Pixel Gun 3D: FPS PvP Shooter

thumbnail
۱۷ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

نبرد با حریفان با استفاده از تیر‎اندازی و مهارت استراتژیک در فضایی پیکسلی

سال: 2018
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  برخی از شخصیت‎های زن بازی مانند rp girl دارای پوشش نامناسب هستند اما گرافیک پیکسلی بازی مانع از نمایش واضح آن به بازیکن شده است.
  امکان گفت‎وگو میان کاربران در بخش بازی گروهی وجود دارد که اگرچه غالب مکالمات در مورد در پیش گرفتن مناسب‎ترین استراتژی در بازی است اما همیشه امکان تبادل کلمات نامناسب نیز وجود دارد که در طی این بررسی در فضای گفت‎و‎گوی کاربران از کلمات تحقیر‎آمیز مانند کودن و به ندرت از الفاظ رکیک استفاده شده بود.
  چگونگی بازی با قرار دادن بخش آموزشی و متن‎هایی کوتاه به بازیکن آموزش داده می‎شود. شخصیت با لمس و ضربه زدن توسط انگشت بازیکن روی صفحه‎ی بازی به خوبی کنترل می‎شود. جریان بازی خصوصاً در بازی گروهی سرعت بالایی دارد و انجام آن برای بازیکنان تازه‎کار می‎تواند چالش‎برانگیز باشد.
  در پیش گرفتن تاکتیک مناسب در مبارزات به ارتقای مدل تفکر استراتژیک در بازیکن کمک خواهد کرد و همچنین بازی تمرین خوبی جهت مهارت کنترل شرایط بحرانی است. عامل تعیین‎کنندگی زمان در برخی حالت‎های بازی نیز بازیکن را به سمت تصمیم‎گیری در لحظه تشویق می‎کند.
  محتوای بازی مبارزه با حریفان است که در آن انواع سلاح‎ها مانند تفنگ، چاقو، اره‎برقی، نارنجک، خنجر و همچنین صحنه‎های از بین بردن شخصیت‎های دشمن با پخش شدن خون نمایش داده می‎شود. در برخی صحنه‎های مبارزه وسایلی چون اتوبوس مدرسه وجود دارد. امکان تیر‎اندازی به سر دشمنان نیز در بازی قرار دارد که در اثر اصابت گلوله روح شخصیت به سمت آسمان پرواز می‎کند که البته گرافیک پیکسلی و کارتونی فضای بازی و شخصیت‎ها تا حدی مانع از انتقال محتوای خشن به بازیکنان می‎شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  نام اندروید بازی Pixel Gun 3D: FPS Shooter & Battle Royale است. بازی از زاویه‎ی دید اول شخص انجام می‎شود و مبنای اصلی آن حمله به دشمنان با انواع سلاح‎ها مانند تفنگ و چاقو و از بین بردن آن‎ها است. فضاهای متفاوت بازی و تمامی شخصیت‎ها به صورت پیکسل طراحی شده‎اند که از این نظر مشابه با بازی Minecraft است. بازیکن با انجام مأموریت‎ها و از بین بردن هر چه بیشتر حریفان امتیازاتی به‎دست می‎آورد که می‎تواند از آن برای ارتقای تجهیزات جنگی و شکل‎های ظاهری شخصیت استفاده کند. بازی به دو صورت تک نفره و گروهی با دیگر کاربران قابل انجام است. در حالت گروهی امکان گفت‎و‎گو میان بازیکنان وجود دارد که ممکن است حاوی کلمات نامناسب باشد. اگرچه بازی مهارت تفکر استراتژیک بازیکن را در نحوه‎ی نبرد و تلاش برای بقا به چالش می‎کشد اما صحنه‎های بسیاری از محتوای خشن مانند از بین رفتن شخصیت‎ها، انفجار و پخش شدن خون در بازی وجود دارد گاهی نیز کل تصویر بازی با تصویر خون پوشانده می‎شود. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی 17.1.2 iOS در تاریخ 98/10/22 نوشته‎ شده‎ است.

  کیفیت

  اگرچه بازی تنها بر مبنای تیر‎اندازی به سمت حریفان طراحی شده است اما نقشه‎های بسیار متنوع آن و تعدد شخصیت‎ها و سلاح‎ها مانع از تکراری شدن فضای بازی شده است. صدای تیر‎اندازی به وضوح در بازی شنیده می‎شود و بسیار مهیج است.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  بازیکن علاوه بر امتیازات کسب‎شده در بازی می‎تواند برای به‎دست آوردن و ارتقای سلاح‎ها و شخصیت‎های متفاوت تبلیغاتی که در بستر بازی قرار دارند را تماشا کند یا مبالغی متفاوتی پول از 1.39$ تا 13.99$ پرداخت کند.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  بازی صفحه‌ای رسمی در فیس‎بوک و توییتر دارد که بازیکن برای قرارگیری در بازی گروهی می‎تواند از حساب کاربری فیس‎بوک خود استفاده کند. دسترسی به اینترنت برای انجام این بازی لازم است.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۱۷.۱.۲
  واحد پول رایگان
  ناشر Cubic Games Ltd
  سال انتشار ۲۰۱۸
  ارز رایگان