Rayman Adventures

thumbnail
۹ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

ماجراجویی هیجان‎انگیز برای رسیدن به انتهای نقشه‎ی پرفراز و نشیب

سال: 2015
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  آموزش اولیه برنامه برای فهم حرکات و پرش‎های شخصیت ریمن کافی است و نیازی به راهنمایی بیشتر وجود ندارد. البته باید در نظر داشت که چالش‌های بازی به‌مرور افزایش می‎یابد که تمرین و دقت بازیکنان را می‎طلبد. آشنایی کودکان و نوجوانان با ساختار بازی‎های ماجراجویانه‎ ریمن قطعاً کار را برایشان ساده‎تر می‎کند.
  شخصیت اصلی از سلاحی همچون تبر برای از میان برداشتن موانع و دشمنان استفاده می‎کند. دشمنان سبزرنگ دارای شمشیرهای تیز بوده که با برخورد شمشیر به شخصیت بازی، موجب باد شدن و منفجر کردن شخصیت می‎شوند. شخصیت بازی نیز مانند یک جنگجو لباس به تن کرده است و باوجود چهره بامزه‎ای که دارد، کمی خشن به نظر می‎رسد. تمام خشونت و کشتار‎های بازی در ظاهری طنز و محتوای سرگرم‎کننده قرارگرفته است.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی یکی از مجموعه بازی‎های Rayman است و در این قسمت دنیایی پر از موجودات سبزرنگ به‌عنوان دشمنان ریمن تعریف‌شده‌اند که در طول بازی باید کشته شوند. امتیازهای بازی به‌صورت سکه و پروانه‎های آبی‌رنگ تعریف‌شده‌اند و حرکت بازیکن بر روی نقشه‎ای عجیب و مرموز است. نقشه دارای دایره‎های متعدد بوده و هر دایره نماد یک مرحله است و دستوری بیان‌شده در ابتدای هر مرحله (مانند گرفتن تمام پروانه‎های آبی یا آزادی پرنده در قفس مخفی) میزان الماس پایان بازی را مشخص می‎کند. داشتن سواد زبان انگلیسی در فهم مفاهیم دستورات اولیه مراحل کمک‌کننده است. برای باز کردن مراحل اتصال به اینترنت نیاز است، اما بعد از شدن مرحله، نیازی مجدد به اینترنت وجود ندارد. سخت شدن تکمیل کامل دستور ابتدای هر مرحله باعث افزایش حس ناامیدی در افراد می‎شود و نیاز به خرید درون برنامه را افزایش می‎دهد. بیشتر خشونت نمایش داده‌شده در قالب طنز و شوخی قرارگرفته است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه 2.7.0 iOS در تاریخ 96/07/22 نوشته‌شده است.

  کیفیت

  شخصیت‌پردازی داستان باعث می‎شود تا حس نزدیکی بالایی بین بازیکن و شخصیت به وجود بیاید. تم بازی مانند دزدان دریایی است و پدر شخصیت اصلی و شخصیت‎های جانبی مانند غول کوچک سبزرنگ پشمالو از جنبه‎های کمدی و مفرح بازی هستند. موسیقی متن با ساختار ماجراجویانه‎ی بازی هماهنگی بالایی دارد. گرافیک بازی بسیار عالی و پر از رنگ‎های زنده است و حتی در بخش‎هایی که زمینه بازی تاریک است حس ترس القا نمی‎شود.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  خرید الماس بیش‎تر، توکن و یا غذا همگی با خرید درون برنامه ممکن است که در بسته‎های 2.99 تا 89.99 دلار به فروش می‎رسند. شخصیت‎های جدید با پرداخت 1.99 دلار به فروش می‎رسند و برای کسب الماس رایگان امکان تماشای ویدیوی تبلیغاتی وجود دارد. در منوی ابتدایی بازی لینکی برای ارتباط با کانال‎های بازی‎های Rayman وجود دارد مانند عکس‎ها و کمیک‎ها.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  در بازی گزینه‎ای برای اتصال به Facebook وجود دارد و همچنین باز شدن هر مرحله نیازمند اتصال به اینترنت است. در کنار بخش اخبار، صندوق نامه‎ای وجود دارد که با استفاده از اتصال به Facebook می‎توان با دوستان نیز مکالمه کرد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۱ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۲.۷.۰
  واحد پول رایگان
  ناشر Ubisoft Entertainment
  سال انتشار ۲۰۱۵
  ارز رایگان