Piczle Lines DX

thumbnail
۱۰ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

حل کردن پازل اعداد برای کمک به پروفسور

سال: 2017
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  در یکی از عکس‎‌ها تصویری از مشروبات الکلی دیده می‌‎شود.
  نحوه‎‌ی حل کردن پازل‌‎ها با متن‌‎های کوتاهی به بازیکن آموزش داده می‌‎شود. مراحل به مرور دشوار می‌‎شوند اما هیچ گونه محدودیت زمانی ندارند و بازیکن می‎‌تواند خطوط متفاوتی را امتحان کند و در نهایت به پاسخ صحیح برسد. امکان زوم کردن روی تصویر پازل و اصلاح خطوط هم وجود دارد اما گاهی به فرمان بازیکن پاسخ نمی‌‎دهند.
  گذر از هر مرحله به شمارش مربع‎‌ها و استفاده از مهارت تفکر حل مسئله نیاز دارد. با پیشرفت در مراحل تعداد مربع‎‌های تصویر و اعداد بیشتر می‌‎شوند و گاهی اوقات برای متصل کردن دو عدد بیش از یک راه وجود دارد. بازیکن باید محل قرارگیری اعداد را به درستی تحلیل کرده و بهترین مسیر را انتخاب کند. بازی هیچ محدودیت زمانی ندارد اما هر مرحله تنها با اتصال صحیح تمامی اعداد به پایان می‌‎رسد که آن هم تنها با داشتن تفکر منطقی بازیکن ممکن می‌‎شود.
  یکی از عکس‎‌های پروفسور تبری خون‌‎آلود است که البته در مراسم هالووین از آن استفاده شده است اما می‎‌تواند باعث ترس برخی کودکان شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی داستانی، ساختاری پازلی و چالش‎‌های منطقی دارد. در بخش داستان پروفسوری از تعطیلات برگشته است و برای دیدن عکس‌های مسافرت خود مشتاق است اما دوربینش دچار مشکل شده است و عکس‌‎ها قابل دسترسی نیستند. بازیکن باید به پروفسور کمک کند و با حل کردن هر پازل‎ یک عکس را به حافظه‌‎ی دوربین برگرداند. در هر مرحله از بازی یک تصویر مشبک وجود دارد که روی برخی از خانه‌‎های آن اعدادی نوشته شده است. بازیکن باید با انگشت خود خطی رسم کند تا اعداد مشابه تصویر به یکدیگر متصل شوند اما حل کردن پازل‌‎ها به همین سادگی نیست و تعداد مربع‌‎های میان اعداد نیز در حل پازل‌‎ها تأثیرگذار است. به طور مثال برای اتصال دو عدد سه بازیکن باید خط را به گونه‌‎ای رسم کند که تنها سه مربع از صفحه‌‎ی مشبک بازی را اشغال کند. در ابتدا اعداد کمی در پازل‌‎ها وجود دارد اما به مرور تعداد مربع‌‎های صفحه و اعداد بیشتر می‌شوند و حل کردن پازل‌‎ها را با چالش زیادی همراه خواهند کرد. جریان بازی نقش مثبتی در بهبود مهارت تفکر حل مسئله‎‌ی بازیکنان خواهد داشت. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‌‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌‎ی 1.4.1 iOS در تاریخ 99/09/17 نوشته‎ شده است.

  کیفیت

  بازی از دو بخش داستان و پازل تشکیل شده است. بخش داستانی تصاویری مانند نقاشی دارد و مکالمات بسیاری در آن رد‎و‎بدل می‎‌شود طراحی آن هم مشابه کتاب‌‎های کمیک (کتاب مصور) است. سعی شده است تا داستان بیشتر به‌وسیله‌ی تصاویر نقل شود و نه متن که رنگ‌آمیزی و جزئیات دقیق تصاویر به این هدف کمک زیادی کرده‌اند. در بخش پازلی صفحه‌‎ای سفید و مشبک به همراه اعداد متفاوتی وجود دارند. رنگ تصویر پس‌‎زمینه‌ی پازل‌ها تغییر نمی‎‌کند اما اعداد رنگی یا سیاه‌‎ و سفید می‌شوند.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  برای در اختیار داشتن تمامی پازل‎‌های بازی پرداخت مبلغ 1.39$ لازم است. در ابتدا تبلیغ محصول دیگری از ناشر بازی وجود دارد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  امکان انجام بازی با حساب کاربری فیس‎‌بوک وجود دارد که نقشی در جریان بازی نخواهد داشت.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۱.۴.۱
  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۰
  نسخه تست شده روی iOS ۱.۴.۱
  واحد پول رایگان
  ناشر Score Studios LLC
  سال انتشار ۲۰۱۷
  ارز رایگان