PES 2013

بررس متن: پریا کنکاشور

10+ 7 تا 10 با همراهی والدین

بازی فوتبال و رقابت با شخصیت‎های برگرفته‌شده از دنیای واقعی در لیگ‎های مطرح دنیا

ناشر: درایو سال انتشار: 2013

PES 2013

10+
7 تا 10 با همراهی والدین

بازی فوتبال و رقابت با شخصیت‎های برگرفته‌شده از دنیای واقعی در لیگ‎های مطرح دنیا

ناشر: درایو

سال انتشار: 2013

بررس متن: پریا کنکاشور

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
بازیکنان با نام بازیکنان و پرچم کشورها آشنا می‎شوند و می‎توانند اطلاعات خود را در مورد بازیکنان فوتبالی هر کشور توسعه دهند.
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
انجام بازی به‌خودی‌خود کار ساده‎ای است و روند معمول بازی‎های فوتبالی را دنبال کرده است اما در صورتی که کودک قبلاً تجربه کار با این نوع بازی‌ها را نداشته باشد، در برخورد اول به‌احتمال‌ زیاد دچار مشکل می‎شود و به زمان بیشتری برای یادگیری مهارت‎های اولیه نیاز خواهد داشت. زبان ژاپنی برنامه که به‌عنوان زبان‌اصلی در نظر گرفته‌شده است و کار با آن را حتی برای کودکان و حتی نوجوانان نیز تا حدودی دشوار کرده است.
آنچه والدین باید بدانند

این بازی نسخه‎ی قدیمی مجموعه بازی‎های PES است که مخفف کلمه Pro Evolution Soccer بوده و حول محتوای فوتبال و لیگ‎های فوتبالی دنیا می‎چرخد. کودکان و نوجوانان می‎توانند گروه فوتبالی موردعلاقه خود را انتخاب کنند و در فضایی شبیه‌سازی‌شده‎ در استادیوم منتخب خود و در لیگ محبوبشان بازی کنند. برخی از بخش‎های برنامه به زبان ژاپنی نوشته‌شده که ممکن است کار با برنامه را بیشتر از کار با بخش‎های انگلیسی‌زبان دشوار کند. همچنین تعدد گزینه‎ها و بخش‎ها انتخابی پیش از ورود و شروع مسابقه ممکن است خارج از تمرکز یا حوصله‎ی کودکان باشد که در کنار پیچیدگی‎های روش انجام بازی، درک و فهم برنامه را برای کودکان کم‎سن دشوار کرده است. حرکات شخصیت‎های فوتبالیست تنوع بالایی دارد و امکان جلو و عقب شدن، کنترل کردن توپ، تکل زدن، شوت کردن و ... را فراهم می‎کند. همچنین در این بازی امکان انتخاب گروه ملی ایران نیز وجود دارد که ترکیب آن برگرفته‌شده از ترکیب اعضای گروه ملی در سال ۲۰۱۳ است و البته این ویژگی برای تمامی گروه‌های کشورها رعایت شده است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‌ی 1.0 Android در تاریخ ۹۷/0۹/۲۹ نوشته‌شده است.

کیفیت

کیفیت گرافیکی بسیار ضعیف بازی و حرکات کند شخصیت‎های بازی و مشکلات فنی متعدد در حین بازی انگیزه‎ای برای وابسته شدن یا ادامه‎ی مسابقات در بازیکن ایجاد نمی‎کند. طراحی کم کیفیت تصاویر در این نسخه مانع از واضح بودن چهره بازیکنان شده و هیچ موسیقی یا صدایی به گوش نمی‎رسد (البته خود ناشر اعلام به وجود این نقص در برخی از دستگاه‎های هوشمند کرده است).

مصرف گرایی

این بازی علاوه بر تبلیغات اندک در صفحه‌ی ابتدایی، هنگام استفاده از دستگاه هوشمند به‌صورت مداوم اعلان‎های تبلیغاتی برای شرکت کردن در قرعه‎کشی‎های مختلف و دریافت جوایز گوناگون نمایش می‎دهد.

حریم خصوصی

برای کار با برنامه به اتصال اینترنت نیاز است.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 16
نسخه تست شده روی اندروید 1
واحد پول رایگان
ناشر درایو
سال انتشار 2013
اقتباس بازی کنسولی PES2013