Robbery Bob 2 - Double Trouble

thumbnail
۱۳ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سرقت از مکان‎های گوناگون با در نظر گرفتن شرایط محیط

سال: 2017
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  تجربه‌ی پیروزی و شکست و همچنین معمایی بودن فضای بازی می‌تواند در جهان نوجوانی بازیکنان معنادار باشد.
  صحنه‎هایی از سیگار کشیدن، لیوان‎های مخصوص نوشیدن الکل و همچنین حمل سلاح توسط یکی از شخصیت‎ها در بازی وجود دارد.
  نحوه‎ی انجام بازی در ابتدا توسط بخش آموزشی و متن‎های کوتاه به بازیکن آموزش داده می‎شود و حرکت شخصیت با لمس دکمه‎های جهت‎دار انجام می‎شود. به علت قرار داشتن امکاناتی نظیر دوربین مداربسته و همچنین بالا رفتن سرعت دیگر شخصیت‎ها در شناسایی و تعقیب بازیکن نسبت به نسخه‎ی قبلی، بازیکن چالش بالایی در به دست آوردن تمامی امتیازات هر مرحله دارد.
  حل پازل‎های متعدد در بازی علاوه بر تقویت توانایی تمرکز به پویا شدن قدرت تفکر حل مسئله در کودکان و نوجوانان کمک خواهد کرد و همچنین عامل زمان و سعی در پنهان ماندن از دید سایرین مهارت کنترل شرایط بحرانی و تصمیم‎گیری در لحظه بازیکن را تقویت می‎کند.
  سعی در پنهان ماندن از دید سایرین با استفاده از روش‎هایی همچون نوک پا راه رفتن برای جلوگیری از ایجاد صدا و همچنین عامل رعایت زمان مناسب حس هیجان مضاعف را به بازیکن القا می‎کند. شخصیت با قرار دادن تله و همچنین استفاده از اسپری فلفل می‎تواند پلیس یا شخصیت‎های دیگر را از بین ببرد که بعد به سرعت ناپدید می‎شوند. در صورت دستگیری شخصیت نیز صحنه‎هایی از درگیری میان آنها وجود دارد که گرافیک کارتونی بازی مانع از انتقال محتوای خشن به بازیکن می‎شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی نسخه‎ی دوم از مجموعه‎ای به همین نام است که بازیکن در نقش دزد حرفه‎ای وارد مکان‎هایی در شهر می‎شود و با تلاش در پنهان ماندن از دید افرادی مانند پلیس گشت و اهالی منازل اشیاء ارزشمند را سرقت می‎کند. دزدیدن تمامی اشیاء پنهان شده در مکان‎ها، بالاتر نبودن زمان سپری شده برای سرقت از زمان تعیین شده و شناسایی نشدن توسط شخصیت‎های دیگر در حین سرقت عواملی‎اند که موجب به دست آوردن تمامی امتیازات هر مرحله می‎شوند. ساختار کلی بازی مشابه با نسخه اول است اما این نسخه بیشتر مبتنی بر حل پازل‎های متفاوت مانند انتخاب مسیر حرکت صحیح برای دوری از سگ‎های نگهبان، تله گذاشتن مانند قرار دادن دونات سمی و استفاده از ابزاری مانند ماشین‎های کنترل از راه دور برای سرقت در مکان‎هایی با ریسک بالای دستگیری و به همراه محتوای خشن بیشتری است. زاویه‎ی دید بازیکن از بالا است که می‎تواند شمای کلی از مکان مورد نظر داشته باشد و به او کمک می‎کند تا استراتژی مناسبی جهت یافتن مناسب‎ترین راه فرار در پیش گیرد. جریان بازی تمرین خوبی برای به چالش کشیدن قدرت تفکر حل مسئله در بازیکنان است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید.این بررسی بر مبنای نسخه‎ی 1.6.11 iOS در تاریخ 98/10/19 نوشته‎شده است.

  کیفیت

  رعایت جزییات در مکان‎ها، استفاده از افکت‎های صوتی مانند صدای پارس سگ‎های نگهبان و نحوه‎ی راه رفتن شخصیت، حس سرقت واقعی را به بازیکن منتقل می کند. لباس‎های شخصیت نسبت به نسخه قبلی از تنوع بسیار بالاتری برخوردار است.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  پس از دستگیری شخصیت، امکان فرار با پرداخت مبالغی متفاوت امکان‎پذیر است که ممکن است بازیکن برای گذراندن برخی مراحل دشوار تشویق به استفاده از این قابلیت شود. همچنین بازیکن می‎تواند علاوه بر امتیازات به دست آمده با پرداخت حداکثر مبلغ 27.99 $ شخصیت و وسایل مورد استفاده‎ی خود مانند موش اسباب بازی برای پرت کردن حواس شخصیت‎های دیگر را ارتقا دهد. تبلیغاتی نیز در بازی وجود دارد که برای حذف آنها پرداخت مبلغ 2.79 $ لازم است.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  بازی لینکی در فیس‎بوک دارد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۱.۶.۱۱
  واحد پول رایگان
  ناشر Level Eight AB
  سال انتشار ۲۰۱۷
  ارز رایگان