Pocket Build

thumbnail
۹ حداقل سن
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

ساخت سرزمین‌های تخیلی در فضایی فانتزی و خلاقانه

سال: 2017
  بررس برنامه: پریا کنکاشور

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  تخیل عامل اصلی درگیرشونده در این بازی است بازیکن بدون محدودیت در ذهن خود تصویرپردازی کرده و براساس آن دنیایش را می‌سازد. او همچنین برای کشف دنیای پیرامون بازی کنجکاو شده و جستجوگری را نیز تجربه می‌کند و وجود برخی آیتم‌ها مثل جن و پری شاید باعث شگفتی او نیز شود.
  در بخش پیش فرض بازیکن بدون نیاز به هیچ مهارتی و بعد از مطالعه توضیحات ساده اولیه هر امکانات یا وسیله‌ای را در صفحه خود اجرا می‌کند. این برای بخش چالشی نیز به همین شکل خواهد بود در مجموع تسلط نسبی به زبان انگیسی برای فهم توضیحات ساده ابتدایی و انجام بازی کافی خواهد بود.
  بازیکن برای ساختن شهر از خلاقیت خود بهره برده و آن را پرورش می‌دهد. در حالت بازی چالشی بازیکن باید با مهارت حل مساله به دنبال مواد مورد نیاز زندگی خود بگردد و وسایل را بسازد و همچنین با استفاده از تفکر استراتزیک آدم‌های مناسب برای هر شغلی را در شهر خود ایجاد کند.
  با قرار دادن بازی در حالت بقا حاشیه امنیت آدمک‌ها از بین رفته و مدام در خطر گرسنگی و کمبود امکانات قرار می‌گیرند که این می‌تواند استرس زا باشد. ضمن اینکه موجوداتی مثل جن، پری و حیواناتی که در صحنه وجود دارند که با وجود شکل فانتزی شاید برای بازیکنان حساس ترسناک قلمداد شوند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  برای پرورش قدرت خلاقیت و تخیل، انواع مختلفی از بازی‌ها ساخته شده که این بازی نیز از این دسته است. در این بازی که ساختار مشابهی با بازی معروف «ماینکرفت» دارد، بازیکن در جهانی آزاد به ساختن سرزمین خود می‌پردازد. در شروع بازی و با انتخاب نام سرزمین بازیکن وارد شهری مزرعه‌مانند و نیمه‌ساخته می‌شود که زمین‌های سرسبز و حصارهای باغ و کلبه‌های چوبی در آن دیده می‌شود. بازیکن ابزار بسیار متنوعی در اختیار دارد که با آن شهر خود را می‌سازد. او می‌تواند انواع کفپوش از چمن تا سنگ، انواع کلبه، خانه، حصار، چراغ، حیوان و کارگاه در سطح شهر خود ایجاد و در مکان‌های مختلف از انسان نیز استفاده کند. برای انجام کارهای روتین مثل جمع‌آوری چوب یا تهیه غذا و… حتماَ باید از انسان استفاده شود. بازیکن با انتخاب هر شخص اسمی برای او انتخاب کرده و بخشی از ویژگی‌های لازم را برای او فعال می‌کند تا فعالیت مورد نظر را انجام دهد. این بازی فضایی ۳بعدی با دیدی 360 درجه دارد و بازیکن می‌تواند رنگ‌ها، ساعت شبانه روز و هرآنچه لازم است را در شهر خود تغییر دهد. به طور معمول این دسته بازی‌ها دارای محدودیتی از جمله پرداخت پول برای تهیه‌ی آیتم‌ها و یا تهیه‌ی مواد اولیه برای ساخت ملزومات پیشرفته هستند اما در این بازی، بازیکن می‌تواند با انتخاب گزینه‌ی سندباکس که به صورت پیشفرض در بازی فعال است بدون هیچ محدودیت یا پرداختی هر ابزاری که خواست را در شهر خود استفاده کند. اما درصورت علاقه به داشتن چالش در بازی می‌توان این گزینه را غیرفعال کرد و به دنبال منابع غذایی و مصالح و … برای ساخت ابزار و زنده ماندن بود. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‌شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی 4.0.5 Android در تاریخ ۱۴۰۱/9/20 نوشته شده است.

  کیفیت

  بازی سرزمین وسیع و نامحدودی را به تصویر می‌کشد که بازیکن با امکانات متعدد و متنوعی می‌تواند در آن تغییر ایجاد کند. این تنوع هم در بخش آدمک‌ها و هم در مواد غذایی و وسایل و ابزارها دیده می‌شود. زاویه‌ی دید 360 درجه و طراحی ۳بعدی وسعت فضا را بیشتر به نمایش می‌گذارد. از صداهای طبیعی در پس‌زمینه استفاده شده و بازیکن می‌تواند تم رنگی و روشنایی بازی را تغییر دهد. اما ضعف گرافیکی در طراحی باعث شده تا برخی باگ‌ها در آن ایجاد شود و مثلا آدمک‌ها از لا به لای حصارها عبور کنند.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  بازی ایتم‌هایی برای خرید با پول واقعی دارد اما تنوع امکانات رایگان در حدی است که بازیکن به خرید نیاز پیدا نکرده و به آن تشویق نمی‌شود.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  در آغاز بازی درخواست دسترسی به پوشه‌ها عکس‌ها و محتوای رسانه بازیکن را دارد

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۴.۰.۵
  حداقل نیازمندی اندروید ۶.۰
  واحد پول رایگان
  ناشر Moonbear
  سال انتشار ۲۰۱۷
  پلتفرم Android، iPad، iPhone، iPod Touch
  طبقه بندی شبیه‌سازی
  مهارت سواد زبان خارجی، تفکر حل مسئله
  ارز رایگان