Rick and Morty: Pocket Mortys

بررس متن: پریا کنکاشور

16+

ماجراجویی با ریک و مورتی‌های کوچک او

ناشر: adult swim games سال انتشار: 2016

Rick and Morty: Pocket Mortys

16+

ماجراجویی با ریک و مورتی‌های کوچک او

ناشر: adult swim games

سال انتشار: 2016

بررس متن: پریا کنکاشور

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
مورتی‌ها با هم مبارزه می‎کنند و با وسایلی که در اختیار دارند به یکدیگر حمله‎ور می‎شوند. خشونت برجسته‎ای در بازی وجود ندارد اما چهره‎ی مورتی که مورد حمله قرار می‎گیرد حالت وحشت‎زده دارد و گاهی زخمی خواهد شد.
گفتار نامناسب
در برخی مکالمات خشونت‌های لفظی و کلمات توهین‎آمیز دیده می‎شود.
محتوای بزرگسالانه
هنگام شروع بازی انواع مورتی‌ها معرفی می‎شوند. به طور مثال یکی از آن‎ها رقصنده و دیگری کارمند ساحل است که پوشش‌هایی مناسب با شغل خود دارند. در انیمیشن اصلی این بازی محتوای بزرگسالانه‎ی زیادی مثل مصرف مشروبات الکلی و نمایش تمایلات جنسی شخصیت‎ها وجود دارد که ممکن است انجام بازی، بازیکنان را به تماشای انیمیشن تشویق کند.
سهولت استفاده
در صورت تسلط به زبان انگلیسی و آشنایی با انیمیشن اصلی انجام بازی ساده خواهد بود زیرا بازی خط داستانی انیمیشن را دنبال می‎کند و بر اساس محاوراتی است که بین شخصیت‌ها ردوبدل می‎شود اما در صورتی که بازیکن با موضوع انیمیشن آشنا نباشد انجام بازی نافهموم و گنگ خواهد بود.
آنچه والدین باید بدانند

این بازی شبیه‎سازی از سریال معروف انیمیشنی ریک و مورتی است و تمام فضاسازی‌ها و شخصیت‌های بازی از آن الهام گرفته شده‎اند. در ابتدا ریکی پدربزرگ دانشمند با همتای خود در جهان موازی روبرو می‌شود. او درخواست گرفتن نوه‎ی ریکی یعنی مورتی را دارد اما مخالفت با این درخواست باعث شروع بازی و درگیری می‌شود. بازیکن با گشتن در سطح شهر و با دنبال کردن جملاتی که بین ریکی و مورتی ردوبدل می‌شود وارد مکان‌ها و زمان‌های دیگری می‎شود و با سایر مورتی‌ها رقابت می‎کند. مورتی می‌تواند همتاهای خود را از بین ببرد یا آن را عضو گروه خود کند و با غلبه بر آن‎ها می‌تواند رهبر گروه و قدرت اصلی بازی شود. این بازی به شکل آفلاین و بدون نیاز به اینترنت اجرا می‌شود اما در صورت اتصال به اینترنت بازیکن می‎تواند با سایر کاربران بازی آشنا شود، با آن‎ها رقابت کند یا با آن‎ها متحد شود. این بازی بیشتر گفت‌وگو محور است و حتی مبارزات موجود در آن نیز هیجان و تحرک زیادی ندارند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی Android 2.16.0 در تاریخ ۹۸/۱۲/۲۰ نوشته شده است.

کیفیت

در این بازی سعی شده است فضای حاکم بر انیمیشن حفظ شود تا بازیکن حس نزدیکی به شخصیت‌های انیمیشنی محبوب خود را داشته باشد‌. تمام نقاشی‌ها، شخصیت‌ها و حتی صداگذاری ریکی کاملاً یادآور شخصیت او در سریال است. برای نبردها از موسیقی بسیار هیجان‌آوری استفاده شده است. با وجود نقاشی‌های ساده و دوبعدی و زاویه‎ی دید از بالا اما جزئیات بسیار زیاد و متنوعی در هر مرحله دیده می‌شود. استفاده‎ی زیاد از رنگ‌ها و طراحی فانتزی مورتی‌ها از جذابیت‌های این بازی هستند.

مصرف گرایی

برخی امکانات و ابزار جنگی برای مورتی وجود دارد که با پرداخت ۳ تا ۳۸۵ درهم امارات می‎توان از آن‎ها استفاده کرد.

حریم خصوصی

بازی می‎تواند در حالت آفلاین انجام ‌می‎شود اما در شروع باید با اتصال به اینترنت بازی را آغاز کرد هنگام اولین ورود درخواستی مبنی بر دسترسی به حساب گوگل بازیکن داده می‌شود و از او درخواست می‌شود تا با قوانین و مقررات حریم خصوصی بازی موافقت کند یا آن را مطالعه کند.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 95
نسخه تست شده روی اندروید 2.16.0
حداقل نیازمندی اندروید 4.1 و بالاتر
حداقل نیازمندی iOS ۹.۰ و بالاتر
واحد پول رایگان
ناشر adult swim games
سال انتشار 2016
اقتباس انیمیشن ریک و مورتی