Princess Salon

thumbnail
۱۲ سال به بالا
۶ تا ۱۲ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

اجرای مراحل پاک‌سازی پوست و آرایش شخصیت بازی برای آماده‎سازی جهت عکاسی

  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  کودکان در این بازی با انواع ابزار پاک‌سازی پوست برای بزرگسالان و لوازم‌آرایش مخصوص بانوان آشنا می‎شوند و از آن‎ها برای تغییر و تزئین ظاهر شخصیت انتخابی استفاده می‎کنند. برخی از لباس‎های ارائه‌شده در بازی از ویژگی‎های ظاهری نامناسبی برخوردارند و تمامی شخصیت‎ها در ظاهر و فیزیک بدنشان تأکید بر روی کلیشه‎های جنسیتی دارند.
  حرکت در بازی و انتخاب گزینه‎ها در هر بخش ممکن است برای کودکان خردسال با دشواری همراه باشد و مدت‌زمان کوتاهی را برای درکشان بطلبد. اما درنهایت به علت ساختار یکنواخت و تکرارشونده بازی و عدم وارد شدن ویژگی‎های نوآورانه استفاده از بازی ساده و بدون دشواری خواهد بود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  در این بازی با انتخاب هر شخصیت مراحل مختلفی پیش روی بازیکن قرار می‎گیرد که در هرکدام از آن‎ها تلاش می‎کند تا پوست شاداب‎تر و زیباتری را بسازند. سپس با سلیقه خود چهره آن‎ها را آرایش می‎کنند، مدل موها و رنگشان را تغییر می‎دهند، لباس و جواهراتشان را انتخاب می‎کنند و تمام ویژگی‎های ظاهری را تعیین می‎کنند تا برای عکاسی آخر بازی آماده شوند. برای دسترسی به تمام لوازم‌آرایشی، جواهرات، مدل مو و لباس‎ها بسته‎های خرید درون برنامه در بازی قرار داده‌شده است. مسائل مربوط به کلیشه‎های جنسیتی و ویژگی‎های زنانه ازجمله مواردی به شمار می‎آید که ممکن است به همیاری والدین در حین بازی نیاز داشته باشد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه 1.0.6 Android در تاریخ 97/05/09 نوشته‌شده است.

  کیفیت

  شخصیت‎های ارائه‌شده چهار بانوی جوان و خندان‎اند که تنها در رنگ پوست با یکدیگر تفاوت دارند و مابقی جزئیات مربوط به‌ظاهر، آرایش، مو و پوشش همگی قابلیت تغییر و شبیه‎سازی دارند. گرافیک بازی دو بعدی و رنگ‎های قالب آن روشن و شاد با برق و درخشش‎اند تا حس جادویی و ویژه بودن را به بازیکن انتقال دهد. موسیقی متن بازی یکنواخت و تکراری در پس‎زمینه پخش می‎شود که هیچ نوع هیجانی به بازی نمی‎افزاید.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  تبلیغات تصویری و لینک بازی‎های ناشر در صفحه اصلی بازی ازجمله تبلیغات داخل بازی است. از چهار شخصیت اصلی تنها یکی از آنها به‌صورت رایگان در اختیار قرار می‎گیرد و مابقی شخصیت‎ها در کنار بسیاری از لوازم‌آرایشی و تزئینی تنها با خرید درون برنامه در اختیار قرار می‎گیرد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  لینک ارتباط با Facebook در صفحه اول بازی قرار دارد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۱.۰.۶
  حداقل نیازمندی اندروید ۲.۳ یا بالاتر
  واحد پول رایگان
  ناشر Libii
  ارز رایگان