PicTimer for Autism

thumbnail
۸ سال به بالا
۴ تا ۸ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

کمک‌رسان کودک برای یادگیری مفهوم زمان با استفاده از زمان‌سنج

سال: 2014
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  با اینکه برنامه‌ سازوکار بسیار ساده‎ای دارد اما توضیحی در مورد چگونگی کار با آن در برنامه وجود ندارد. همراهی والدین برای تنظیم زمان موردنظر و آشنایی کودک با نحوه‎ی کار لازم است.
  کودک در این برنامه با نحوه‎ی کارکرد ساعت، خواندن اعداد بر روی آن، شمارش اعداد تا 60 و همچنین نسبت‌های اعداد با یکدیگر (به‌طور مثال 30 از 40 کوچک‌تر است) آشنا می‌شود. با توجه به اینکه کودکان اوتیسم مفاهیمی را که مشاهده می‌کنند بهتر از مفاهیمی که می‌شنوند می‌آموزند برنامه با امکان ارائه زمان مربوط به انجام امور روزانه به‌صورت تصویری می‌تواند برای کمک به درک بهتر مفهوم زمان و استقلال کودک مفید باشد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این برنامه به کودکان خردسال و دبستانی که در یادگیری مفاهیم دشواری دارند کمک می‎کند تا درک درستی از مفهوم زمان داشته باشند. زمان‌سنجی در صفحه بازی وجود دارد که والدین می‌توانند زمان موردنظر خود را تنظیم کنند و زمان به‌صورت شمارش معکوس شروع به حرکت می‌کند. به‌طور مثال والدین می‌توانند زمانی را برای بازی کودک در نظر بگیرند و با تنظیم آن در این برنامه و شروع به کار کردن زمان‌سنج کودک می‌تواند زمان باقی‌مانده از زمان بازی خود را مشاهده کند. امکان اضافه نمودن عکس و نام رویداد موردنظر در بالای زمان‌سنج برای درک بصری راحت‎تر کودک و همچنین ضبط صدای والدین برای اعلام پایان یافتن زمان تنظیم‌شده برای برقراری ارتباط بیشتر با برنامه وجود دارد. ساختار برنامه هیچ محدودیت برای استفاده‎ی کودکانی که مبتلا به اوتیسم نیستند ندارد و همه‎ی کودکان می‎توانند از این برنامه برای مدیریت زمان و یادگیری مفهوم زمان استفاده کنند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 2.0 iOS در تاریخ 98/09/18 نوشته‎شده است.

  کیفیت

  برنامه فضایی ساده دارد و امکان تغییر رنگ زمان‌سنج، شخصی‌سازی اعلام پایان یافتن زمان (متنی و صدایی) و همچنین امکان قفل نمودن زمان‌سنج برای جلوگیری از دسترسی کودک در برنامه وجود دارد.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  بخشی در تنظیمات مربوط به معرفی دیگر برنامه‌های تهیه‌شده توسط ناشر همین برنامه وجود دارد.

  نیازهای ویژه

  این بازی برای کودکان مبتلا به اوتیسم قابل‌استفاده است.

  دنیای واقعی

  والدین می‌توانند ساعت خواب کودک را با استفاده از ساعت نشان دهند.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  برای قرار دادن تصاویر و ضبط صدا اجازه‎ی کاربر برای دسترسی برنامه به آلبوم تصاویر، دوربین و میکروفون گوشی هوشمند یا تبلت لازم است.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۲
  واحد پول رایگان
  ناشر Ryuta Yoshitake
  سال انتشار ۲۰۱۴
  ارز رایگان