Poopdie

بررس متن: پریا کنکاشور

13+

ماجراجویی یک کرم و مبارزه با دشمنان مسیر

ناشر: Bulbware سال انتشار: 2019

Poopdie

13+

ماجراجویی یک کرم و مبارزه با دشمنان مسیر

ناشر: Bulbware

سال انتشار: 2019

بررس متن: پریا کنکاشور

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
راوی داستان بازی لحن خشنی دارد و صدای او مشابه با صدای شخصیت‎های ترسناک کارتون‎ها است. در صحنه‎ی اصلی نیز تصاویری از موجودات عجیبی مشابه با باکتری و میکروب‎ها دیده می‎شوند که می‎توانند برای کودکان ناخوشایند باشد. هنگام حمله به شخصیت اصلی تصویر هر چند ثانیه قرمز می‎شود که نماد خون‎ریزی او است.
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
در آغاز بازی توضیح جزئی و کمی در مورد چگونگی حرکت و مدفوع کردن شخصیت اصلی داده می‎شود و بازیکن به تنهایی و با آزمون‎و‎خطا باید روش انجام آن را دریابد. بازیکن با حرکت دادن پوپ‌دی و مدفوع‌هایش باید مأموریت هر مرحله را انجام دهد. دکمه‌ای در پایین صفحه قرار دارد که با فشار دادن آن پوپ‌دی مدفوع می‎کند. با اشاره به هر مانع مدفوع‎ها به موانع حمله کرده و آن‎ها را از بین می‌برند و گاهی نیز مورد حمله قرار می‎گیرند.
آنچه والدین باید بدانند

این بازی ماجراجویانه داستان موجودی به نام پوپ‎دی است که شبیه کرم روده است. پوپ‌دی قادر به کنترل گاز معده‎ی‌ خود نیست و به همین دلیل مسخره می‎شود. او بسیار ناراحت است تا این که اردکی او را به سرزمینی در اعماق زمین می‎برد. اردک این ویژگی پوپ‌دی را موهبت می‎خواند و از می‎خواهد تا به کمک توانایی خود دشمنان را از بین ببرد. پوپ‎دی با خوردن هویج و موجودات عجیبی که در مسیر خود قرار دارد مدفوع می‎کند. هر یک از مدفوع‎ها در حقیقت سربازان پوپ‌دای هستند. آن‌ها می‎توانند با سایر موجودات بجنگند و راه را برای پوپ‌دی باز کنند. اما آن‎ها توان مقابله با گازهای معده‎ی محیط را ندارند و باید فرار کنند. با کسب امتیازات بیشتر بازیکن می‎تواند توانایی‌های این سربازان را افزایش دهد. مسیر‎های طولانی و پرپیچ‎و‎خم‌ بازی می‎تواند باعث گم شدن بازیکن بنابراین نقشه‎ی راه همواره در اختیار او قرار می‎گیرد. بازیکن تنها امکان سه بار باخت در هر مرحله را دارد که پس از آن بازی از ابتدای مرحله شروع می‎شود. این بازی شکل متفاوت و روایت عجیبی دارد که می‎تواند باعث جذابیت آن شود اما مسیر پیچیده‎ی بازی باعث سردرگمی بازیکن در فضای آن خواهد شد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی 1.0.6 Android در تاریخ ۹۸/۱۱/۲۵ نوشته شده است.

کیفیت

این بازی داستان متفاوت و خلاقانه‌ای را بیان می‌کند. شخصیت‌هایی که در بازی وجود دارند به شکل کاملاً غیر معمول و انتزاعی کشیده شده‌اند تصاویر بازی نیز از کیفیت زیادی برخوردار هستند. موسیقی متن بازی به خوبی حس راز‌آلود بودن محیط را القا می‌کند. با وجود تاریک بودن پس‎زمینه، استفاده از رنگ‌های شاد و متنوع به جذاب شدن آن کمک کرده است. صداگذاری‌ شخصیت‌ها با کیفیت و متناسب با شکل کارتونی آن‎ها است.

مصرف گرایی

با اتمام فرصت‌های بازی، بازیکن می‎تواند با مشاهده‎ی تبلیغات مرحله را ادامه دهد. امکانات بیشتری نیز برای تقویت قدرت دفاعی بازیکن وجود دارد که می‎توان با خرید درون برنامه‎ای به ارزش ۷ دلار تا ۱۱۰ دلار از آن‎ها استفاده کرد مشاهده‎ی تبلیغات نیز می تواند امکانات جدیدی برای بازیکن ایجاد کند.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 94
نسخه تست شده روی اندروید 1.0.6
حداقل نیازمندی اندروید ۴.۱ و بالاتر
حداقل نیازمندی iOS ۹.۰ و بالاتر
واحد پول رایگان
ناشر Bulbware
سال انتشار 2019