Phoenix 2

thumbnail
۹ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
نجات کهکشان از تهاجم سفینه‎های بمب‎افکن دشمن
سال: 2016
  بررس متن: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  شفافیت گزینه‎ها و جایگاهشان از ایجاد شدن هرگونه پیچیدگی در مورد درک ساختار بازی جلوگیری می‎کند. حرکت در بازی بسیار ساده و روان است، اما لازمه‎ی بردن هر مأموریت توجه دقیق به تمام جزئیات موجود در صفحه است. با ارتقای هر سفینه یا باز کردن سفینه‎ی جدید نه‌تنها قدرت شلیک و نابودی بالا می‎رود بلکه سرعت حرکت در صحنه‎ی مبارزه نیز بالا می‎رود.
  سفینه‎های دشمن با پرتاب کردن بمب‎های انفجاری قرمزرنگ محیط حرکتی سفینه‎ی بازیکنرا محدود می‎کنند. سفینه‎ی خودی نیز با پرتاب کردن بمب، تیر یا لیزرهای قوی سفینه‎های دشمن را نابود می‎کند. انفجارهای پشت سرهم و آتش گرفتن سفینه‎ها غیرقابل اجتناب است.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  بازی ققنوس از مجموعه بازی‎های جنگی در کهکشان است که سفینه‎های دشمن با حمله به سفینه‎ی بازیکنان سعی در نابودی آن دارند. سفینه‎ی بازیکن با حرکت سریع و استفاده از قابلیت‎های دفاعی خود تلاش می‎کند تا سفینه‎های دشمن را در هر دور حمله نابود سازد. محتوای یکنواخت و تکراری بازی با هیجان وصف‎نشدنی همراه است که تمام کمبودهای نداشتن محتوای خلاقانه را از بین می‎برد. چالش‎های بازی علاوه بر حالت مرحله‎ای به‌صورت روزانه نیز ارائه می‎شوند و در رقابت روزانه فرصت مشاهده‎ی رتبه و امتیاز با سایر بازیکنان فراهم‌شده ‎است. بازیکنان می‎توانند با خرید سفینه‎ی جدید و ارتقای مهارت‎ها و قابلیت‎های دفاعی و حمله‎، قدرت خود را افزایش دهند. خرید و ارتقا، هر دو با اعتبار داخل بازی صورت می‎گیرد که این اعتبار از چهار روش عبور از مراحل، ارتقای سطح، خرید درون برنامه و مشاهده‎ی ویدیوی تبلیغاتی افزایش می‎یابد. چالش بازی با افزایش سرعت و تعدد بمب‎ها با عبور از هر مرحله به‌صورت چشم‎گیری افزایش می‎یابد. محتوا بازی در کنار عوامل تقویت‌کننده‌ی گرافیکی و موسیقیایی، باعث ایجاد شدن تنش و اضطراب در کودکان می‎شوند، به‎خصوص که به‌مرور با پیشرفت در بازی عبور از سد بمب‎ها و سفینه‎های عظیم دشوار می‎شود. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 4.1 iOS در تاریخ 97/08/28 بعد از رسیدن به سطح 9 نوشته‌شده است.

  کیفیت

  طراحی دقیق به همراه گرافیک بسیار خوب بازی، محیطی پر از هیجان و تنش را ایجاد کرده است. بازیکنان در کهکشان‎های تیره و روشن حرکت می‎کنند تا سفینه‎های جدید با طراحی‎های خاص را به دست بیاورند. تکنولوژی دفاعی هر سفینه با دیگری تفاوت می‎کند و از قدرت خاصی برخوردار است. تصاویر عمدتاً با رنگ‎های تاریک طراحی‌شده‌اند ولی تفاوت رنگی بین نقاط انرژی و بمب‎ها، کار بازیکنان را در تشخیص مسیر حرکتی مناسب، ساده کرده ‎است. موسیقی متن بازی با ریتم سریع و سبک موسیقی راک به هیجان محتوایی بازی افزوده است و تنش ایجادشده را تقویت می‎کند.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.
  بسته‎های خرید درون برنامه‎ی عادی و ویژه با تنوع بالا برای افزایش اعتبار داخل بازی طراحی‌شده‌اند تا برای ارتقای سفینه به کار آیند. این بسته‎ها از قیمت 0.99 دلار تا 99.99 دلار ارائه‌شده‌اند. راه دوم افزایش غیرمستقیم اعتبار با مشاهده‎ی ویدیوهای تبلیغاتی است.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.
  برای ورود به بازی، اتصال دائمی به اینترنت و وارد شدن به حساب کاربری نیاز است. البته برای ساختن حساب کاربری هیچ اطلاعاتی از بازیکنان گرفته نمی‎شود. لینک ارتباط با Twitter و Instagram در بخش اطلاعات تکمیلی بازی قرار دارد. همچنین کاربران می‎توانند از حساب کاربری Firi برای انجام بازی استفاده کنند.

  مشخصات برنامه

  نسخه تست شده روی iOS ۴.۱
  سال انتشار ۲۰۱۶