Rootd - Panic Attack Relief

thumbnail
۹ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

برنامه‌ای کاربردی برای کاهش و مدیریت اضطراب کاربر

سال: 2021
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  با این‌که امکانات برنامه متنوع هستند اما تمام آن‌ها به شیوه‌ای ساده در اختیار کاربران قرار می‌گیرد تا دسترسی به آن‌ها راحت باشد. برای هر بخش توضیح‌های تکمیلی هم وجود دارد؛ به طور مثال در بخش خواب به کاربر پیشنهاد می‌شود که در محیطی آرام و بدون حواس‌پرتی قرار بگیرد. متن‌ها هم زبانی ساده دارند و برای فهمیدن‌شان تنها تسلط نسبی بر زبان انگلیسی لازم است.
  این برنامه برای کمک به کاهش و مدیریت اضطراب کاربر طراحی شده است. امکانات متنوعی در آن وجود دارند که او می‌تواند از آن‌ها استفاده کرده یا حتی یاد بگیرد و بدون وجود برنامه هم از آن‌ها استفاده کند. همچنین متن‌هایی که برای آگاهی‌رسانی درباره‌ی دلایل نمود اضطراب در برنامه قرار دارند می‌توانند به کاربر کمک کنند تا دلایل اضطراب خود را بشناسد و با آگاهی بر آن‌ها تلاش کند تا برطرف‌شان کند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این برنامه‌ی کاربردی برای کنترل اضطراب کاربر و کمک به آرامش او است. در ابتدا باید با قرار دادن اطلاعاتی مثل آدرس ایمیل، در برنامه حساب کاربری ساخت. ساختن حساب کاربری به منزله‌ی قبول قوانین حریم خصوصی برنامه است و همچنین به کاربر این امکان را می‌دهد که نحوه‌ی پیشرفتش در برنامه را در اختیار داشته باشد سپس چندین گزینه به بازیکن نشان داده می‌شود که باید از بین آن‌ها انتخاب کند. تمام گزینه‌ها به نوعی به موضوع اضطراب مربوط هستند و مواردی مثل پایان دادن به حمله‌ی عصبی، یادگیری درباره‌ی اضطراب، تنفس، خواب و تصویرسازی را شامل می‌شوند. با انتخاب از بین این گزینه‌ها، امکانات متنوعی در اختیار کاربر قرار می‌گیرد تا به او کمک کنند که اضطرابش را کم و کنترل کند به طور مثال با انتخاب تصویرسازی، فایل‌ صوتی کوتاهی وجود دارد که موضوع آن قدم زدن در یک روز برفی است؛ کاربر به واسطه‌ی صداگذاری‌ها و صدای گوینده خود را در یک روز برفی تجسم می‌کند و به این طریق به آرامش می‌رسد. یا با انتخاب یادگیری درباره‌ی اضطراب متن‌های کوتاهی به زبان انگلیسی وجود دارند که علت‌های بروز اضطراب را توضیح می‌دهند. این امکانات متنوع با روش خیلی ساده‌ای در دسترس کاربر قرار می‌گیرند اما بخش دیگری در برنامه وجود دارد که دسترسی به آن از تمام دیگر امکانات ساده‌تر است: کمک گرفتن فوری در حالت حمله‌ی عصبی. یک دکمه‌ی بزرگ رنگی در صفحه‌ی برنامه وجود دارد که کاربر می‌تواند تنها با فشار دادن آن، کمک‌هایی برای حمله‌اش دریافت کند. کمک‌ها شامل تمرین‌ها و متن‌های متفاوتی هستند و تا جایی ادامه پیدا می‌کنند که او تأیید کند که حمله‌اش برطرف شده است. تمام فعالیت‌های کاربر در برنامه و تعداد حمله‌های عصبی او هم در یک نمودار نشان داده می‌شوند تا او بتواند آن‌ها را ببیند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌‌ی 2.4.27 iOS در تاریخ 3/12/1400 نوشته‎ شده است.

  کیفیت

  برای برنامه یک شخصیت کارتونی طراحی شده است؛ او شبیه یک هیولای بامزه‌ی کوچک است که برای نشان دادن بخش‌های متفاوت، کارهای جالبی می‌کند؛ به طور مثال برای نشان دادن بخش تنفس، نفس می‌کشد یا برای بخش خواب، خوابیده است. بیشتر محتوای برنامه متن است که آن‌ها فونت و صفحه‌بندی مناسبی دارند تا خواندن‌شان ساده باشد. فایل‌های صوتی هم کیفیت صدای خوبی دارند و هیچ قسمت برنامه خطای‌نرم‌افزاری ندارد.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  در نسخه‌ی رایگان، بعضی از بخش‌های برنامه قفل هستند و دسترسی به آن‌ها نیاز به پرداخت ماهانه 6$ دارد.

  دنیای واقعی

  کاربران می‌توانند تمرین‌های برنامه را در دنیای واقعی انجام دهند.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  استفاده از برنامه دسترسی به اینترنت می‌خواهد. کاربران می‌توانند روند پیشرفت خود را از طریق واتس‌اپ، اینستاگرام، توییتر یا فیس‌بوک برای دوستان و آشنایان خود بفرستند.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۵.۰
  نسخه تست شده روی iOS ۲.۴.۲۷
  واحد پول رایگان
  ناشر Simply Rooted Media Inc.
  سال انتشار ۲۰۲۱
  پلتفرم Android، iPod Touch، iPad، iPhone
  طبقه بندی سلامت و تناسب
  ارز رایگان