Personal Zen

thumbnail
۶ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
برنامه‎ای ساده برای تمرکز بر روی افکار مثبت و جلوگیری از استرس یا فشار روحی
سال: 2013
  بررس متن: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  روش انجام بازی به حدی ساده است که حتی بدون آموزش اولیه هم قابل‌درک خواهد بود، با این وجود آموزش کوتاهی در آغاز بازی قرارگرفته شده است. حرکت کردن و انتخاب چمن‎ها بسیار ساده بوده و به تمرکز بالایی نیاز ندارد. برنامه چالشی ندارد و هیچ سطحی از دشواری یا راحتی برای انتخاب ارائه نشده است.
  این برنامه به‌صورت غیرمستقیم به کودکان و نوجوانان کمک می‎کند تا استرس خود را کاهش دهند و افکار منفی را از خود دور کنند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  این برنامه با هدف کمک به افراد دارای فشار عصبی، استرس بالا، اضطراب و موارد مشابه طراحی‌شده است. محققین این برنامه باور دارند که در زمان تشدید شدن اضطراب و استرس، افراد بر روی افکار و احساسات منفی همچون خشم و نفرت بیشتر از احساسات مثبتی مثل دوستی و محبت تمرکز دارند و در این بازی تلاش دارند تا با تمرین‎های روزانه و هفتگی کوتاه‌مدت، طرز فکر و تمرکز افراد را به جهت مثبت تغییر دهند. اگرچه در بستر برنامه اصلی توضیحات کاملی وجود ندارد ولی سازندگان بازی باور دارند که با به‌کارگیری روش (ABMT (Attention Bias Modification Training می‎توان توجه افراد را از افکار منفی به مثبت تغییر داد و در این برنامه از این روش استفاده‌شده است. در این بازی با تمرین مداوم تغییرات موردنظر اعمال می‎شوند و کاربران می‎توانند متناسب با زمان موجود تمرین خود را تنظیم کنند. گرافیک نسخه بررسی‌شده کیفیت بالایی ندارد، اما ناشرین بازی به‌زودی نسخه‎ای جدید با گرافیک بسیار متفاوت را منتشر خواهند کرد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 1.0.9 iOS در تاریخ 97/08/02 بعد از استفاده کامل از برنامه نوشته‌شده است.

  کیفیت

  گرافیک دو بعدی و ساده‎ی برنامه با کیفیت نه‌چندان بالایی طراحی‌شده است. رنگ تصاویر روشن و پررنگ است که با حالت ملایم و گوش‎نواز موسیقی پس‎زمینه‎ای هماهنگی ندارد. موسیقی متن و صداهای طبیعی شامل آواز پرندگان و حرکت باد حس آرامش و رها شدن را به مخاطبین القا می‎کند.

  مشخصات برنامه

  سال انتشار ۲۰۱۳