Reflectly: Journal & AI Diary

thumbnail
۱۳ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

برنامه‌ای برای آگاه شدن بر احساسات و تهیه‌ی مجله‌ای منحصر به فرد

سال: 2020
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  تمام امکانات برنامه در بخش‌های مجزایی قرار گرفته‌اند تا دسترسی کاربر به آن‌ها ساده باشد. او می‌تواند از روزی که گذشته و احساساتی که تجربه کرده بنویسد و با پاسخ به سؤالات برنامه بر احساسات خود و دلیل تجربه‌ی آن‌ها آگاه شود. فایل‌های صوتی و نوشتاری هم وجود دارند تا به او انگیزه بدهند که دید مثبتی داشته باشد.
  کاربران با نوشتن و پاسخ به سؤالات در این برنامه یاد می‌گیرند حالت‌های روحی خود را از همدیگر تشخیص بدهند و بتوانند احساساتشان را دقیق‌تر بیان کنند. به طور مثال در پاسخ سؤال دلیل حس خوشحالی امروزت چیست می‌توان به وجود خانواده یا شغل اشاره کرد و برای بیان احساسات از لغاتی مثل شکرگذار، عجیب یا غمگین استفاده کرد. کار با برنامه باعث می‌شود تا کاربران بفهمند چه چیزهایی بر احساسات آن‌ها تأثیر می‌گذارد و ممکن است با آگاهی بر دلیل احساساتشان و همچنین خواندن جملات و متن‌های انگیزشی، اضطرابشان کم شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این برنامه یک مجله‌ یا به نوعی دفتر خاطرات دیجیتال است که می‌شود در آن نوشت، عکس آپلود کرد و همچینین به سؤالاتی درباره‌ی حال و هوای روزی که گذشته جواب داد. برنامه در زمان‌های متفاوت روز سؤال‌هایی از کاربر می‌پرسد تا حال روحی‌اش را ارزیابی کند؛ سؤالات ساده هستند و جواب دادن به آن‌ها زمان زیادی را از او نمی‌گیرند. بر اساس اطلاعات دریافتی از کاربر نموداری نشان داده می‌شود که حالت روحی غالب او را در چند روز اخیر نشان می‌دهد. برنامه مجهز به تکنولوژی واقعیت افزوده است و با توجه به جواب سؤال‌ها فایل‌های صوتی و جملاتی انگیزشی پخش می‌کند یا متن‌های کوتاهی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد تا کمک کند که حال روحی او بهتر شود و دید مثبتی به زندگی داشته باشد. همچنین می‌توان هر روز در برنامه نوشت یا عکسی آپلود کرد تا هر صفحه‌ی آن منحصر به فرد باشد. هفت روز ابتدایی استفاده از برنامه رایگان است و برای ادامه‌ی استفاده باید مبلغ به نسبت زیادی را پرداخت. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌‌ی 4.1.1iOS در تاریخ1400/06/14 نوشته‎ شده است.

  کیفیت

  برنامه طوری طراحی شده است تا مناسب نیاز منحصر به فرد هر کاربر باشد به طور مثال او می‌تواند تنظیم کند که سؤال‌ها چند بار در روز‌ و در چه بازه‌ی زمانی پرسیده شوند. پس از گذشت چند روز هم نموداری از نوع احساسات کاربر نشان داده می‌شود که به‌ وسیله‌ی آن احساسات غالبش مشخص می‌شود. بر اساس نمودار، جملات و فایل‌های صوتی شخصی‌سازی می‌شوند تا بتوانند کمکی در بهبود حال روحی کاربر باشند.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  برنامه برای استفاده در هفت روز ابتدایی نیازی به پرداخت هزینه ندارد اما بعد از آن باید هزینه پرداخت کرد. بر اساس امکاناتی که فعال می‌شوند قیمت برنامه تفاوت دارد اما بیشترین آن‌ها 59.99$ است.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  برای استفاده از برنامه باید به اینترنت متصل بود و با قرار دادن آدرس ایمیل حساب کاربری ساخت. برای آپلود کردن عکس‌ها برنامه نیاز به دسترسی به آلبوم تصاویر دستگاه هوشمند کاربر را دارد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۵.۰
  نسخه تست شده روی iOS ۴.۱.۱
  واحد پول رایگان
  ناشر Reflectly ApS
  سال انتشار ۲۰۲۰
  دستگاه های سازگار Android، iPad، iPhone، iPod Touch
  طبقه بندی سلامت و تناسب
  مهارت سواد زبان خارجی