Plague Inc

بررس متن: پریا کنکاشور

12+

آلوده کردن کل کره زمین با ویروس‌های کشنده

ناشر: Miniclip سال انتشار: 2012

Plague Inc

12+

آلوده کردن کل کره زمین با ویروس‌های کشنده

ناشر: Miniclip

سال انتشار: 2012

بررس متن: پریا کنکاشور

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
بازیکنان باید با استفاده از تفکر استراتژیک و تحلیل محیط به بهترین راهکار برای آلوده کردن بیشتر برسند. این بازی به‌نوعی همانند بازی شطرنج است که در مقابل حرکات پزشکان برای کشف درمان باید راهکاری پیدا شود و در کمترین زمان بیشترین جمعیت نابود شوند.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
در طی بازی هیچ صحنه خشن، خون‎ریزی یا مرگی دیده نمی‌شود، اما محوریت داستان ترویج‌دهنده‌ی خشونت است و پایه‌ی بازی روی تلاش برای قتل کل انسان‌های روی زمین به‌وسیله بیمار کردن آنها گذاشته‌شده است. تمام ذهن بازیکن در طول این بازی برای یافتن راه‎های مختلف برای کشتار جمعیت بیشتر است.
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
به علت ساختار استراتژیک بازی، یادگرفتن دقیق و چگونگی عملکرد آن زمان‌بر خواهد بود و با افزایش دفعات بازی، به‌مرور تسلط بر روی محتوا ممکن می‎شود. وجود راهنمای قدم‌به‌قدم در ابتدای بازی تأثیر بالایی در یادگیری سریع‎تر نحوه‌ی عملکرد دارد.
آنچه والدین باید بدانند

هدف از این بازی تولید نوعی ویروس مرگبار و انتشار آن در جهان است که با تفکر استراتژیک تلفیق‌شده است. در ابتدا بازیکن می‌تواند بازی را باراهنما آغاز کند و قدم‌به‌قدم قسمت‌های مختلف آن را بیاموزد. بازیکن باید در نقشه‌ی جهانی که درواقع صفحه‎ی اصلی بازی را تشکیل می‌دهد، نمونه‌هایی از DNAمردم کشورهای مختلف جهان را دریافت کند و ذخیره‌ی زیادی از آن را جمع‌آوری کند. سپس به‌وسیله ویروسی که ساخته است، مردم را آلوده کند و از راه‎های متفاوتی ازجمله آب یا هوا یا گوشت و... ویروس را به مردم انتقال دهد تا تمام جهان به ویروس بیمار شوند. در طی بازی اخبار و همچنین تیترهای روزنامه‌های کشورهای مختلف در بالای صفحه‌نمایش داده می‌شوند که باید برای جلوگیری از غلبه بر ویروس به آنها توجه داشت. تعداد مرگ‌ومیر به‌وسیله ویروس همچنین تعداد افراد بیمار شده در هرلحظه در پایین صفحه نشان داده می‌شود. درزمانی که بازیکن سعی در آلوده کردن دنیا دارد مسئولین و پزشکان کشورهای مختلف سعی در کشف دارو و واکسن دارند و بازیکن باید تا قبل از ساخته‌شدن دارو تمام مردم را درگیر ویروس کند و آنها را بکشد. نمایشی از مرگ‎ومیر یا روش آلودگی وجود ندارد و تنها آمار و ارقام روند پیشرفت را مشخص می‎کنند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی َ1.16.2 Android در تاریخ ۹۷/۱۰/۱۷ نوشته‌شده است.

کیفیت

تصویر پس‌زمینه‌ی ثابت و خیلی ساده‌ی بازی و همچنین استفاده از موزیک یکنواخت تا حدی می‌تواند از جذابیت بازی بکاهد. توجه دقیق به جزئیات و قابلیت کنترل تمام اجزا بازی فضای نزدیکی به واقعیت را ایجاد کرده که ازجمله جذابیت‎های بصری بازی است.

مصرف گرایی

برای بالا بردن سرعت بازی و باز کردن برخی از بخش‎ها باید محتوایشان از داخل بازی دانلود شود. همچنین نسخه iOS بازی رایگان نیست.

حریم خصوصی

با اجازه‎ی بازیکن بازی به محتوای حساب کاربری گوگل متصل می‎شود.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 50
نسخه تست شده روی اندروید 1.16.2
حداقل نیازمندی اندروید متفاوت برای هر دستگاه
واحد پول رایگان
ناشر Miniclip
سال انتشار 2012