Pixel Starships

بررس متن: پرستو رحیمی

12+ 7 تا 12 با همراهی والدین

ساخت و توسعه یک سفینه فضایی و نبرد با حریفان در کهکشان با رویکرد تفکر استراتژیک

ناشر: Savy Soda Pty Ltd سال انتشار: 2018

Pixel Starships

12+
7 تا 12 با همراهی والدین

ساخت و توسعه یک سفینه فضایی و نبرد با حریفان در کهکشان با رویکرد تفکر استراتژیک

ناشر: Savy Soda Pty Ltd

سال انتشار: 2018

بررس متن: پرستو رحیمی

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
بازیکن می‎تواند در نقش فرمانده یک سفینه فضایی ایفای نقش کنند و همانند بازی شغلی جریان بازی می‎تواند برای کودکان معنادار باشد.
محتوای آموزشی
بازیکن در این بازی با محیط کهکشان آشنا می‌شود و در جریان بازی درمی‎یابد که پیروزی مستلزم شناسایی محیط پیرامون و ایجاد چیدمان مناسب کارکنانش است و در نهایت ارتقای مدل تفکر استراتژیک در او می‎شود.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
صحنه‌های مبارزه با دشمنان و نابودی شخصیت‎ها وجود دارد که به علت طراحی فانتزی شخصیت‌ها، از نزدیک شدن محتوای ارائه‌شده به واقعیت جلوگیری می‌کند. ریتم موسیقی متن در زمان نبرد سریع‌تر می‌شود که باعث هیجان مضاعف می‌شود.
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
بازی با قرار دادن متن‌های راهنمایی کلیت بازی و نحوه‎ی نبرد را به بازیکن آموزش می‌دهد. نبردها در شروع ساده‎اند اما پس از طی مراحل ابتدایی چالشی‎تر می‎شوند.
آنچه والدین باید بدانند

این بازی با تم علمی تخیلی و در سفینه‎ای فضایی انجام می‌شود. بازیکن در نقش فرمانده، سفینه‌ی خود را کنترل کرده و با ساخت اتاق‌هایی برای کارکنان، مخزن سوخت، نگه‌داری منابع و پشتیبانی آن را توسعه می‌دهد و با کاوش در کهکشان بهترین سلاح‌ها را برای سفینه خود به دست می‎آورد تا برای نبرد با سفینه‌های دشمنان استفاده کند. هر سفینه نماید یک بازکن واعی در گوشه‎ای از دنیا است. بازیکن کنترل کامل نبرد را بر عهده دارد و با استفاده از تفکر استراتژیک نیروهای خود را در بخش‌های متفاوت قرار می‎دهد و وظیفه‎ی مدیریت منابع و گسترش مهارت‌های پشتیبانی را برعهده دارد تا شانس پیروزی خود را افزایش دهد. قسمتی از بازی به گفت‎وگوی بین کاربران اختصاص دارد که تا تاریخ این بررسی از الفاظ زشت در آن استفاده‌نشده است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 0.934 iOS در تاریخ 98/05/6 نوشته‎شده است.

کیفیت

طراحی پیکسلی بازی باعث افزایش جذابیت بصری سفینه و شخصیت‎ها شده است. انواع سلاح‌ استفاده‌شده در بازی متناسب با فضای علمی تخیلی آن است موسیقی بازی به سبک بازی‌های قدیمی است.

مصرف گرایی

بازیکن با انجام مأموریت‌ها که روزانه در اختیار او قرار می‌گیرد پول و مواد معدنی به دست می‌آورد که از آنها برای ارتقای سفینه خود استفاده می‌کند اما تعداد مأموریت‌ها محدود بوده و بازیکن می‌تواند با پرداخت حداقل 6.99$ و حداکثر 139.99$ سفینه خود را سریع‌تر گسترش دهد. تبلیغاتی نیز در بازی پخش می‌شوند که با مراجعه به بخش تنظیمات قابلیت توقف دارند.

حریم خصوصی

بازی صفحه‌ای رسمی در فیس‌بوک دارد و بازیکن نیز می‌تواند از طریق حساب کاربری فیس‌بوک خود دوستانش را به بازی دعوت کند و با تشکیل اتحاد شانس رسیدن به پیروزی را افزایش دهد. دسترسی به اینترنت برای این بازی لازم است.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 45
حداقل نیازمندی اندروید 4.3 یا بالاتر
نسخه تست شده روی iOS 0.934
واحد پول رایگان
ناشر Savy Soda Pty Ltd
سال انتشار 2018