Pocket Universe

thumbnail
۱۰ سال به بالا
۷ تا ۱۰ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
رقابت در خانه‎های شش ضلعی برای دفاع از مقر شخصی
سال: 2018
  بررس متن: حامد داوری

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  این بازی برای شروع تا حدودی نیاز به کمک و نظارت والدین دارد، چون ممکن است کودک نتواند برای شروع تشخیص درستی از چگونگی بازی داشته باشد، اما پس از گذشت زمان کودک می‌تواند به بازی مسلط شود.
  از آنجایی که در این بازی کودک باید برای مشکلات خود راه‌حل پیدا کند و بحران پیش‌آمده را مدیریت کند، این بازی می‌تواند تفکر حل مسئله و تسلط بر محیط را تقویت کند.
  این بازی دارای سلاح‌های جنگی همانند تیرکمان و بمب است و افرادی که موردحمله قرار می‎گیرند ظاهر انسانی دارند (البته کاملاً سیاه‌رنگ‌اند) که همین امر میزان خشونت بازی را فزایش داده است. هنگام برخورد تیر با افراد خون‌ریزی اتفاق می‌افتد که به علت بی چهره و بی‎هویت بودن شخصیت‎ها تأثیر بالایی بر روی ذهنیت کودکان نمی‎گذارد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  این بازی ازجمله بازی‎های استراتژیک و دفاع از مقر شخصی است. شخصیت داستان هویت مشخصی ندارد و بدون چهره در صفحه‎ی بازی ظاهر می‎شود. شخصیت بازی در نقش زنبوری که در خانه‎های شش‌ضلعی در حال حرکت است، تلاش می‎کند تا با تیرکمان خود از لانه‎ی خود (مقر پشت شخصیت) در برابر دشمن دفاع کند. هنگام کشتن دشمن خون‌ریزی اتفاق می‌افتد .در طول مدت‌زمان بازی علاوه بر تیر و کمان، ابزارهای جنگی دیگر ( بسته به امتیاز ) در اختیار کودک قرار می‌گیرند. ابزارهای جدید امکان تغییر استراتژیک و چینش جدید بخش‎های دفاعی را در اختیار بازیکن قرار می‎دهد. با ورود هر یک از آدمک‌ها به قلعه کمی از استحکام قلعه کاسته می‌شود و باید پیش از خرابی کامل مقر خودی بازکنان دشمن را نابود کنند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی در تاریخ 97/12/01 نوشته‌شده و بر مبنای نسخه Android 2.5.3b است.

  کیفیت

  پس‌زمینه‌ی یکنواخت و همچنین حرکات مصنوعی آدمک‌ها کیفیت بازی را کاهش داده است و بازی سرگرم‌کنندگی و جذابیت خود را ازدست‌داده است. باوجود شخصیت‎های سیاه‎رنگ در اصل هیچ خط داستانی یا شخصیت‎پردازی برای این بازی شکل نگرفته است. این بازی در جریان بازی موسیقی ندارد اما در هنگام تیراندازی و کشتن دشمن صداهای همرنگ با حرکت انجام‌شده شنیده می‌شود.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.
  در هر بار با ورود به بازی در صورت اتصال به اینترنت تبلیغ انواع برنامه‎ها نمایش داده می‌شود.

  مشخصات برنامه

  نسخه تست شده روی اندروید ۲.۵.۳b
  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۱ یا بالاتر
  سال انتشار ۲۰۱۸