Pixel Starships

thumbnail
۱۲ سال به بالا
۷ تا ۱۲ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

ساخت و توسعه یک سفینه فضایی و نبرد با حریفان در کهکشان با رویکرد تفکر استراتژیک

سال: 2018
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  بازیکن می‎تواند در نقش فرمانده یک سفینه فضایی ایفای نقش کنند و همانند بازی شغلی جریان بازی می‎تواند برای کودکان معنادار باشد.
  بازی با قرار دادن متن‌های راهنمایی کلیت بازی و نحوه‎ی نبرد را به بازیکن آموزش می‌دهد. نبردها در شروع ساده‎اند اما پس از طی مراحل ابتدایی چالشی‎تر می‎شوند.
  بازیکن در این بازی با محیط کهکشان آشنا می‌شود و در جریان بازی درمی‎یابد که پیروزی مستلزم شناسایی محیط پیرامون و ایجاد چیدمان مناسب کارکنانش است و در نهایت ارتقای مدل تفکر استراتژیک در او می‎شود.
  صحنه‌های مبارزه با دشمنان و نابودی شخصیت‎ها وجود دارد که به علت طراحی فانتزی شخصیت‌ها، از نزدیک شدن محتوای ارائه‌شده به واقعیت جلوگیری می‌کند. ریتم موسیقی متن در زمان نبرد سریع‌تر می‌شود که باعث هیجان مضاعف می‌شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی با تم علمی تخیلی و در سفینه‎ای فضایی انجام می‌شود. بازیکن در نقش فرمانده، سفینه‌ی خود را کنترل کرده و با ساخت اتاق‌هایی برای کارکنان، مخزن سوخت، نگه‌داری منابع و پشتیبانی آن را توسعه می‌دهد و با کاوش در کهکشان بهترین سلاح‌ها را برای سفینه خود به دست می‎آورد تا برای نبرد با سفینه‌های دشمنان استفاده کند. هر سفینه نماید یک بازکن واعی در گوشه‎ای از دنیا است. بازیکن کنترل کامل نبرد را بر عهده دارد و با استفاده از تفکر استراتژیک نیروهای خود را در بخش‌های متفاوت قرار می‎دهد و وظیفه‎ی مدیریت منابع و گسترش مهارت‌های پشتیبانی را برعهده دارد تا شانس پیروزی خود را افزایش دهد. قسمتی از بازی به گفت‎وگوی بین کاربران اختصاص دارد که تا تاریخ این بررسی از الفاظ زشت در آن استفاده‌نشده است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 0.934 iOS در تاریخ 98/05/6 نوشته‎شده است.

  کیفیت

  طراحی پیکسلی بازی باعث افزایش جذابیت بصری سفینه و شخصیت‎ها شده است. انواع سلاح‌ استفاده‌شده در بازی متناسب با فضای علمی تخیلی آن است موسیقی بازی به سبک بازی‌های قدیمی است.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  بازیکن با انجام مأموریت‌ها که روزانه در اختیار او قرار می‌گیرد پول و مواد معدنی به دست می‌آورد که از آنها برای ارتقای سفینه خود استفاده می‌کند اما تعداد مأموریت‌ها محدود بوده و بازیکن می‌تواند با پرداخت حداقل 6.99$ و حداکثر 139.99$ سفینه خود را سریع‌تر گسترش دهد. تبلیغاتی نیز در بازی پخش می‌شوند که با مراجعه به بخش تنظیمات قابلیت توقف دارند.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  بازی صفحه‌ای رسمی در فیس‌بوک دارد و بازیکن نیز می‌تواند از طریق حساب کاربری فیس‌بوک خود دوستانش را به بازی دعوت کند و با تشکیل اتحاد شانس رسیدن به پیروزی را افزایش دهد. دسترسی به اینترنت برای این بازی لازم است.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۰.۹۳۴
  واحد پول رایگان
  ناشر Savy Soda Pty Ltd
  سال انتشار ۲۰۱۸
  ارز رایگان