Random App of Kindness

thumbnail
۱۰ سال به بالا
۷ تا ۱۰ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

بازی مفرح برای ایجاد حس همخدلی به همراه شخصیت‌های متنوع

سال: 2016
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  متن اول بازی در مورد چگونگی انجام بازی توضیح می‎دهد، اما ممکن است به علت در هم بودن لغات در خط تحريري خواندن متن برای کودکان کم سن سخت باشد. در ابتدا انجام هر بازی دشواری مربوط به خود را دارد اما با تکرار و تمرین کودکان در آن مهارت پیدا خواهند کرد.
  تنوع در بازی باعث می‎شود تا کودکان مهارت احساسی خود را تقویت کنند، مانند خودسازی، یکدلی و حل مناقشات. کودکان ممکن است از نحوه بازی به پیام اصلی آن دست پیدا نکنند، به همین جهت بهتر است در مورد پیام بازی با کودکان صحبت و مکالمه داشت.
  در بازی مرگ کارتونی یک پیرزن وجود دارد که در حین عبور از خیابان توسط ماشین ضربه می‎خورد و روحی از بدن او جدا می‎شود. همچنین گل گوشت‎خوار با دندان‎های تیز وجود دارد و بازیکن باید به آن آب دهد تا نمیرد. در یک بازی کودکی در ساختمان در حال آتش است و یکی از گزینه‎های غذایی او سم است. در مراحل پایانی مردی وجود دارد که به‌شدت عصبانی است و اگر آرامش به دست نیاورد آتش می‎گیرد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی شامل 9 بازی کوتاه است که در ابتدا 3 بازي در اختيار قرار دارد و با تکمیل سه ستاره در هر بازی بخش بعدی باز می‎شود. این بازی جهت افزایش احساسات کودکان ساخته‌شده است و تلاش شده تا بر روی احساساتی همچون یکدلی و کمک به سالمندان تمرکز کند. داستان این بازی در مورد کمک به حیوانات و افراد نیازمند است، مانند نوزادان و افراد مسن. هدف هر بازی کوتاه با دیگری متفاوت بوده از جمله آب دادن به گل‎ها، آرام کردن مرد عصبانی، آموزش رقص به پسر ناراحت، کمک به پیرزن برای عبور از خیابان. تحقیقات Preliminary Analyses بر روی روند فعالیت مغزی کودکانی در حین انجام این بازی حاکی بر تأثیر مثبت بر روی احساس یکدلی (بخصوص در پسران) نسبت به حیوانات، افراد سالمند و نوزادان بوده است. در این بازی بر روی مسئولیت اجتماعی نیز تأکید بخصوصی شده است. در طول بازی میزان قابل‌توجهی از خشونت وجود دارد، مانند زمانی که پیرزن در زمان عبور از خیابان با ماشین برخورد می‎کند و نوری از بدنش جدا می‎شود. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه 2.0 iOS در تاریخ 96/06/30 نوشته‌شده است.

  کیفیت

  این بازی دارای پیشینه‎ی تحقیقاتی جهت بهبود مهارت اجتماعی کودکان ساخته‌شده است ولی کودکان برای درک این مفهوم نیاز به کمک بزرگسالان و صحبت در مورد مفاهیم دارند. شاید در نگاه اول ضربه خوردن پیرزن توسط ماشین و مرگ او خنده‎دار باشد و کودک نیاز داشته باشد تا آگاهي در مورد علت بد بودن این اتفاق و نحوه انجام کار صحیحی بداند. هماهنگی بین چشم و دست در برخی مراحل بازی بسیار بالا می‎رود و ممکن است کمی کار را برای کودکان خسته‎کننده و سخت کند. باوجود هدف بسیار ارزشمند بازی این احتمال وجود دارد که از برخی نگاه‎ها کاملاً یک بازی بدون نتیجه به نظر بیاید.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۲
  واحد پول رایگان
  ناشر HabitSev
  سال انتشار ۲۰۱۶
  پلتفرم Android، iPod Touch
  طبقه بندی آموزشی
  ارز رایگان