Purrfect Tale

thumbnail
۷ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

قرارگیری در داستان یک نوجوان و درک احساسات او با انجام بازی تعاملی

سال: 2021
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  دختر هر روز تنها است اما بیشتر از حس تنهایی حس درک نشدن و نپذیرفته شدن دارد او علاقه به طراحی دارد اما هیچ کس حتی مادرش او را درک نمی‌کند و هر چه بیشتر باعث می‌شود تا او غمگین و ناراحت شود. با دوست شدنش با گربه، درک مشترکی بین آن‌ها شکل می‌گیرد و گربه به او کمک می‌کند تا با خاطرات ناراحت‌کننده‌ی گذشته مثل رفتن پدر و موفقیت‌هایی که داشته مانند موفقیت در تحصیل رو به رو شود و بفهمد که مادری که الان از او عصبانی است، خانواده‌اش است و تحت هر شرایطی او را دوست داشته است. مادر هم متوجه می‌شود که به اندازه‌ی کافی دختر را درک نکرده است و سعی می‌کند تا روابط بینشان را درست کند دختر با درک شدن، رو به رو شدن با گذشته و دوستی با پسر گربه‌ای به آرامش می‌رسد و تلاش می‌کند تا کم‌ کاری‌های خود را جبران کند و قدر اتفاق‌های خوب زندگی‌اش را بداند.
  کششی بین دختر و پسر گربه‌ای احساس می‌شود آن‌ها گاهی دستان همدیگر را می‌گیرند اما هیچ رفتار یا مکالمه‌ی دیگری در این زمینه وجود ندارد.
  چگونگی استفاده از داستان بازی ساده است بازیکن تنها باید متن‌های نه چندان پیچیده را به زبان انگلیسی بخواند و بعد از بین چند گزینه پاسخ مورد نظر خود را انتخاب کند. برای دسترسی به هر بخش داستان باید امتیاز به نسبت زیادی را جمع کرد که یا نیاز به صرف زمان دارد یا دیدن فیلم‌های تبلیغاتی و خرید درون برنامه.
  علاوه بر داستان اصلی بازی‌های کوتاه زیادی در بازی وجود دارند انجام بازی‌ها به خصوص برای نوجوانان سخت نیستند و بیشتر برای سرگرمی در بین داستان طراحی شده‌اند اما به هر حال می‌توانند مهارت‌های متفاوتی مانند مهارت حل مسئله را در بازیکنان تقویت ‌کنند. علاوه بر بازی‌های سرگرم‌کننده بازی‌های دیگری هم وجود دارند تا اطلاعات عمومی بازیکن را بیشتر کنند مانند دلیل بزرگی بامبوها یا دادن اطلاعاتی درباره‌ی یک پروانه و همچنین تمرینی برای دیکته‌ی کلمات انگلیسی هم در قالب بازی وجود دارد.
  بعضی از بازی‌های کوتاه محتوایی جغرافیایی دارند. مانند نشان دادن نماد کشورهای متفاوت، محل آن‌ها روی نقشه‌ی جغرافیایی، آشنایی با بعضی غذاهای مربوط به آسیای شرقی.
  شخصیت اصلی بازی دختری است که گاهی در مدرسه مسخره می‌شود او فکر می‌کند کسی دوستش ندارد و درکش نمی‌کند همین موضوع باعث شده است تا به انزوا کشیده شود. به نظر می‌رسد که پدر هم خانواده‌ی خود را ترک کرده و مادر و دختر را تنها گذاشت است. گربه هم از حیوانی کوچک تبدیل به پسری با گوش‌های گربه‌ای می‌شود که او هم تنها است و همیشه منتظر بوده که شاید خانواده‌ای از او نگهداری کند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی درباره‌ی احساسات یک دختر نوجوان است. دختر تنها با مادرش زندگی می‌کند و بیشتر اوقات به دلیل کار زیاد مادر، تنهاست. او در مدرسه شاگرد زرنگی است اما به خاطر علاقه‌اش به طراحی، دیگری تمرکزی برای خواندن درس‌هایش ندارد و افت شدیدی در تحصیلش می‌کند. هیچ کس حتی مادرش دلیل رفتار او را درک نمی‌کنند به همین خاطر روزی دختر با احساس تنهایی و غم زیادی از خانه بیرون می‌آید که ناگهان یک گربه می‌بیند. اما گربه عادی نیست بلکه او می‌تواند صحبت کند و تبدیل به یک پسر جوان شود گربه هم تنها است و هیچ کس را ندارد بنابراین به سرعت بین آن‌ها احساس پذیرش و درک شدن شکل می‌گیرد. با ورود گربه به داستان، اتفاق‌هایی می‌افتد که باعث رشد دختر و شناخت هر چه بیشترش از خود می‌شود و او را تبدیل به انسان قوی‌تر و شادتری می‌کند که قدر خود و خانواده‌اش را می‌داند. داستان‌ها گفتگو محور هستند و بازیکن می‌تواند از بین گفتگوهای از پیش تعیین‌شده انتخاب کند یا با اجزای بازی تعامل کند؛ مثل باز کردن در کابینت، خاموش کردن لامپ و خوردن غذا. علاوه بر داستان، بازی‌های کوتاه زیادی مثل حل کردن پازل، دسته‌بندی کردن اشیا، تمرین دیکته‌ی کلمات انگلیسی هم در بازی وجود دارند. مصرف‌گرایی بازی زیاد است به طوری که برای دسترسی به هر بخش داستان باید تبلیغاتی دید یا خرید درون برنامه انجام داد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌‌ی 1.4.0iOS در تاریخ1400/06/21 نوشته‎ شده است.

  کیفیت

  داستان بازی به وسیله‌ی تصاویری که فریم به فریم نشان داده می‌شوند روایت می‌شوند. تصاویر و متن گفتگوها به هم کمک کرده‌اند تا بازیکن بتواند احساسات ناراحتی، آرامش و سردرگمی دختر را درک کند. او در ابتدا تنهاست و بازی این حس را با صحنه‌هایی مثل تنهایی غذا خوردن نشان داده است. جریان بازی با انتخاب از بین گفتگوها جلو می‌رود تغییر در پاسخ‌ها تأثیر زیادی بر عاقبت داستان ندارند اما باعث می‌شوند تا بازیکن با داستان بیشتر درگیر شود و هیچ متنی از آن را از دست ندهد. با وجود نکات مثبت اما طراحی یکپارچه نیست به طور مثال گربه‌ای در بازی وجود دارد که می‌توان از آن نگه‌داری کرد و امتیاز بیشتر به دست آورد تصویر گربه هم کارتونی است هم تصویر یک گربه‌ی واقعی یا وقتی دختر باید بازی‌های کوتاه انجام بدهد ظاهرش تغییر می‌کند و تبدیل به یک دختر کوچک فانتزی می‌شود. موسیقی بازی ریتم ثابتی دارد و هماهنگ با اتفاقات داستان نیست.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  بازی مصرف‌گرایی زیادی دارد. دسترسی به هر بخش از داستان یا ایجاد هر تغییری نیاز به صرف امتیاز دارد که اگر بازیکن بخواهد با روند عادی بازی آن‌ها را به دست بیاورد ساعت‌ها طول خواهد کشید و در غیر این صورت باید تبلیغات زیادی را ببیند یا خرید درون برنامه انجام بدهد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  استفاده از بازی نیاز به دسترسی به اینترنت دارد. می‌توان با حساب کاربری اپل، توییتر یا فیس‌بوک وارد بازی شد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۵.۰
  نسخه تست شده روی iOS ۱.۴.۰
  واحد پول رایگان
  ناشر BadMouse Co., Ltd
  سال انتشار ۲۰۲۱
  پلتفرم Android، iPhone، iPad، iPod Touch
  طبقه بندی سرگرمی
  مهارت سواد زبان خارجی
  ارز رایگان