Pottery

thumbnail
۷ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سفالگری و ساخت اشکال سفالی مشخص‎شده‎ی هر مرحله

سال: 2019
  بررس برنامه: حامد داوری

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  در مراحل اولیه نحوه‎ی انجام بازی به زبان انگلیسی و با رسم شکل به بازیکن آموزش داده می‎شود. ساختن اشکال متفاوت سفالی نیاز به توجه به شکل الگو دارد. بازیکن باید تصویر استوانه‎ی گلی را لمس کند و با دقت آن را به تصویر الگو تبدیل کند.
  ساختن اشکال و برخورد نکردن با بدنه به حفظ تمرکز نیاز دارد. آموزش مستقیمی در مورد سفالگری در بازی وجود ندارد اما وجود دستگاه‎ مخصوص آن، گل و اشکال سفالی مختلف می‎تواند بازیکن را به این هنر علاقه‎مند کند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  بازیکن در این بازی باید با مهارت دستان خود سفالگری کند. در وسط صفحه‎ی بازی یک دستگاه سفالگری به همراه یک استوانه‎ی گِلی قرار دارد. بازیکن باید بر اساس شکل الگو که در بالا و گوشه‎ی سمت راست صفحه‎ی بازی وجود دارد تصویر گل را در جهت‎های متفاوت لمس کند و استوانه را به شکلی که هدف آن مرحله است در‎آورد. اما باید مراقب باشد که بیش از حد به بدنه‎ی نگهدارنده‎ی استوانه‎ی گلی نزدیک نشود زیرا در هر مرحله مجاز به انجام سه خطا است. با بیشتر شدن تعداد خطاها او بازنده خواهد شد. در بعضی از مراحل دایره‎ای قرمز رنگ نیز در اطراف استوانه حرکت می‎کند. بازیکن باید علاوه بر تلاش در برخورد نکردن با بدنه تماسی با دایره‎ی متحرک نیز نداشته باشد که این امر با چالش زیادی همراه است. در قسمت آخر هر مرحله الگویی وجود ندارد و بازیکن باید با توجه به مهارت و خلاقیت خود به آرامی گل‎ها را پاک‎سازی و شکل مورد‎علاقه‎ی خود را ایجاد کند. ساخت اشکال متفاوت سفالی از استوانه‎ی گلی می‎تواند به آشنایی بازیکن با مهارت سفالگری و همچنین افزایش تمرکز کمک کند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه iOS 1.5.4 و در تاریخ 98/10/05 نوشته شده است.

  کیفیت

  عدم وجود تغییرات چشمگیر در مراحل و ثابت بودن تصاویر پس‎زمینه‎ تا حدودی بازی را به سمت یکنواختی سوق داده است. موسیقی در حین بازی پخش نمی‎شود اما همراه با حرکت دست بازیکن در حین پاک‎سازی گل صداگذاری‎هایی مشابه نواختن ساز پیانو پخش می‎شود. صدای پخش‎شده آرام و ملایم است که به تمرکز بازیکن لطمه‎ای وارد نکند.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  بازی خرید درون برنامه‎ای دارد. تبلیغاتی در بازی نمایش داده می‎شود.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۴ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۱.۵.۴
  واحد پول رایگان
  ناشر Voodoo
  سال انتشار ۲۰۱۹