PewDiePie’s Pixelings – Idle RPG Collection Game

بررس متن: پریا کنکاشور

12+

اتحاد موجودات سرزمین برای نابودی نیروی اشرار

ناشر: Outerminds Inc سال انتشار: 2019

PewDiePie’s Pixelings – Idle RPG Collection Game

12+

اتحاد موجودات سرزمین برای نابودی نیروی اشرار

ناشر: Outerminds Inc

سال انتشار: 2019

بررس متن: پریا کنکاشور

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
هر یک از شخصیت‌های بازی ویژگی خاص و منحصربه‌‎فردی دارند. انتخاب مناسب شخصیت مبارز برای قرار‎گیری در نبرد و رسیدن به پیروزی به ارتقای مهارت تفکر استراتژیک بازیکن کمک می‎‌کند.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
با وجود تصاویر کارتونی و موجودات فانتزی اما بازی جنگی و خشن است. موجودات به یکدیگر ضربه وارد می‌‎کنند و با سلاح‎‌های متفاوت به سمت حریف حمله‎‌ور می‌‎شوند. هیچ گونه تصویر آسیب‌‎دیدگی، جراحت و خون‌‎ریزی در بازی دیده نمی‌‎شود اما موجودات پس از نابودی پودر می‌‎شوند.
گفتار نامناسب
بازیکن می‎‌تواند با شرکت در گروه‎‌های بازی با سایر کاربران متحد شود. در این حالت امکان گفت‎‎گو بین کاربران فعال می‌‎شود که احتمال رد‎و‎بدل شدن هر نوع مکالمه‌ای در این فضای آزاد وجود خواهد داشت. در متن‌های بازی از کلمات نامناسبی مثل damn استفاده شده است.
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
در شروع، شخصیت اصلی، با گفت‎گوهای نسبتاً طولانی، داستان بازی و چگونگی استفاده از موجودات را به بازیکن آموزش می‌‎دهد. بازیکن با بررسی نقاط قوت و ضعف موجودات باید تعدادی از آن‎‌ها را انتخاب کرده و در مقابل حریف قرار دهد.
آنچه والدین باید بدانند

این یک بازی ماجراجویانه در سرزمینی با طراحی پیکسلی جریان دارد. موجودات شروری مثل سطل آشغال‌های عصبانی به این سرزمین زیبا حمله و افراد شهر را اسیر کرده‌‎اند. افراد شهر تصمیم می‌‎گیرند تا بر علیه نیروی شر با یکدیگر متحد شوند. شخصیت اصلی بازی مردی به نام پیودی‌ پای است. این شخص گروه مبارزی را از بین موجودات شهر انتخاب و آن‌‎ها را برای رفتن به میدان جنگ آماده می‎‌کند. موجودات که به شکل بادمجان، سگ و سرباز هستند هر یک قابلیت جنگی و دفاعی خاصی دارند و تشکیل گروه متعادل ضامن پیروزی بازیکن است. نبردها به صورت نوبتی انجام می‎‌شوند و هر یک از طرفین به ترتیب به یکدیگر حمله می‎‌کنند تا در نهایت یک گروه پیروز شود. این بازی به شکل آنلاین اجرا می‎‌شود و علاوه بر حالت مرحله‌ای امکان مبارزه با کاربران برنامه نیز وجود دارد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎‌شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی 1.8.0 Android در تاریخ ۹۸/۱۰/۱۸ نوشته شده است.

کیفیت

نقاشی‌های بازی پیکسلی اما در عین حال جالب هستند. این بازی در عین سادگی تنوع زیادی در تصاویر پس‌‎زمینه‌‎ی خود دارد و استفاده از سطل آشغال و اشیایی مشابه به عنوان موجودات یک سرزمین خلاقانه هستند. گفتگوهایی که بین شخصیت‌ها رد‎و‎بدل می‌‎شود و همچنین موسیقی متن شاد باعث جذابیت بازی شده‎‌اند. طراحی ظاهر و نام شخصیت از یک کمدین و منتقد بازی‎‌های رایانه‌‎ای و ویدیویی به نام PewDiePie الهام گرفته شده است صدای شخصیت نیز به‌وسیله‌ی او صداگذاری شده است.

مصرف گرایی

علاوه بر پخش فیلم‎‌های تبلیغاتی مواردی جهت خرید درون برنامه‌ای به ارزش ۴ تا ۳۸۰ درهم امارات وجود دارد.

حریم خصوصی

بازی به صورت آنلاین اجرا می‎‌شود و به حساب کاربری گوگل بازیکن دسترسی پیدا می‌‎کند. بازیکن باید با قوانین حریم خصوصی بازی موافقت کند و همچنین بازی درخواست جمع‎‌آوری و ذخیره‌‎ی اطلاعات دستگاه هوشمند بازیکن را می‌‎دهد. آدرس شبکه‌های اجتماعی بازی از جمله توییتر، اینستاگرام و یوتیوب در منوی اصلی دیده می‌‎شود که با دنبال کردن آن‎‌ها امتیازاتی به بازیکن تعلق می‌‎گیرد.

جزئیات برنامه موبایلی
واحد پول رایگان
ناشر Outerminds Inc
سال انتشار 2019