Piece out

thumbnail
۶ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
پیدا کردن راهی برای قرار دادن قطعات مشخصی از پازل در جایگاه اصلی
سال: 2017
  بررس متن: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  کار با برنامه و یادگیری روش استفاده از آن بسیار ساده است و نیازی به آموزش ندارد، اما پیدا کردن راه‎حل پازل‎ها به زمان و تحلیل نیاز دارد. دشواری مراحل به‎مرور افزایش می‎یابد و با افزایش سختی بازی زمان لازم برای عبور از مراحل نیز افزایش می‎یابد. راهنمای بازی جهت کمک به بازیکنان در مراحل به‌ظاهر غیرقابل حل، قرار داده‌شده‌اند.
  بازیکنان در این بازی با استفاده از تفکر تحلیلی و حل مسئله می‎توانند پازل‎های پیش رویشان را حل کنند. همچنین تنوع پازل‎ها باعث تقویت خلاقیت کودکان و نوجوانان می‎شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  این بازی با شکل آشنا و قدیمی خود، طرفداران بسیاری دارد که همگی به دنبال بازی‎های فکری و ساده‎اند. بازیکنان باید با پیروی کردن از قوانین حرکتی (جهت حرکت یا قابلیت چرخش) بتوانند شکل انتخاب‌شده را در جایگاه مخصوص خود قرار دهند. پیچیدگی‎های حرکتی شکل‎ها در کنار تنوع پازل‎ها، کودکان و نوجوانان را به چالش می‎کشد تا بیشتر و بیشتر از تفکر تحلیلی خود استفاده کنند و با پیدا کردن راه‎های خلاقانه با تعداد حرکات کم و در کمترین زمان پازل را حل کنند. سادگی و یکنواختی هم موجب تمرکز بازیکنان می‎شود و هم در عین حال در طولانی‌مدت جریانی کسل‌کننده ایجاد می‎کند. تبلیغات تنها به خواست بازیکنان نمایش داده می‎شوند و با خرید درون برنامه قابلیت حذف شدن دارند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 1.9 iOS در تاریخ 97/08/27 بعد از عبور از مرحله 17 بازی نوشته‌شده است.

  کیفیت

  طراحی ساده و بی‎آلایش برنامه به تمرکز بازیکنان کمک می‎کند و در عین حال آن را کسل‌کننده کرده است. بازیکنان در حین استفاده از برنامه هیچ هیجان یا انگیزه‎ای برای استفاده بیشتر از آن را نمی‎گیرند. گرافیک دو بعدی با تصاویر ساده و رنگ‎های یکنواخت نیز به افزایش انگیزه کمکی نمی‎کنند. موسیقی متن با حرکات بازیکنان هماهنگ است و تغییراتی را در موسیقی آرامش‎بخش زمینه‎ای ایجاد می‎کند.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.
  تبلیغات برای استفاده از راهنمای بازی ارائه می‎شود که با خرید بسته‎ی ویژه‎ی بازی به قیمت 0.99 دلار حذف می‎شوند و راهنمایی به‌صورت رایگان در اختیار بازیکنان قرار می‎گیرد.

  مشخصات برنامه

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۰ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۱.۹
  سال انتشار ۲۰۱۷