Piczle Lines DX

بررس متن: پرستو رحیمی

10+

حل کردن پازل اعداد برای کمک به پروفسور

ناشر: Score Studios LLC سال انتشار: 2017

Piczle Lines DX

10+

حل کردن پازل اعداد برای کمک به پروفسور

ناشر: Score Studios LLC

سال انتشار: 2017

بررس متن: پرستو رحیمی

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
گذر از هر مرحله به شمارش مربع‎‌ها و استفاده از مهارت تفکر حل مسئله نیاز دارد. با پیشرفت در مراحل تعداد مربع‎‌های تصویر و اعداد بیشتر می‌‎شوند و گاهی اوقات برای متصل کردن دو عدد بیش از یک راه وجود دارد. بازیکن باید محل قرارگیری اعداد را به درستی تحلیل کرده و بهترین مسیر را انتخاب کند. بازی هیچ محدودیت زمانی ندارد اما هر مرحله تنها با اتصال صحیح تمامی اعداد به پایان می‌‎رسد که آن هم تنها با داشتن تفکر منطقی بازیکن ممکن می‌‎شود.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
یکی از عکس‎‌های پروفسور تبری خون‌‎آلود است که البته در مراسم هالووین از آن استفاده شده است اما می‎‌تواند باعث ترس برخی کودکان شود.
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
در یکی از عکس‎‌ها تصویری از مشروبات الکلی دیده می‌‎شود.
سهولت استفاده
نحوه‎‌ی حل کردن پازل‌‎ها با متن‌‎های کوتاهی به بازیکن آموزش داده می‌‎شود. مراحل به مرور دشوار می‌‎شوند اما هیچ گونه محدودیت زمانی ندارند و بازیکن می‎‌تواند خطوط متفاوتی را امتحان کند و در نهایت به پاسخ صحیح برسد. امکان زوم کردن روی تصویر پازل و اصلاح خطوط هم وجود دارد اما گاهی به فرمان بازیکن پاسخ نمی‌‎دهند.
آنچه والدین باید بدانند

این بازی داستانی، ساختاری پازلی و چالش‎‌های منطقی دارد. در بخش داستان پروفسوری از تعطیلات برگشته است و برای دیدن عکس‌های مسافرت خود مشتاق است اما دوربینش دچار مشکل شده است و عکس‌‎ها قابل دسترسی نیستند. بازیکن باید به پروفسور کمک کند و با حل کردن هر پازل‎ یک عکس را به حافظه‌‎ی دوربین برگرداند. در هر مرحله از بازی یک تصویر مشبک وجود دارد که روی برخی از خانه‌‎های آن اعدادی نوشته شده است. بازیکن باید با انگشت خود خطی رسم کند تا اعداد مشابه تصویر به یکدیگر متصل شوند اما حل کردن پازل‌‎ها به همین سادگی نیست و تعداد مربع‌‎های میان اعداد نیز در حل پازل‌‎ها تأثیرگذار است. به طور مثال برای اتصال دو عدد سه بازیکن باید خط را به گونه‌‎ای رسم کند که تنها سه مربع از صفحه‌‎ی مشبک بازی را اشغال کند. در ابتدا اعداد کمی در پازل‌‎ها وجود دارد اما به مرور تعداد مربع‌‎های صفحه و اعداد بیشتر می‌شوند و حل کردن پازل‌‎ها را با چالش زیادی همراه خواهند کرد. جریان بازی نقش مثبتی در بهبود مهارت تفکر حل مسئله‎‌ی بازیکنان خواهد داشت. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‌‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌‎ی 1.4.1 iOS در تاریخ 99/09/17 نوشته‎ شده است.

کیفیت

بازی از دو بخش داستان و پازل تشکیل شده است. بخش داستانی تصاویری مانند نقاشی دارد و مکالمات بسیاری در آن رد‎و‎بدل می‎‌شود طراحی آن هم مشابه کتاب‌‎های کمیک (کتاب مصور) است. سعی شده است تا داستان بیشتر به‌وسیله‌ی تصاویر نقل شود و نه متن که رنگ‌آمیزی و جزئیات دقیق تصاویر به این هدف کمک زیادی کرده‌اند. در بخش پازلی صفحه‌‎ای سفید و مشبک به همراه اعداد متفاوتی وجود دارند. رنگ تصویر پس‌‎زمینه‌ی پازل‌ها تغییر نمی‎‌کند اما اعداد رنگی یا سیاه‌‎ و سفید می‌شوند.

مصرف گرایی

برای در اختیار داشتن تمامی پازل‎‌های بازی پرداخت مبلغ 1.39$ لازم است. در ابتدا تبلیغ محصول دیگری از ناشر بازی وجود دارد.

حریم خصوصی

امکان انجام بازی با حساب کاربری فیس‎‌بوک وجود دارد که نقشی در جریان بازی نخواهد داشت.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 26
نسخه تست شده روی اندروید 1.4.1
حداقل نیازمندی اندروید 4.0
نسخه تست شده روی iOS 1.4.1
حداقل نیازمندی iOS 10.0
واحد پول رایگان
ناشر Score Studios LLC
سال انتشار 2017