Roll The Ball

thumbnail
۵ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

تغییر مکان مربع‎ها برای ساخت مسیر حرکت توپ و رساندن آن به خروجی

سال: 2015
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  بخش آموزشی در ابتدای هر بخش نحوه کارکرد را توضیح می‎دهد و هدف بازی کاملاً شفاف است. حرکت دادن مربع‎ها بسیار ساده و به چهار جهت چپ، راست، بالا و پایین است. درصورتی‌که مسیر از سمت توپ به مقصد ساخته شود، توپ خودبه‎خود شروع به حرکت می‎کند. در پایین صفحه سمت راست ذره‎بینی وجود دارد که به تعداد آن بازیکن در زمان نیاز می‎تواند راهنمایی برای حل پازل کسب کند.
  بازی نیاز به تفکر خلاق و تحلیلی جهت یافتن راه‎های مختلف رساندن توپ به مقصد دارد. برای مثال در حالت شمارش تعداد حرکت، بازیکن در صورت تمایل به کسب تمام ستاره‎ها باید مراقب تمام حرکات خود و نتیجه هر یک باشد تا بدون اتلاف حرکتی بتواند به هدف بازی برسد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی از انواع بازی‎های کلاسیک حرکت توپ است، و در آن بازیکنان با حرکت دادن خانه‎های داخل صفحه، مسیر حرکت توپ را می‎سازند. هدف این بازی رساندن توپ به مقصد و درعین‌حال محقق کردن اهداف جانبی هر بخش است، درنتیجه تحقق همه اهداف حداکثر امتیاز کسب خواهد شد. ساخت مسیر بازی بسیار ساده است و تنها با حرکت خانه‎های مربعی به طرفین مسیر حرکت ساخته می‎شود. بازی در کنار نیاز به تفکر تحلیلی به‌مرور سخت‎تر از پیش می‎شود. برای رسیدن به مراحل پایانی بازیکن یا باید مراحل قبلی را کامل تمام کند و یا با پرداخت هزینه و خرید درون مراحل جدید را باز کند. در کل بازی چهار بخش دارد: بخش ستاره، بخش حرکتی، بخش کلاسیک و بخش چرخشی. برای کمک به بازیکنان تعدادی راهنمایی قرار داده است که به‌صورت ذره‎بین نمایش داده می‎شود و در صورت نیاز بازیکنان می‎توانند ذره‎بین بیش‎تر خریداری کنند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه 1.7.11 iOS در تاریخ 96/06/28 نوشته‌شده است.

  کیفیت

  محتوای بازی هرچند که بسیار متنوع شده باشد بر اساس یک هدف قرار دارد و آن تغییر خانه‎ها برای رساندن توپ به مقصد است. به‌طورقطع خارج کردن فضای بازی از حالت ساده خود باعث ایجاد تنوع شده اما همچنان محور یکنواخت جریان بازی خسته‌کننده است. رنگ قهوه‎ای کدر بازی هیچ هیجانی را به تصویر و بازیکن منتقل نمی‎کند که به‌خودی‌خود برای کسی که به دنبال هیجان نیست نکته منفی محسوب نمی‎شود.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۱ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۱.۷.۱۱
  واحد پول رایگان
  ناشر BitMango Corporation
  سال انتشار ۲۰۱۵
  ارز رایگان