Photomath

thumbnail
۶ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

در اختیار داشتن پاسخ صحیح مسائل ریاضی و یاد گرفتن قدم به قدم آن‌ها

سال: 2017
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  برای استفاده از برنامه تنها باید از مسئله‌ی موردنظر عکس گرفت و بعد از آن تمام کارها را خود برنامه انجام می‌دهد.
  در این برنامه همه چیز راجع به ریاضیات است. کاربر می‌تواند از هر مسئله‌ی ریاضی که می‌خواهد عکس بگیرد و برنامه به صورت قدم به قدم، راه‌های متفاوت رسیدن به پاسخ صحیح را به او توضیح می‌دهد. کاربر می‌تواند بارها پاسخ را ببیند و آن روشی که متناسب با آموخته‌هایش در مدرسه است یا آنی را که درکش برای او ساده‌تر است را یاد بگیرد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این برنامه‌ به طور اختصاصی برای حل کردن مسائل ریاضی است. سازوکار برنامه ساده است اما امکاناتی که در اختیار کاربرانش قرار می‌دهد بسیار کاربردی هستند. قبل از هر کاری، کاربر باید به برنامه اجازه دهد تا به دوربین دستگاه هوشمندش دسترسی پیدا کند و بعد از آن می‌تواند از مسائل ریاضی‌اش، در هر جایی که باشند، عکس بگیرد. سپس برنامه مسئله را اسکن کرده و به سرعت پاسخ آن را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. اما فقط پاسخ، در دسترس او قرار نمی‌گیرد بلکه روش‌های متفاوتی که می‌توان آن مسئله را حل کرد و به پاسخ صحیح رسید و همچنین انیمیشن‌هایی که پاسخ را با حرکت برای درک بهتر کاربر نشان می‌دهند نیز در برنامه وجود دارند. حتی او می‌تواند از گزینه‌ی صوتی هم استفاده کند تا راهنمایی مانند یک معلم، روش حل کردن مسئله‌ی ریاضی را توضیح می‌دهد. برنامه کیفیت بسیار خوبی در شناسایی مسائل و پاسخ صحیح به آن‌ها دارد همچنین انواعی از مسائل، مثل آن‌هایی که نیاز به کشیدن نمودار دارند را هم پشتیبانی می‌کند. بیشتر امکانات برنامه رایگان است اما برای دسترسی به پاسخ‌های انیمیشنی باید هزینه‌ای را پرداخت کرد همچنین والدین باید بر کار دانش‌آموزان نظارت کنند تا در مرحله‌ی اول از برنامه استفاده نکنند بلکه زمانی از امکانات آن بهره ببرند که نیاز به راهنمایی برای حل تکالیف‌شان دارند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی و وب‌سایت اصلی آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌‌ی 8.1.0 iOS در تاریخ 1400/11/18 نوشته‎ شده است.

  کیفیت

  برنامه امکانات متنوعی دارد تا استفاده از آن را برای اغلب کاربرانش ساده کند. کاربر در ابتدا می‌تواند انتخاب کند که به عنوان دانش‌آموز، والد یا معلم وارد برنامه شود سپس باید با دوربین دستگاه هوشمندش از مسئله‌ی ریاضی که موردنظرش است عکس بگیرد. برنامه دقت خوبی در شناسایی متن‌ها دارد و کاربر می‌تواند از صفحه‌ی دیجیتال مانند کامپیوتر، کتاب‌ها یا دست‌نوشته‌ها هم عکس بگیرد. تصویر از هر کجا که گرفته شده باشد، برنامه به سرعت به آن پاسخ می‌دهد و مرحله به مرحله راه رسیدن به جواب را آموزش می‌دهد. فونت نوشته‌ها اندازه‌ی خوبی دارند اما با این حال می‌توان از امکان توضیح دادن صوتی هم استفاده کرد.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  برای دسترسی به نسخه‌ی کامل برنامه باید حداکثر مبلغ 59.99$ پرداخت کرد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  استفاده از برنامه نیاز به اتصال به اینترنت دارد. باید به برنامه اجازه داد تا به دوربین دستگاه هوشمند کاربر دسترسی داشته باشد همچنین می‌توان با وارد کردن آدرس ایمیل در برنامه حساب کاربری ساخت.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید متفاوت بر روی هر دستگاه
  نسخه تست شده روی iOS ۸.۱.۰
  سال انتشار ۲۰۱۷
  دستگاه های سازگار Android، iPod Touch، iPad، iPhone
  طبقه بندی آموزشی