Pet Rescue Empire Tycoon—Game

thumbnail
۹ سال به بالا
۷ تا ۹ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

عبارت اولیه تجربه‌ی مدیریت کردن یک کلینیک دامپزشکی

سال: 2022
  بررس برنامه: پریا کنکاشور

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  بازی محیط یک کلینیک دامپزشکی را به تصویر می‌کشد که حیوانات خانگی بیمار به آن مراجعه می‌کنند. این به تصویر کشیده شدن بیماری خصوصاً برای کودکانی که حیوان خانگی دارند معنادار خواهد بود. همچنین وجود بخشی برای رسیدگی به حیوانات آسیب‌دیده و ر‌هاشده نیز ترغیب‌کننده‌ی حس همدلی و نوع‌دوستی تلقی می‌شود.
  برای استفاده از بازی لازم است تا بازیکن به زبان انگلیسی تسلط نسبی داشته باشد تا متوجه خواسته‌های بازی و همچنین راهنمایی‌های آن شود در غیر این صورت، همراهی یک والد برای او لازم خواهد بود. در مجموع بازی پیچیدگی خاصی ندارد و بازیکن باید با دنبال کردن وظایفی که به او داده می‌شود امکانات را ارتقا دهد و مکان‌های جدید در محیط بازی بسازد.
  چالش اصلی این بازی مربوط به نحوه‌ی مدیریت کردن منابع مالی برای تجهیز و ارتقاء یک محیط شغلی است. بازیکن باید به نحوی دست به ساخت و ساز بزند و یا تجهیزات را ارتقا دهد که به بیشترین میزان درآمدزایی برسد. شبیه‌سازی محیط داخلی کلینیک تا حدی می‌تواند جنبه‌ی آشنایی با شغل دامپزشکی داشته باشد. داستان بازی در بخش رسیدگی به حیوانات ر‌هاشده در ایجاد حس حیوان‌دوستی در مخاطب‌های بازی موثر خواهد بود.
  به تصویر کشیده شدن محیط کلینیک و مراجعه‌ی حیوانات خانگی بیمار به آن و همچنین، تصاویر معاینه و تزریق دارو به حیوانات شاید برای کودکان حساس مخصوصاً کودکانی که وابستگی زیادی به حیوان خانگی خود دارند، ناخوشایند تلقی شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی در سبک شبیه‌سازی مشاغل و مدیریت منابع مالی است که بازیکن در آن نقش مدیر یک مجموعه‌ی بزرگ دامپزشکی را ایفا می‌کند. این مجموعه در ابتدا کوچک است و امکانات زیادی در آن وجود ندارد. بازیکن با راهنمایی‌هایی که از طرف بازی به او داده می‌شود ابتدا اتاق معاینه‌ای را برای پزشک تجهیز می‌کند و به پزشک‌های موجود با توجه به قدرت مالی کلینیک پیشنهاد همکاری می‌دهد و پس از قبول کردن یک پزشک، بازی آغاز می‌شود. پزشک در اتاق معاینه مستقر می‌شود و بیمار‌ها به همراه حیوانات خود به طور خودکار وارد کلینیک شده و به سمت منشی می‌روند. منشی آن‌ها را به نوبت داخل اتاق معاینه می‌فرستد. پزشک حیوانات را وزن کرده، به آن‌ها دارو تزریق و مریض را مرخص می‌کند. پس از کسب درآمد و افزایش ذخیره‌ی مالی، بازیکن باید وظایفی که به او محول می‌شود را انجام دهد. به طور مثال، پرستار‌های بیشتری استخدام کند، تولید و توزیع دارو را راه‌اندازی کند و یا اتاق‌های معاینه‌ی بیشتری به همراه پزشکان بیشتر داشته باشد. علاوه بر رفت و آمد بیماران مختلف، بخشی برای حمایت از حیوانات ر‌هاشده و ولگرد در سطح شهر وجود دارد. این بازی با فضای دوست‌داشتنی خود تاثیر مثبتی در ایجاد حس حیوان‌دوستی در کودکان و مخاطبان خود خواهد داشت. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‌شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی 1.2.0 Android در تاریخ ۱۴۰۱/۵/۲۳ نوشته شده است.

  کیفیت

  زاویه‌‌ی دید بازیکن از بالا به پایین است اما می‌توان با زوم کردن روی تصاویر جزئیات هر بخش را دید. پزشکان، بیماران و همرا‌هان آن‌ها همگی به طور خودکار مشغول فعالیت هستند. صدای ازدحام و رفت آمد افراد در پس‌زمینه، حالت واقعی به بازی می‌بخشد. هر بار با تجهیز و ساخت مکان‌های جدید شکل کلی بازی تغییراتی می‌کند که مانع از یکنواختی آن می‌شود.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  بازی بر مبنای ارتقا دادن مداوم تجهیزات و محیط‌ها پیش می‌رود که برای انجام این کار به سکه نیاز است. البته بازی در دادن سکه و الماس سخاوتمندانه عمل می‌کند اما بازیکن می‌تواند با مشاهده‌ی تبلیغ و یا انجام خرید سریع‌تر بازی را پیش ببرد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  بازی به حالت آنلاین اجرا می‌شود و درخواست دسترسی به حساب گوگل بازیکن را خواهد داشت.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۱.۲.۰
  حداقل نیازمندی اندروید ۵.۰
  واحد پول رایگان
  ناشر Codigames
  سال انتشار ۲۰۲۲
  پلتفرم Android، iPad، iPhone، iPod Touch
  طبقه بندی شبیه‌سازی
  مهارت سواد زبان خارجی
  ارز رایگان