Robbery Bob

thumbnail
۱۱ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

رویارویی با چالش‌های متنوع برای سرقت در نقش دزد

سال: 2012
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  ساختار معمایی و محتوای بازی باعث درگیر شدن حس کنجکاوی کودکان می‎شود و مفهوم شکست و پیروزی به راحتی برایشان قابل درک است.
  صحنه‌هایی از سیگار کشیدن، نوشیدن الکل و حمل سلاح توسط یکی از شخصیت‌ها در بازی وجود دارد.
  چگونگی انجام بازی توسط ویدیو و متن‌هایی کوتاه به بازیکن آموزش داده می‌شود. برخی از مراحل بازی سطح دشواری بالاتری دارند که ممکن است برای به دست آوردن امتیاز کامل، نیاز به چندین بار انجام آنها باشد.
  یافتن اشیاء در مکان‌های گوناگون موجب بالا رفتن قدرت تمرکز در بازیکن خواهد شد. بازیکن در بازی مجبور به بررسی میان گزینه‌های موجود برای فرار (به‌ عنوان‌ مثال پنهان‌شده، سریع‌تر دویدن و...) و انتخاب بهترین آنها است که خود به انعطاف‌پذیری ذهن او و توانایی تصمیم‌گیری در شرایط بحرانی کمک خواهد کرد.
  سعی در پنهان ماندن و همچنین اهمیت عامل زمان در به پایان رساندن مراحل، حس هیجان مضاعف را به بازیکن القا می‌کند. در صورت دستگیری شخصیت توسط پلیس یا ساکنین خانه، صحنه‌هایی از درگیری میان آنها به‌صورت غیرشفاف و با گرافیک کارتونی وجود دارد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  بازیکن در نقش دزدی به نام Rob به خانه‌ها و مکان‌های مختلف شهر وارد می‌شود و اشیا ارزشمند را سرقت می‌کند اما برای جلوگیری از دستگیر شدنش توسط پلیس یا اهالی خانه مجبور به اقدام سریع است. بازیکن توسط علامت‌های چپ، راست، پایین و بالا که در صفحه‎ی بازی قرار دارد شخصیت خود را هدایت می‌کند و برای به دست آوردن امتیاز کامل هر مرحله باید تمامی اشیاء را در زمان تعیین‌ شده سرقت کند و در عین حال از دید دیگر شخصیت‎ها پنهان بماند. امتیازات به‌دست‌آمده به بازیکن کمک می‌کند تا شخصیت خود را ارتقا دهد و از امکاناتی همچون نامرئی شدن بهره ببرد. کاوش در محیط‌، یافتن اشیاء و مناسب‌ترین راه برای فرار قدرت تفکر حل مسئله و توانایی تمرکز کودکان و نوجوانان را به چالش می‎کشد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 1.18.4 iOS در تاریخ 98/10/06 نوشته‎شده است.

  کیفیت

  تمام مراحل از زاویه‎ی بالا تصویرسازی شده‌اند که بازیکن می‌تواند شمایی کلی از تمامی فضا داشته باشد. جزئیات بسیاری در طراحی تصویر بازی وجود دارد که حس واقعی بودن را برای بازیکن تداعی می‌کند.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  علاوه بر امتیازات به دست آمده در بازی، بازیکن می‌تواند با پرداخت حداکثر مبلغ 13.99 $ شخصیت خود را ارتقا داده و از امکاناتی همچون سرعت بیشتر در برداشتن اشیاء و لباس‌هایی متفاوت استفاده کند. تبلیغاتی نیز در بازی وجود دارد که برای حذف آنها پرداخت مبلغ 2.79 $ لازم است.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  بازی لینکی در فیس‌بوک دارد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۱.۱۸.۴
  واحد پول رایگان
  ناشر Level Eight AB
  سال انتشار ۲۰۱۲
  ارز رایگان