Piano Tiles 2

thumbnail
۸ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

یادگیری انواع موسیقی در حین بازی و بدون ایجاد هیچ خطا

سال: 2016
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  این بازی سرعت نسبتاً بالایی دارد، اما افزایش سرعت به‌مرور و با افزایش مراحل به‌تدریج به وجود می‎آید و به بازیکن اجازه عادت به‌سرعت بالا را می‎دهد. آموزشی اولیه و کوتاه بازی برای درک محتوای برنامه کافی است ولی به‌طور حتم رسیدن به سطوح بالا و کسب هر سه تاج در هر دور بازی به تمرین و تمرکز بالا نیاز دارد.
  این بازی برای جنبه آموزشی نیست، ولی باقابلیت شنیدن موسیقی پیش از شروع هر مرحله و همچنین در حین بازی، یادگیری ضمنی در مورد انواع آهنگ‎های معروف شکل می‎گیرد. تنوع موسیقیایی در این بازی بسیار بالا است و علاوه بر موسیقی‎های کلاسیک انواع موسیقی دوره رمانتیک، مدرن و حتی کودکانه در بازی وجود دارد. بازیکن می‎تواند هر موسیقی را چندین بار تکرار کند و به‌مرور در حین تمرکز بر روی انجام بازی به‌صورت ضمنی با مفاهیمی همچون ریتم و آکورد‎ها آشنا می‎شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی شماره دوم بازی Piano Tiles است و همانند شماره اول این مجموعه در این بازی کلکسیون بزرگی از انواع آهنگ‎ها در اختیار بازیکن قرارگرفته است. مجموعه‎ی آهنگ‎ها سبک‎های متنوعی را شامل می‎شود و به بازیکن اجازه دسترسی تدریجی (با افزایش سطح) به‌تمامی آهنگ‎ها داده می‎شود. لازمه انجام بازی سرعت‌بالا و ضربه زدن به‌تمامی مربع‎های سیاه بوده و با از دست دادن حتی یک مربع، بازی متوقف خواهد شد. آهنگ‎ها در قالب‎های متنوعی همچون آلبوم‎هایی با تم مشخص (مانند کریسمس)، چالش‎ها، محبوب‎ها و مرحله‎ای در اختیار قرار دارند. اطلاعات آهنگ‎ها کامل است و بازیکنان حتی با جست‎وجوی نام آهنگساز می‎توانند موسیقی مورد نظرشان را پیدا کنند. برای شرکت در برخی از این مراحل باید جواهر یا قلب پرداخت کرد که به‌صورت تدریجی در طول برنامه به دست می‎آیند. باید توجه داشت که این برنامه برای تقویت گوش موسیقیایی کودکان مناسب نیست، زیرا کلیه آهنگ‎ها با دستگاه نواخته شده، همچنین دیرکرد بازیکن در ضربه زدن بر روی صفحه موجب بر هم خوردن ریتم می‎شود. بازی تبلیغات بسیار زیادی در خود دارد و هیچ آورده‎ی آموزشی ندارد و تنها برای تقویت شدن هماهنگی دست و چشم‎ها مؤثر است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه 3.2.7 iOS و انجام بازی تا سطح 7 و در تاریخ 96/09/27 نوشته‌شده است.

  کیفیت

  این بازی باعث درگیر شدن بازیکنان بسیاری در سنین مختلف می‎شود، زیرا محتوای موسیقیایی آن برای بازیکنان جذاب و آرامش‎بخش است. وقفه‎های بسیاری در طول بازی وجود دارد و بازی را در مراحل سرعتی و به‌خصوص در مراحل کسب تاج برای بازیکن دشوار می‎کند. گرچه موسیقی‎های متن کاملاً مشابه آهنگ اصلی‎اند، ولی هیچ‌یک از آن‏‎ها با پیانو نواخته نشده است و تماماً با دستگاه اجراشده و برای افرادی که به دنبال تقویت گوش موسیقی خود هستند مفید نخواهد بود. رنگ زمینه بازی آبی و بنفش کمرنگ بوده و باعث کاهش تنش و استرس در بازیکن می‎گردد و تمامی گزینه‎های بازی ریتم و آهنگ مخصوصی ‌دارند.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  بازی مملو از انواع تبلیغ است؛ مانند تبلیغ در بخش تنظیمات، در شروع بازی، در بین بازی‎ها و به‌صورت عکس در وسط صفحه نمایان می‎شود. البته می‎توان با خرید درون برنامه و پرداخت هزینه تمامی تبلیغات حذف کرد. برای افزایش قلب به سکه، برای افزایش سکه به جواهر و برای افزایش جواهر به پرداخت پول واقعی نیاز است. البته تمامی موارد ذکرشده با مشاهده تبلیغ ویدیویی نیز قابل‌افزایش است.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  اصرار بالایی به ارتباط با Facebook در بازی وجود دارد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۱ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۳.۲.۷
  واحد پول رایگان
  ناشر Cheetah Technology
  سال انتشار ۲۰۱۶
  ارز رایگان