PicTimer for Autism

بررس متن: پرستو رحیمی

8+ 4 تا 8 با همراهی والدین

کمک‌رسان کودک برای یادگیری مفهوم زمان با استفاده از زمان‌سنج

ناشر: Ryuta Yoshitake سال انتشار: 2014

PicTimer for Autism

8+
4 تا 8 با همراهی والدین

کمک‌رسان کودک برای یادگیری مفهوم زمان با استفاده از زمان‌سنج

ناشر: Ryuta Yoshitake

سال انتشار: 2014

بررس متن: پرستو رحیمی

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
کودک در این برنامه با نحوه‎ی کارکرد ساعت، خواندن اعداد بر روی آن، شمارش اعداد تا 60 و همچنین نسبت‌های اعداد با یکدیگر (به‌طور مثال 30 از 40 کوچک‌تر است) آشنا می‌شود. با توجه به اینکه کودکان اوتیسم مفاهیمی را که مشاهده می‌کنند بهتر از مفاهیمی که می‌شنوند می‌آموزند برنامه با امکان ارائه زمان مربوط به انجام امور روزانه به‌صورت تصویری می‌تواند برای کمک به درک بهتر مفهوم زمان و استقلال کودک مفید باشد.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
با اینکه برنامه‌ سازوکار بسیار ساده‎ای دارد اما توضیحی در مورد چگونگی کار با آن در برنامه وجود ندارد. همراهی والدین برای تنظیم زمان موردنظر و آشنایی کودک با نحوه‎ی کار لازم است.
آنچه والدین باید بدانند

این برنامه به کودکان خردسال و دبستانی که در یادگیری مفاهیم دشواری دارند کمک می‎کند تا درک درستی از مفهوم زمان داشته باشند. زمان‌سنجی در صفحه بازی وجود دارد که والدین می‌توانند زمان موردنظر خود را تنظیم کنند و زمان به‌صورت شمارش معکوس شروع به حرکت می‌کند. به‌طور مثال والدین می‌توانند زمانی را برای بازی کودک در نظر بگیرند و با تنظیم آن در این برنامه و شروع به کار کردن زمان‌سنج کودک می‌تواند زمان باقی‌مانده از زمان بازی خود را مشاهده کند. امکان اضافه نمودن عکس و نام رویداد موردنظر در بالای زمان‌سنج برای درک بصری راحت‎تر کودک و همچنین ضبط صدای والدین برای اعلام پایان یافتن زمان تنظیم‌شده برای برقراری ارتباط بیشتر با برنامه وجود دارد. ساختار برنامه هیچ محدودیت برای استفاده‎ی کودکانی که مبتلا به اوتیسم نیستند ندارد و همه‎ی کودکان می‎توانند از این برنامه برای مدیریت زمان و یادگیری مفهوم زمان استفاده کنند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 2.0 iOS در تاریخ 98/09/18 نوشته‎شده است.

کیفیت

برنامه فضایی ساده دارد و امکان تغییر رنگ زمان‌سنج، شخصی‌سازی اعلام پایان یافتن زمان (متنی و صدایی) و همچنین امکان قفل نمودن زمان‌سنج برای جلوگیری از دسترسی کودک در برنامه وجود دارد.

مصرف گرایی

بخشی در تنظیمات مربوط به معرفی دیگر برنامه‌های تهیه‌شده توسط ناشر همین برنامه وجود دارد.

حریم خصوصی

برای قرار دادن تصاویر و ضبط صدا اجازه‎ی کاربر برای دسترسی برنامه به آلبوم تصاویر، دوربین و میکروفون گوشی هوشمند یا تبلت لازم است.

جزئیات برنامه موبایلی
نسخه تست شده روی iOS 2
واحد پول رایگان
ناشر Ryuta Yoshitake
سال انتشار 2014
دنیای واقعی

والدین می‌توانند ساعت خواب کودک را با استفاده از ساعت نشان دهند.

نیازهای ویژه

این بازی برای کودکان مبتلا به اوتیسم قابل‌استفاده است.