RelationShapes

thumbnail
۶ سال به بالا
۴ تا ۶ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

درک روابط فضایی با استفاده از اشکال هندسی

سال: 2017
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  تمام کارهای بازی با کشیدن انگشت روی صفحه‎‌ی بازی انجام می‌شود نکته‌‎های کمکی هم وجود دارند تا کودک را در صورت نیاز راهنمایی کنند. در مراحل ابتدایی کودک تنها باید اشکال را در مکان صحیح قرار دهد اما با پیشرفت در مراحل اشکال نیاز به چرخش و تغییر اندازه هم دارند. با وجود تمام راهنمایی‌ها اما همراهی والدین با کودکان برای یاد دادن کارهایی مانند چرخاندن اشکال لازم است.
  کودک محل قرارگیری و نوع شکل‌ها را می‌‎بیند و با درک روابط فضایی آن‌ها حرکتی که برای ایجاد روابط فضایی جدید لازم است را ایجاد می‌کند. جابه‎‌جایی یا تغییر اندازه‎‌ی شکل‌‎ها برای رسیدن به تصویری که در ذهن مجسم شده است هوش فضایی دیداری کودک را تقویت می‎‌کند. کودک می‌‎تواند با استفاده از انواع شکل‎‌های هندسی مانند مربع، دایره و مثلث و با بهره‌‎گیری از خلاقیت خود شکل‎‌های جدید بسازد و اشکال هندسی را به فرم‌‎های معنی‌‎دار تبدیل کند. به دست آوردن دو تصویر یکسان علاوه بر مهارت تفکر فضایی به مهارت تفکر حل مسئله نیز نیاز دارد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  هدف این بازی پازلی درک روابط فضایی میان اشکال هندسی است. صفحه‎‌ی بازی به دو قسمت تقسیم شده است و در هر دو سمت تعدادی شکل هندسی وجود دارند که مشابه هم هستند اما تفاوت‎‌هایی مانند کوچک‎تر یا بزرگ‎تر بودن دارند. کودک باید تلاش کند تا با تغییر دادن اندازه، جهت و محل قرارگیری اشکال تصویری مشابه در هر دو سمت صفحه ایجاد کند. هیچ محدودیتی برای تغییر جهت یا اندازه وجود ندارد و کودک تنها باید از خلاقیت خود استفاده کرده و دو تصویر مشابه ایجاد کند. در بخش دیگر بازی کودک می‎‌تواند از اشکال هندسی موجود اشیا و فرم‌‎های متنوع به وجود آورد به طور مثال با ترکیب مثلث‌‎ها تصویر ماهی یا با مربع‌‎ها خانه بسازد. گاهی نیز کودک باید نوع و محل قرارگیری اشکال را به خاطر بسپارد و با تکیه بر حافظه‌‎ی خود تصویری مشابه ایجاد کند. بازیکن می‌‎تواند بازی را با والدین یا کودکان دیگر و به صورت دو نفره انجام دهد تا هر بخش تصویر را یکی از بازیکنان درست کند و به این ترتیب هوش اجتماعی خود را تقویت کند. پس از به پایان رساندن هر مرحله استیکر‎هایی در قالب بسته‌‎های کادو به کودک تعلق می‎‌گیرد. استیکر‎ها شکل‌‎های متنوع و کودکانه‌‎ای مانند چشم، دهان، چرخ و پنجره دارند. کودک می‌‎تواند از آن‌‎ها استفاده کرده و تصویر ساخته‌‎شده‎‌ی خود را تزئین کند. بازی ساختار خلاقانه‌‎ای دارد و هوش فضایی دیداری کودکان را بهبود خواهد داد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎‌شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎‌ی 1.2.93 iOS در تاریخ 99/09/2 نوشته‎ شده است.

  کیفیت

  بازی چندین بخش با اشکال هندسی متفاوت دارد هر یک از بخش‌‎ها چندین مرحله دارند که به مرور دشوار می‌‎شوند. اشکال ساده هستند تا کودکان کم‌سن بتوانند به راحتی با آن‌ها کار کنند رنگ‌‎های متنوعی هم برای آن‌ها در نظر گرفته شده است تا ظاهرشان برای کودکان جذاب باشد. استیکر‎هایی که با پایان مراحل به کودک داده می‌‎شود کودکانه هستند و هر کدام نیز کار خاصی انجام می‌دهند به طور مثال استیکر چشم پلک می‌‎زند یا دهان می‌‎خندد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  والدین می‌‎توانند با مراجعه به بخش تنظیمات برای چهار کاربر دسترسی به بازی ایجاد کنند تا هر یک از آن‌ها بتواند مراحل پیشرفت خود در بازی را به صورت جداگانه در اختیار داشته باشند. آدرس ایمیل و وب‌‎سایت شرکت سازنده‎‌ی بازی در بخش مربوط به والدین وجود دارد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۱.۲.۹۳
  حداقل نیازمندی اندروید ۵.۰
  نسخه تست شده روی iOS ۱.۲.۹۳
  واحد پول رایگان
  ناشر VizuVizu LLC
  سال انتشار ۲۰۱۷
  ارز رایگان