PictureThis – Flower & Plant Identification

بررس متن: پریا کنکاشور

8+

شناسایی و دریافت اطلاعات متنوع در مورد انواع گل‎ها و درختان

ناشر: Glority Software Limited سال انتشار: 2015

PictureThis – Flower & Plant Identification

8+

شناسایی و دریافت اطلاعات متنوع در مورد انواع گل‎ها و درختان

ناشر: Glority Software Limited

سال انتشار: 2015

بررس متن: پریا کنکاشور

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
این برنامه به خاطر ایجاد حس کنجکاوی باعث ترغیب افراد به کشف محیط اطراف و زیست‌بوم شده و فرصتی برای یادگیری بیشتر در مورد گونه‎های گیاهی برای کودکان و نوجوانان است. آنها می‎توانند با استفاده از این برنامه اطلاعات کاربردی و جامع و درعین‌حال صحیح را از محیط اطراف خود به دست آورند و همچنین از منابع طبیعی موجود در فضای اطرافشان بیشترین بهره‎وری را داشته باشند.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
این برنامه عملکرد ساده و واضحی دارد و نیازی به پیروی از دستورالعمل خاصی نیست. به رقم این در ابتدا بهتر است کودک با کمک والدین خود تجربه‌ی اولین استفاده از برنامه را کسب کند تا کاملاً با نحوه‌ی عملکرد آن آشنا شود و به‌مرور کنترل آن ر ا به‌صورت کامل در دست بگیرد.
آنچه والدین باید بدانند

این برنامه از نمونه برنامه‎های آموزشی است که به‌طور اختصاصی به معرفی و ارائه اطلاعات در مورد گیاهان می‌پردازد. این برنامه نیاز به اینترنت داشته و به‌صورت آنلاین کار می‌کند. کودکان و نوجوانان می‌توانند درصورتی‌که گیاهی در منزل یا محیط اطراف خود را در این برنامه جست‎وجو کنند و در مورد نام و ویژگی‎هایش، اطلاعات بیشتری به‌سادگی و تنها با لمس قسمت دوربین اپلیکیشن کسب کنند. بعد از گرفتن عکس برنامه در مدت کمتر از چند ثانیه اسم و اطلاعات مفید زیادی در مورد گیاه ارائه خواهد کرد. این اطلاعات شامل اسم، گروه گیاهی، نحوه و شرایط لازم برای پرورش گیاه، موارد استفاده، خواص آن و همچنین خواستگاه اصلی گیاه می‎شود. همچنین می‎توان با روشن کردن موقعیت مکانی خود از گیاهانی که در آن محل به‌صورت متداول رشد می‎کنند، مطلع شود و حتی اطلاعات بیشتری به آن افزود. کودکان و نوجوانان می‎توانند گیاهان موردعلاقه‌ی خود را به اشتراک بگذارند و نظر دیگران را در مورد آنها بپرسند و خود در مورد گیاهان سایر کاربران نظر دهند. این برنامه به زبان انگلیسی ارائه‌شده است و برای کارکرد راحت‎تر تسلط نسبی بر زبان انگلیسی لازم است. دانلود برنامه رایگان است اما قابلیت جست‌وجو گیاهان فقط تا ۷ بار اول رایگان است و بعدازآن باید به‌وسیله‌ی پرداخت درون برنامه‎ای مبلغ عضویت به‌صورت ماهانه یا سالانه پرداخت شود. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‌ی 1.1.0.2Android در تاریخ ۹۷/0۹/۱۴ بعد از استفاده بخش رایگان نوشته‌شده است.

کیفیت

طراحی برنامه به‌نوعی در محیط آرام، حس قرارگیری در طبیعت را القا می‎کند و با توجه به محتوا و هدف برنامه طراحی زیبایی دارد.

مصرف گرایی

استفاده از برنامه تنها تا 7 بار جست‎وجو رایگان بوده و برای کار با برنامه به‌صورت دائمی بسته‎های عضویت ماهانه و سالانه ارائه‌شده‌اند.

حریم خصوصی

این برنامه خواستار دسترسی به دوربین، گالری، فایل‎های رسانه‎ای و همچنین ضبط صدا و موقعیت مکانی است که به‌جز دسترسی دوربین تنها بخشی از سایر دسترسی‎ها برحسب نوع تعامل کاربران با برنامه اجباری است. استفاده از برنامه در تمام مراحل به اتصال دائمی اینترنت نیاز دارد.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 19
نسخه تست شده روی اندروید 1.10.2
حداقل نیازمندی اندروید ۴.۲ و بالاتر
واحد پول رایگان
ناشر Glority Software Limited
سال انتشار 2015