Robbery Bob

بررس متن: پرستو رحیمی

11+

رویارویی با چالش‌های متنوع برای سرقت در نقش دزد

ناشر: Level Eight AB سال انتشار: 2012

Robbery Bob

11+

رویارویی با چالش‌های متنوع برای سرقت در نقش دزد

ناشر: Level Eight AB

سال انتشار: 2012

بررس متن: پرستو رحیمی

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
ساختار معمایی و محتوای بازی باعث درگیر شدن حس کنجکاوی کودکان می‎شود و مفهوم شکست و پیروزی به راحتی برایشان قابل درک است.
محتوای آموزشی
یافتن اشیاء در مکان‌های گوناگون موجب بالا رفتن قدرت تمرکز در بازیکن خواهد شد. بازیکن در بازی مجبور به بررسی میان گزینه‌های موجود برای فرار (به‌ عنوان‌ مثال پنهان‌شده، سریع‌تر دویدن و...) و انتخاب بهترین آنها است که خود به انعطاف‌پذیری ذهن او و توانایی تصمیم‌گیری در شرایط بحرانی کمک خواهد کرد.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
سعی در پنهان ماندن و همچنین اهمیت عامل زمان در به پایان رساندن مراحل، حس هیجان مضاعف را به بازیکن القا می‌کند. در صورت دستگیری شخصیت توسط پلیس یا ساکنین خانه، صحنه‌هایی از درگیری میان آنها به‌صورت غیرشفاف و با گرافیک کارتونی وجود دارد.
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
صحنه‌هایی از سیگار کشیدن، نوشیدن الکل و حمل سلاح توسط یکی از شخصیت‌ها در بازی وجود دارد.
سهولت استفاده
چگونگی انجام بازی توسط ویدیو و متن‌هایی کوتاه به بازیکن آموزش داده می‌شود. برخی از مراحل بازی سطح دشواری بالاتری دارند که ممکن است برای به دست آوردن امتیاز کامل، نیاز به چندین بار انجام آنها باشد.
آنچه والدین باید بدانند

بازیکن در نقش دزدی به نام Rob به خانه‌ها و مکان‌های مختلف شهر وارد می‌شود و اشیا ارزشمند را سرقت می‌کند اما برای جلوگیری از دستگیر شدنش توسط پلیس یا اهالی خانه مجبور به اقدام سریع است. بازیکن توسط علامت‌های چپ، راست، پایین و بالا که در صفحه‎ی بازی قرار دارد شخصیت خود را هدایت می‌کند و برای به دست آوردن امتیاز کامل هر مرحله باید تمامی اشیاء را در زمان تعیین‌ شده سرقت کند و در عین حال از دید دیگر شخصیت‎ها پنهان بماند. امتیازات به‌دست‌آمده به بازیکن کمک می‌کند تا شخصیت خود را ارتقا دهد و از امکاناتی همچون نامرئی شدن بهره ببرد. کاوش در محیط‌، یافتن اشیاء و مناسب‌ترین راه برای فرار قدرت تفکر حل مسئله و توانایی تمرکز کودکان و نوجوانان را به چالش می‎کشد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 1.18.4 iOS در تاریخ 98/10/06 نوشته‎شده است.

کیفیت

تمام مراحل از زاویه‎ی بالا تصویرسازی شده‌اند که بازیکن می‌تواند شمایی کلی از تمامی فضا داشته باشد. جزئیات بسیاری در طراحی تصویر بازی وجود دارد که حس واقعی بودن را برای بازیکن تداعی می‌کند.

مصرف گرایی

علاوه بر امتیازات به دست آمده در بازی، بازیکن می‌تواند با پرداخت حداکثر مبلغ 13.99 $ شخصیت خود را ارتقا داده و از امکاناتی همچون سرعت بیشتر در برداشتن اشیاء و لباس‌هایی متفاوت استفاده کند. تبلیغاتی نیز در بازی وجود دارد که برای حذف آنها پرداخت مبلغ 2.79 $ لازم است.

حریم خصوصی

بازی لینکی در فیس‌بوک دارد.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 42
حداقل نیازمندی اندروید 4.1 یا بالاتر
نسخه تست شده روی iOS 1.18.4
حداقل نیازمندی iOS 9.0 یا بالاتر
واحد پول رایگان
ناشر Level Eight AB
سال انتشار 2012