Plant Parent - My Care Guide

thumbnail
۶ سال به بالا
۴ تا ۶ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

راهنمای جامع پرورش گیاهان آپارتمانی

سال: 2022
  بررس برنامه: زهرا صفایی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  طبقه‌بندی مناسب اطلاعات و بخش‎های مختلف در این برنامه استفاده از آن را بسیار آسان می‌کند. برای بهره بردن از تمامی محتوای برنامه، تسلط نسبی به زبان انگلیسی ضروری است.
  این برنامه با گردآوری اطلاعات علمی جامع، نگهداری و پرورش گیاهان آپارتمانی را تسهیل می‌کند. در قسمت راهنمای مراقبت، محتوای بیشتری در قالب جلسات درس تهیه شده است که مطالبی از جمله معرفی کامل گیاه، نیاز مخصوص آن به آب، نور و خاک، نحوه‌ی هرس کردن، قلمه زدن و ... را پوشش می‌دهد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  برنامه Plant Parent – My Care Guide راهنمایی کاربردی و جامع در زمینه‌ی نگهداری و پرورش گیاهان مختلف آپارتمانی است. کاربر می‌تواند گیاه موردنظر خود را با جستجو از طریق نام یا عکس آن در این برنامه پیدا کند. بعد از پیدا کردن گیاه و اضافه کردن آن به لیست گیاهان خود، برنامه سوالاتی راجع به محل نگهداری گیاه در منزل و میزان نور دریافتی آن از کاربر می‌پرسد. پس از دریافت تمام اطلاعات گیاه موردنظر، برنامه مشخصات گیاه را به طور خلاصه معرفی می‌کند و نکات لازم را برای نگهداری از آن توضیح می‌دهد. همچنین زمان مناسب آبیاری، تعویض خاک، هرس یا دیگر مراقبت‌های لازم را به کاربر یادآوری می‌کند. در بخش دیگری از این برنامه می‌توان از گیاهان آسیب‌دیده عکس گرفت و برنامه مشکل آن را تشخیص می‌دهد. پس از تشخیص مشکل، دلایل احتمالی مانند کم‌آبی، کمبود نور،آفت و غیره را توضیح می‌دهد و راهکارهای لازم را برای برطرف شدن مشکل در اختیار کاربر قرار می‌دهد. یک بخش از این برنامه نیز به مقالاتی جامع درباره‌ی گیاهان مختلف و به‌روزترین روش‌های نگهداری و تکثیر آن‌ها اختصاص دارد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‌شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌یAndroid 1.13 در تاریخ ۱۵/۰۶/۱۴۰۱ نوشته شده است.

  کیفیت

  برنامه Plant Parent – My Care Guide از پنج بخش یادآوری، سلامت گیاه، تشخیص گیاه، راهنمای مراقبت و گیاهان ذخیره‌شده تشکیل شده است. برای اضافه کردن گیاه جدید به گیاهان ذخیره‌شده، تنها کافی است نام یا تصویر آن را جستجو کرد. سپس اطلاعات مختصری در مورد گیاه موردنظر و نحوه‌ی نگهداری از آن در قسمت یادآوری نمایش داده می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر باید به قسمت راهنمای مراقبت مراجعه کرد که حاوی مقالاتی طولانی و طبقه‌بندی شده راجع به هر گیاه می‌باشد. با توجه به این که در این برنامه، اطلاعات زیادی در قالب متن به کاربر ارائه می‌شود، متون در اندازه و فونت مناسب و خوانا نمایش داده شده‌اند. همچنین با بهره‌وری از تصویر در میان پاراگراف‌ها، به خواننده فرصت استراحت داده شده و از خسته‌کننده شدن برنامه جلوگیری می‌شود.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  نسخه‌ی رایگان این برنامه با قابلیت‌هایی از جمله تشخیص نوع گیاه، مشکلات سلامت آن، یادآوری مراقبت‌های لازم و … وجود دارد؛ اما برای دسترسی به محتوای کامل‌تر راجع به هر گیاه باید خرید درون‌برنامه‌ای انجام داد.

  دنیای واقعی

  این برنامه با ارائه راهکارهای بهینه و علمی برای نگهداری از گیاهان و یادآوری به موقع برای رسیدگی به آن‌ها، می‌تواند کاربر را در دنیای واقعی بیش از پیش به پرورش گل و گیاه علاقه‌مند کند.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  برای استفاده از قابلیت جستجوی گیاهان در این برنامه، اتصال به اینترنت لازم است. برای تشخیص نوع گیاه و مشکلات احتمالی آن از طریق عکس نیز کاربر باید مجوز دسترسی به دوربین و آلبوم عکس‌ها را به برنامه بدهد. در صورت تمایل برای دریافت راهکارهای مختص به شرایط آب‌و‌هوایی محل زندگی خود، باید دسترسی به موقعیت مکانی را هم فعال کرد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۱.۱۳
  حداقل نیازمندی اندروید ۵.۰
  واحد پول رایگان
  ناشر Plant Parent - My Care Guide
  سال انتشار ۲۰۲۲
  پلتفرم Android، iPhone، iPad، iPod Touch
  طبقه بندی آموزشی
  مهارت سواد زبان خارجی
  ارز رایگان