. پنج دسته‎بندی متفاوت در برنامه وجود دارد که تنها دسته‎بندی حیوانات قابلیت دسترسی رایگان دارد. در بخش حیوانات تصویری از یک مزرعه به همراه یک اصطبل وجود دارد. کودک با لمس صفحه‎ی بازی درِ اصطبل را باز می‎کند سپس تصویر متحرک و کارتونی یک حیوان با طراحی کودکانه برای او نمایش داده می‌شود. پس از گذشت چند ثانیه و آشنایی کودک با شکل ظاهری، صدای حیوان شنیده خواهد شد و اسم آن نیز به زبان انگلیسی توسط گوینده‎ی بازی بیان می‎شود. بخشی نیز برای مرور مطالب آموزشی در بازی وجود دارد که والدین می‎توانند توسط آن از تسلط کودک بر مطلب اطمینان پیدا کنند. در این بخش سه تصویر وجود دارد گوینده نام یک حیوان را می‎‌‎خواند و کودک تصویر حیوان مورد نظر را از بین سه تصویر انتخاب می‎کند. این بازی ساختار ساده و قابل درکی دارد و کودک پس از چندین بار استفاده از آن، علاوه بر آشنایی با تصویر و صدا، نام انگلیسی حیوانات بازی را نیز فرا خواهد گرفت. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی 1.08 Android در تاریخ ۹۹/۱/۱۷ نوشته شده است.

کیفیت

این بازی شکل کارتونی دارد و استفاده از آن برای کودکان جالب خواهد بود. استفاده از موسیقی کودکانه با ریتم شاد، فضای مشابه با مزرعه، وجود حیواناتی که حرکت می‎کنند و به شکل جذابی طراحی شده‎اند، استفاده از رنگ‌های شاد و متنوع و همچنین ساده و قابل فهم بودن مفاهیم بازی مجموعه‎ی مناسبی را برای آموزش ایجاد کرده است.

مصرف گرایی

بخش اول این برنامه رایگان بوده اما برای استفاده از پنج بخش دیگر لازم است تا نسخه‎ی اصلی به ارزش ۱۱ درهم امارات خریداری شود.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 43
نسخه تست شده روی اندروید 1.08
حداقل نیازمندی اندروید ۲.۲ و بالاتر
حداقل نیازمندی iOS 5.1.1 و بالاتر
واحد پول رایگان
ناشر Tappy Happy kids apps & games for kids
سال انتشار 2014