Rolling Sky

thumbnail
۸ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

هدایت توپ برای رسیدن به پایان مسیر با عکس‎العمل سریع

سال: 2016
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  با قرار دادن انگشت بر روی صفحه، توپ در جهت انگشت، حرکت می‎کند. باید در حین حرکت از هرگونه حرکت پرشتاب جلوگیری کرد، زیرا که موجب پرتاب شدن توپ به بیرون از مسیر می‎شود. موانع به هر نوعی باعث انفجار و اتمام بازی می‎شوند، همچنین برخی از سطوح غیرقابل عبورند و برخی در نقاط خاص قابلیت حرکت به سمت جلو دارند. پرش‎های بازی به‌صورت خودکار انجام می‎شود و تنها وظیفه بازیکن هدایت توپ به سمت راست و چپ است. دشواری اصلی بازی در سرعت‌بالا و تغییرات ناگهانی و غیرقابل پیش‎بینی (در تلاش‎های اولیه) است.
  برخی از مراحل تم ترسناکی دارند، که شامل شخصیت‎هایی مانند روح، خون‎آشام، اسکلت و موارد مشابه است، اما درگیر بودن نگاه بازیکن بر روی مسیر بی‎مانع برای حرکت توپ باعث می‎شود تا توجهی به این شخصیت‎های ترسناک نکند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی مملو از هیجان و سرعت بسیار بالا برای هدایت توپی است که باید با نهایت تمرکز بازیکن به انتهای مسیر خود برسد. روش هدایت توپ ساده است و تنها به چپ و راست حرکت می‎کند و پرش یا حرکت روبه‌جلو به‌صورت خودکار صورت می‎گیرد. در این بازی 37 مرحله قرار دارد که هر یک مسیر پرپیچ‌وخمی را در بر دارند. هر مرحله با اتمام 100 درصدی مسیر به اتمام می‎رسد و در این بین جواهرات موجود در مسیر نیز جمع‎آوری می‎شوند. موانع بازی به‌صورت ناگهانی ظاهر می‎شوند و بازیکن باید در لحظه به این موانع پاسخ دهد. هدف بازی در عین سادگی، به علت سرعت بسیار بالای توپ دشوار به نظر می‎آید و نیاز به تمرین چندباره‏ی هر مرحله دارد تا پیچ‎وخم و موانع مسیر به‌صورت کامل در حافظه بازیکن جای بگیرد. استفاده مداوم از این بازی باعث بهبود هماهنگی چشم‎ها و دست می‎شود و در عین حال بر روی سطح تمرکز کودکان و نوجوانان تأثیر مثبتی دارد. برخی از مراحل دارای تم وحشت و ترسناک‎اند، اما درگیر بودن بازیکن برای تعیین مسیر توپ مانع از توجه به‌ظاهر شخصیت‎های ترسناک این تم‎ها می‎گردد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه 1.7.2 iOS در تاریخ 96/11/09 نوشته‌شده است.

  کیفیت

  تم‎های متنوعی در این بازی ارائه‌شده‌اند که هرکدام بر اساس حال‎ و فضای تم خود، از رنگ‎های روشن و گرم تا رنگ‎های تیره و سرد تغییر پیدا می‎کنند. جنبه موسیقیایی این بازی از ظرافت بالایی برخوردار است که برخلاف بازی‎های مشابه این مجموعه به دنبال ایجاد تنش در روحیه بازیکن نیست و در مقابل با ساخت فضایی آرام در ابتدا و ذره‌ذره هیجانی کردن سرعت موسیقی هیجان درونی بازیکن را به‌مرور افزایش می‎دهد.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  بخش فروشگاه برای خرید توپ بی‎نهایتی، حذف تبلیغات، تهیه توپ‎های جدید یا خرید سپر از قیمت 0.99 دلار تا 12.99 دلار بسته ارائه می‎کند. جدول رتبه‎بندی برای تعیین جایگاه بازیکن در بین بازیکنان دیگر است و لینک دانلود بازی‎های دیگر ناشر در بخش ورودی بازی قرار دارد. تبلیغات ویدیویی به‌صورت ناگهانی و درازای کسب توپ وجود دارد. سرعت‌بالا و کیفیت گرافیکی نسبتاً بالای در کنار هیجان ثبت رکورد، موجب جذب بسیاری از نوجوانان به این بازی شده است.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  لینک ارتباط با Facebook در قسمت تنظیمات قرار دارد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۱ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۱.۷.۲
  واحد پول رایگان
  ناشر Cheetah Technology Corporation Limited
  سال انتشار ۲۰۱۶
  ارز رایگان