Rocket Cows

thumbnail
۷ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

نابود کردن دشمنان با استفاده از واقعیت مجازی در محیطی فانتزی

سال: 2018
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  توضیحات کمی برای آشنا کردن بازیکن با محیط بازی وجود دارد و بازیکن باید با صرف زمان و آزمون‎وخطا بر نحوه‎ی انجام آن مسلط شود. او باید هر گاو را به طور مستقیم به سمت دشمنان پرتاب کند یا مکان قرار‎گیری او را هدف قرار دهد و آن را نابود کند اما در مراحل بالاتر دشمنان بیشتری وجود دارند که از بین بردن تمامی آن‎ها ساده نخواهد بود.
  بازی محتوای سرگرم‎کننده‎ای دارد اما پرتاب گاو‎ها برای رسیدن به هدف از قوانین فیزیک پیروی می‎کند و می‎تواند بازیکن را به طور غیر مستقیم با مفاهیمی مثل سرعت اولیه، مسیر و زاویه‎ی پرتاب آشنا کند.
  گرافیک بازی بسیار کارتونی است اما استفاده از موجود زنده برای از بین بردن دشمنان و نمایش انفجار و موشک‎های متفاوت می‎تواند حس خشونت را به کودکان منتقل کند. با از بین رفتن هر یک از دشمنان نیز روح آن‎ها به سمت آسمان پرواز می‎کند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی سرگرم‎کننده دارای فناوری واقعیت مجازی است. ابتدا بازی به دوربین دستگاه هوشمند بازیکن دسترسی پیدا می‎کند سپس تصویر پشت‎زمینه‎ی بازی مکانی خواهد شد که از دوربین دستگاه هوشمند قابل مشاهده است. به نوعی بازیکن احساس می‎کند که بازی در همان مکان در حال جریان است و می‎تواند جذابیت و هیجان انجام آن را برای او بیشتر کند. در هر یک از مراحل بازی گاوهایی با طراحی فانتزی وجود دارند که به پشت آن‎ها موشکی بسته شده است. بازیکن باید با حرکت دادن دستگاه هوشمند خود مکان قرار‎گیری دشمنان را پیدا کند و با هدف‎گیری دقیق گاو‎ها را به سمت دشمنان پرتاب کند و آن‎ها را از بین ببرد. پرتاب گاو‎ها با صحنه‎های انفجار همراه است و با نابودی تمام دشمنان هر مرحله به پایان خواهد رسید. ساختار بازی مشابه به بازی انگری بردز است و پرتاب صحیح گاو‎ها برای برخورد به دشمنان تا حدی از قوانین فیزیک تبعیت می‎کند. بازیکن برای انجام بازی باید دستگاه هوشمند خود را حرکت دهد بنابراین باید از محیط اطراف خود آگاهی داشته باشد و از بازی در محیط‎های پر‎خطر پرهیز کند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی 1.3 iOS در تاریخ 7/07/99 نوشته ‎شده است.

  کیفیت

  تصویر پس‎زمینه‎ی بازی با توجه به محل قرار‎گیری بازیکن متفاوت است. گاوها و دشمنان بر روی مکان‎های معلقی قرار گرفته‎اند که طراحی آن‎ها در مراحل متفاوت از نظر رنگ و ظاهر تغییر می‎کند. شکل ظاهری گاو‎ها بسیار فانتزی هستند و هر یک به نوبت می‎ایستند تا به سمت دشمنان پرتاب شوند.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  برای حذف تبلیغات پرداخت مبلغ 2.79$ و برای در اختیار داشتن موشک‎هایی با قدرت تخریبی بیشتر پرداخت حداقل مبلغ 1.39$ لازم است.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  برای انجام بازی نیازی به دسترسی به اینترنت نیست اما برای افزایش امتیازات اتصال به اینترنت و تماشای فیلم‎های تبلیغاتی لازم است. برای استفاده از واقعیت مجازی بازی به دوربین دستگاه هوشمند بازیکن دسترسی پیدا می‎کند.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۱.۳
  واحد پول رایگان
  ناشر Entity۳ Limited
  سال انتشار ۲۰۱۸
  ارز رایگان