pocket trains

thumbnail
۷ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

راه‎اندازی و گسترش حمل‎ونقل ریلی

سال: 2013
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  در ابتدای بازی توضیح کاملی برای چگونگی کار با بازی وجود دارد اما منوی آن تا حدی شلوغ است و مسلط شدن بر تمام گزینه‎های آن به صرف زمان بازیکن در بازی نیاز دارد.
  بازیکن می‎تواند تا حدی با فعالیت‎های حمل‎ونقل ریلی مثل ساخت و گسترش ریل آهن، بلیط‎فروشی که با توجه به مسافت مبلغ متفاوتی دارد و شکل ظاهری قطار مسافربری و باربری آشنا شود. در این بازی از نام شهرهای واقعی استفاده می‎شود که می‎تواند کمک خوبی برای شناخت بازیکن از نام برخی شهر‎های دنیا شود.
  طراحی ایستگاه‎های هر شهر متفاوت است که می‎تواند تا حدی بازیکن را با نوع معماری آن شهر‎ها آشنا کند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  نام اندروید بازی Pocket Trains: Tiny Transport Rail Simulator است. بازی بر راه‎اندازی یک سیستم حمل‎ونقل ریلی تمرکز دارد و با قطار‎هایی کوچک که سرعت و سوخت محدودی دارند آغاز می‎شود. بازیکن می‎تواند توسط هر یک از آن‎ها تعداد کمی مسافر یا بار را جا‏به‎جا کنند و با فروختن بلیط امتیاز به دست بیاورد. امتیازات کسب‎شده به او کمک می‎کند تا خطوط ریل آهن خود را گسترش دهد، شهر‎های بیشتری را توسط خدمات خود پوشش دهد و قطار‎های بهتر و بزرگتری در اختیار داشته باشد. با پیشروی در بازی چندین قطار به طور همزمان کار می‎کنند و توانایی بازیکن برای مدیریت سیستم حمل‎ونقل خود را به چالش می‎کشاند. ساختار حمل‎و‎نقلی بازی مشابه به بازی pocket plane است اما در آن بازی خطوط هوایی به جای خطوط ریلی وجود دارد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی 2.7.1 iOS در تاریخ 99/05/17 نوشته ‎شده است.

  کیفیت

  گرافیک بازی پیکسلی است و فضای بازی بیشتر حالت کارتونی دارد. شخصیت‎های زیادی مثل مسافران و راننده‎ی قطار در بازی وجود دارند که در نوع پوشش متفاوت هستند و نقش هر یک حتی با وجود طراحی کوچک شخصیت‎ها و گرافیک پیکسلی کاملاً قابل تشخیص است. شهر‎های بازی با اسم واقعی و در جای واقعی خود روی نقشه‎ی بازی قرار دارند. موسیقی متن بازی شاد و سرگرم‎کننده است.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  بازیکن می‎تواند با پرداخت حداقل مبلغ 1.39$ خرید درون برنامه انجام دهد و سریع‎تر در بازی پیشرفت کند. تبلیغاتی در بازی وجود دارد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  دسترسی به اینترنت برای انجام بازی لازم است.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۱.۳.۱۱
  واحد پول رایگان
  ناشر NimbleBit LLC
  سال انتشار ۲۰۱۳
  ارز رایگان