Pictoword: Fun New Word Puzzle

thumbnail
۱۱ سال به بالا
۸ تا ۱۱ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
ترکیب کلمات نمایش داده‎شده در تصویر برای ایجاد لغتی پیچیده‎تر
سال: 2013
  بررس متن: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  استفاده از برنامه و یادگیری آن نیاز به زمان زیادی ندارد ولی یافتن لغات به‎طور حتم نیازمند سواد کافی زبان انگلیسی و تمرین است. بسیاری از لغات با تصاویر واضح نمایش داده می‎شوند ولی برخی با تصاویر با چند معنی بودن ذهن کاربران را از کلمه اصلی منحرف می‎کنند. چینش گزینه‎های بازی نامرتب و بدون رعایت اصول مشخصی است که حرکت در برنامه را دشوار می‎کند.
  کودکان و نوجوانان در این بازی با چالش‌های مرتبط با لغات زبان انگلیسی روبه‎رو می‎شوند و تنها با دانستن یا جست‎وجو کردن لغات اصلی نمایش داده‌شده در تصاویر، می‎توانند به لغت اصلی دست پیدا کنند. همچنین با انتخاب حروف، نه‌تنها با لغات جدید آشنا می‎شوند بلکه طرز نوشتن و املای آن را نیز می‎آموزند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  این بازی ترکیبی از تصاویر و کلمات و فرصتی جهت یادگیری کلمات انگلیسی برای کودکان و نوجوانان است. بازیکنان در هر مرحله با دو تصویر روبه‎رو می‎شوند که با ترکیب کردنشان به کلمه‎ی جدیدی می‎رسند. با استفاده از حروف پایین صفحه کلمه جدید ساخته می‎شود و تنها در صورت درست بودن کلمه‎ی ساخته‌شده، مرحله بعدی در اختیار قرار می‎گیرد. سادگی ظاهری به بازیکنان اجازه می‎دهد که با تمرکز بر روی مفاهیم ارائه‌شده در تصاویر بتوانند کلمه جدید را پیدا کنند. کودکان و نوجوانانی که بازه لغوی زبان انگلیسی گسترده‎ای داشته باشند بدون شک در زمان کوتاهی چندین مرحله را به اتمام می‎رسانند، اما آشنایی کم با زبان انگلیسی یا ناآشنا بودن با لغات ارائه‌شده، باعث افزایش چالش برای بازیکنان می‎شود. بازیکنان می‎توانند با جست‎وجو کردن و پیدا کردن معنای لغات ناآشنا، از این برنامه جهت یادگیری و به خاطر سپاردن لغات انگلیسی استفاده کنند. بخش راهنمایی بازی به‌نوعی، هم برای کمک به بازیکنان و هم برای انگیزه دادن جهت استفاده از بسته‎های خرید درون برنامه طراحی‌شده است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 2.5.8 iOS در تاریخ 97/08/28 بعد از عبور از 30 پازل اول نوشته‌شده است.

  کیفیت

  شفافیت تصاویر به بازیکنان کمک می‎کند تا حدس دقیق‎تری در مورد کلمه مورد هدف داشته باشند و از بروز خطا جلوگیری می‎کند. موسیقی در بازی وجود ندارد که در کنار هیجان پایین بازی و سکون آن مانع از ایجاد انگیزه و هر نوع احساسی در بازیکنان می‎شود. تنوع محتوایی بازی تنها نوآوری آن به حساب می‎آید و عامل انگیزشی در محتوای بصری وجود ندارد.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.
  در صورت برقرار بودن اتصال به اینترنت تبلیغات تصویری در میانه‎ی مراحل ظاهر می‎شوند و با پرداخت 2.99 دلار حذف می‎شوند. همچنین بسته‎های متنوعی جهت افزایش سکه‎ی داخل بازی ارائه‌شده‌اند تا فرصت استفاده از گزینه‎های کمکی را ایجاد کنند.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.
  لینک ارتباط با iMessage, Instagram, Whatsapp, Facebook, Messanger, Kik, Twitter و Google+ در منوی پرسش برای کمک گرفتن از دوستان قرار دارد. همچنین با استفاده از بخش خانواده امکان استفاده از برنامه با افراد مشترک وجود دارد.

  مشخصات برنامه

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۰ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۲.۵.۸
  سال انتشار ۲۰۱۳