Reigns

thumbnail
۱۳ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

مشاهده اثر تصمیمات بر روی جریان پادشاهی و زندگی عوام

سال: 2016
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  در محتوای بازی مسائل مملکتی و حکومتی همچون جنگ، ازدواج شاه، کمک به فقرا و موارد مشابه مطرح می‎شود.
  در شروع، بدون هیچ آموزشی بازیکن در جایگاه شاه قرار می‎گیرد و باید شروع به تصمیم‌گیری کند. پاسخ حاکم به هر کارت از طریق انتقال کارت به چپ یا راست صورت می‎گیرد و هر سمت از کارت پاسخ مخصوص به خود را دارند که تأثیر پاسخ به‌صورت دایره‎ای در بالای فاکتور‎ها نشان داده می‎شود. در اصل دشواری بازی ناشی از روش انجام آن نبوده و از نوع تصمیم‎ها و کارت‎ها ناشی می‎شود.
  کودکان و نوجوانان برای حل مشکلات پیش روی پادشاهی‌شان، ابتدا باید به درک مناسبی از مشکلات برسند و سپس با تحلیل درست و فرصت هزینه کردم بهترین تصمیم را اتخاذ کنند تا درنتیجه‌ی آن کمترین ضرر و زیان به فاکتورهای اساسی حکومتشان وارد شود. اگرچه تمرکز بازی بر روی تفکر استراتژیک نیست ولی در طول جریان بازی بازیکنان می‎آموزند که باید در برخی تصمیمات ضرری را متحمل شوند و در کارت‎های بعد راهی برای جبران آن به دست آورند. البته باید در نظر داشت که ظهور شانسی کارت‎ها تا حدود این برنامه را دشوار می‎کند.
  برخی از مضامین بازی بر روی جنگ با ممالک دیگر و قتل شخصیت‎ها قرار دارد. تصویر مربوط به قتل مانند سایر کارت‎ها حالت نقاشی و کارتونی دارد ولی ظاهر خونی و سر جداشده یا شمشیر در سینه حاکم به وضوح قابل‌مشاهده است.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی از سریال بریتانیایی با همین عنوان الهام گرفته‌شده است و برخلاف ظاهر آرام آن، تصمیم‎گیری‎های مهمی در مورد شیوه‎ی اداره یک حکومت شکل می‎گیرد که ممکن است به کشتار و نابودی منجر شود. بازیکن در این بازی به‌عنوان شاه سرزمین حکومت را در دست دارد و هر تصمیمی، درست یا غلط، بر روی چهار فاکتور مذهب، انسانیت، ارتش و ثروت تأثیر می‎گذارد. این تأثیر می‎تواند از نوع مثبت یا منفی باشد و سطح این فاکتورها را بالا یا پایین ببرد و در صورت به حداقل رسیدن یکی از این فاکتورها، شاه کشته می‎شود. مفاهیم ارائه‌شده در کارت‎ها علمی یا واقعی نیستند و بر اساس واقعه تاریخی نوشته‌نشده‌اند، اما عناوین با پادشاهان یا شاهزاده‎های انگلستان در طول تاریخ هم‎خوانی دارند. مرگ شاه در هر انتهای دور حتمی است و تنها با تصمیم‎گیری بهتر می‎توان این رویداد را به تأخیر انداخت. روش‎های مرگ با تصاویر نسبتاً خشنی ظاهر می‎شوند و مضامین برخی از کارت‎ها در مورد شاهزاده خانم‎های کشور‎های دیگر و ازدواجشان با پادشاه است. احتمال زنده ماندن طولانی به‌صورت شانسی بسیار کم است و بازیکنان باید بر یکی از زبان‎های بازی تسلط کافی داشته باشند یا دائماً از برنامه‎ی ترجمه استفاده کنند. زبان‎های این بازی انگلیسی، ترکی، کره‎ای، ایتالیایی، فرانسوی، اسپانیایی، ژاپنی، چینی است که در قسمت تنظیمات قابل‌تغییرند. علت علاقه‎مند شدن نوجوانان به این بازی کارتونی بودن شخصیت‎ها و مشاهده تأثیر تصمیماتشان در فضای حکومتی است. محدود بودن حرکات بازی موجب تمرکز ویژه بر روی محتوای نوشتاری بازی می‎شود تا تعادلی در بین فاکتورها به دست آید و مدت‌زمان حکومت پادشاه افزایش پیدا کند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه 1.10 iOS بعد از چندین بار بازی در تاریخ 96/11/12 نوشته‌شده است.

  کیفیت

  در کنار شخصیت‎های جدی و مهم حکومتی در داخل بازی شخصیتی برای شیطان، پرنده سخن‎گو، جادوگر و دلقک در نظر گرفته‌شده است. محیط بازی تاریک و تیره طراحی‌شده است که با محتوای فریبکارانه و جاه‌طلبانه‌ی تصمیمات پیش روی سلطنت هماهنگی دارد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۱ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۱.۱
  واحد پول رایگان
  ناشر GHI Media LLC
  سال انتشار ۲۰۱۶
  ارز رایگان