Programming for Kids – Learn Coding

بررس متن: حامد داوری

8+ 5 تا 8 با همراهی والدین

پیدا کردن الگو مناسب برای رسم شکل با به‌کارگیری نقاط و خطوط

ناشر: IDZ Digital Private Limited سال انتشار: 2018

Programming for Kids – Learn Coding

8+
5 تا 8 با همراهی والدین

پیدا کردن الگو مناسب برای رسم شکل با به‌کارگیری نقاط و خطوط

ناشر: IDZ Digital Private Limited

سال انتشار: 2018

بررس متن: حامد داوری

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
در این بازی کودک با مهارت‌های دنبال کردن الگو، ترتیب و جهت‌ها آشنا می‌شود و درک می‌کند که برخی از اشکال پیچیده تنها از تکرار یک الگوی ساده به وجود آمده‌اند. همچنین رسیدن به الگو به‌نوعی کمکی برای رسیدن به تفکر منطقی است که لازمه شروع مهارت‎های کد نویسی به شمار می‎آید.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
استفاده از بازی بسیار آسان است و در منوی بازی هیچ‌گونه پیچیدگی وجود ندارد. نبود متن به کودکان کمک می‎کند تا بدون دشوار روش کار با بازی را درک کنند.
آنچه والدین باید بدانند

این بازی شخصیتی ندارد و هدف آن آموزش کد نویسی و تقویت تفکر تحلیلی در کنار به‌کارگیری تفکر انتزاعی در قالب بازی با استفاده از اتصال نقطه‌های روی صفحه است. بازی در 3 دسته مختلف Function – Sequence - Loops طبقه‌بندی‌شده است که هرکدام از این دسته‌ها 15 مرحله را شامل می‌شود. در سمت چپ صفحه، شکلی، با استفاده از خطوط و نقاط نمایش داده می‎شود و از بازیکن خواسته می‎شود تا با مداد و جهت دادن، الگوی مناسب را مطابق با شکل نمونه ایجاد کند درمجموع طراحی بازی بسیار ساده انجام‌شده است و هیچ‌گونه متن و یا نوشته‌ای در ساختار بازی استفاده‌نشده است تا کودکان با سنین پایین‌تر که قادر به خواندن نیستند نیز به‌راحتی بتوانند از آن بهره ببرند. اگرچه در عنوان بازی اشاره به کد نویسی و برنامه‌نویسی شده است، ولی هدف اصلی این بازی آموزش منطق پشت این مفاهیم بوده و با اصول و دستورالعمل‎های مربوط به کد نویسی ارتباطی ندارد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی در تاریخ 98/02/24 نوشته‌شده و برمبنای نسخه Android 1.0.6 است.

کیفیت

طراحی بازی بسیار ساده انجام‌شده است و موسیقی که در طول انجام بازی اجرا می‌شود گاهی باعث از دست دادن تمرکز در مراحل پیچیده‌تر می‌شود.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 13
نسخه تست شده روی اندروید 1.0.6
حداقل نیازمندی اندروید 4.0 یا بالاتر
واحد پول رایگان
ناشر IDZ Digital Private Limited
سال انتشار 2018