Pictionary

thumbnail
۱۰ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

نقاشی کردن و حدس زدن مفهوم نقاشی سایرین

سال: 2017
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  ساختار بازی گونه و رنگارنگ بازی محیط بدون تنش و هیجانی را ایجاد کرده که برای کودکان آشنا و قابل ارتباط است. وجود ابزار ساده و رنگ‎های متنوع به کودکان و نوجوانانی که به‌تازگی دوران کودکی را پشت سر گذاشته‎اند کمک می‎کند تا خلاقیت خود را توسعه دهند.
  فهم جریان بازی و کارکرد هر بخش بسیار شفاف و ساده است، اما نقاشی کردن و به دست آوردن بهترین طرح ممکن مشابه با لغت خواسته‌شده کار دشواری بوده و نیاز به تمرین و تکرار دارد. همچنین حدس لغت مرتبط با نقاشی فرد مقابل کاملاً به نحوه طراحی او و میزان دقت بازیکن بستگی دارد.
  بازیکنان در مورد مفاهیم ‎ جدید می‎آموزند و توانایی خود در نقاشی کردن هر شکل یا طرحی را می‎آزمایند. بازکنان از طرح سایرین ایده می‎گیرند و در جهت بهبود نقاشی و طراحی خود از ابزار مختلف داخل بازی بهره‎مند می‎شوند. همچنین در حین بازی ممکن است کودک با لغات جدیدی مواجه شود که تا پیش از آن معنایشان را نمی‎دانسته یا در املای آن شک داشته است و در طول بازی آن را تمرین کند. حذف شدن رقابت و حالت برد یا باخت به بازیکن کمک می‎کند تا کار در گروه و بازی بدون رقابت را تمرین کنند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی شبیه‎سازی یک بازی تخته‎ای مشهور با عنوان Pictionary است. قانون این بازی شبیه قوانین بازی پانتومیم است، تنها با این تفاوت که به جای نمایش لغت با حرکات بدنی، باید از نقاشی استفاده کرد. این بازی در دو حالت زمانی و غیر زمانی ارائه می‎شود. در حالت زمانی بازیکنان باید در زمان کوتاهی کلمه مرتبط با نقاشی ارائه‌شده را به‌درستی و بدون هیچ خطایی در قالب لغات حدس بزنند؛ در حالت غیر زمانی هر بازیکن پنج بار فرصت نقاشی کردن و پنج بار فرصت حدس زدن نقاشی طرف مقابل را دارد. درازای هر حدس درست جایزه‎ای به بازیکن تعلق می‎گیرد. این بازی بر روی مهارت نقاشی و درک مطلب بازیکنان کار می‎کند. لغات بازی از عناوین ساده‎ای همچون گاو، خانه و ماشین تا لغات پیچیده‎تری همچون خون‎آشام و بازیافت متغیر است. برخلاف پانتومیم در این بازی پرسش و پاسخی وجود ندارد و تنها تعداد حروف و موضوع مشخص است. با افزایش ابزار نقاشی بازیکن می‎تواند به هر شکلی خلاقیت خود را در پیاده‎سازی طرح اعمال کند تا بتواند تا جای ممکن نزدیک‎ترین عکس به لغت را بکشد. بردوباخت در بازی تعریف‌نشده است و تنها امتیاز بیشتر اهمیت دارد که این امر تنها از کار گروهی و طراحی خوب ممکن می‎شود و حس رقابتی را از بازی حذف می‎کند. تبلیغات بسیاری به دلایل مختلف در این بازی وجود دارد و برای افزایش سرعت باز شدن صندوق‎های جادویی نیاز به افزایش جواهرات وجود دارد که از راه خرید درون برنامه افزایش می‎یابد. برای آگاهی اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه 1.23.0 iOS بعد از اتمام سطح دو در تاریخ 96/10/23 نوشته‌شده است.

  کیفیت

  این بازی با تنوع بالای خود در موضوعات ارائه‌شده برای نقاشی باعث حفظ جذابیت بازی در طولانی‌مدت می‎شود. تصاویر بازی از انواع رنگ‎های شاد تشکیل‌شده است و ابزار نقاشی متعددی به‌مرور در اختیار بازیکن قرار می‎گیرد تا خلاقیت خود را گسترش دهد. این بازی برنده جایزه بهترین بازی‎های سال 2017 از دید Google Play شده است. صداهای این بازی تنها جهت افزایش هیجان است و هیچ موسیقی متنی در بازی قرار ندارد. قابلیت بزرگ‎نمایی در بازی باعث می‎شود تا دقت طراحی و نقاشی بازیکنان بهتر شود و رضایت بیشتری از طراحی خود داشته باشند. همچنین بازیکنان می‎توانند از طرح سایرین الگوبرداری کنند و در جهت بهبود مهارت نقاشی خود استفاده کنند.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  در این بازی تبلیغاتی بسیاری در جایگاه‎های مختلف قرار دارد و علاوه بر آن در میان بازی نیز تبلیغات ویدیویی نیز نمایان می‎شود. برای کسب جوایز بیشتر یا چرخاندن چرخ شانس بیش‎ از یک‌بار الزام تماشای ویدیویی تبلیغاتی وجود دارد. برای افزایش جواهر، بازیکن می‎تواند با پرداخت هزینه در بسته‎های 0.99 تا 99.99 دلار جواهر خود را افزایش دهد و با استفاده از آن سکه خریداری کند. همچنین برای خرید بسته شگفت‌انگیز سکه، جواهر و شخصیت‎های نقاشی پیشنهادهای ویژه در صفحه اصلی قرار دارد. ترکیب حالت رقابتی و هنر در این بازی از جذابیت‎های اصلی آن به شمار می‎آید.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  برای استفاده از بازی ارتباط دائمی به اینترنت اجباری است. لینک ارتباط با Facebook در قسمت گالری قرار دارد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۱ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۱.۲۳.۰
  واحد پول رایگان
  ناشر Etermax
  سال انتشار ۲۰۱۷
  ارز رایگان