Rube’s Lab – Physics Puzzle

بررس متن: پریا کنکاشور

8+

ایجاد مسیر صحیح برای برخورد به اهداف تعیین شده

ناشر: Bouland Games سال انتشار: 2016

Rube’s Lab – Physics Puzzle

8+

ایجاد مسیر صحیح برای برخورد به اهداف تعیین شده

ناشر: Bouland Games

سال انتشار: 2016

بررس متن: پریا کنکاشور

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
انجام این بازی پازلی نیاز به تمرکز و دقت بازیکن دارد. او باید با محاسبه و پیش‎بینی حرکت‌ توپ‌ها و تحلیل موقعیت قرارگیری موانع، ابزارهای کمکی خود را به نحوی در صحنه جای‎گذاری کند تا توپ‎ها به مسیر مورد نظر هدایت شوند که خود باعث تقویت مهارت تفکر‎های حل مسئله و تحلیلی در بازیکن خواهد شد. بازیکن به طور غیر مستقیم با برخی مفاهیم فیزیک مانند ارتباط شتاب حرکت با جرم آشنا خواهد شد.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
بازی چالش‎های فکری زیادی دارد. مراحل ابتدایی بازی حالت آموزشی داشته و چالش‎های آن ساده‎تر هستند اما در ادامه‌ی بازی کنترل مناسب توپ‎ها و چگونگی چیدن ابزارها تا حدی دشوار است. امکان استفاده از راهنما نیز در بازی وجود دارد.
آنچه والدین باید بدانند

معماهای این بازی پازلی از قوانین فیزیک و حرکت پیروی می‎کند. فضای بازی فانتزی و شبیه به یک آزمایشگاه است و در هر مرحله یک یا چند توپ و نشانه‎هایی مثل کلید یا چراغ و ابزار متفاوتی مانند صفحه‎های چوبی، فنر، الاکلنگ و بادکنک در اختیار بازیکن قرار می‎گیرد. او باید با استفاده از مهارت تفکر حل مسئله و همچنین خلاقیت خود ابزارها را به نحوی بچیند تا توپ‎ها به بیشترین نشانه‎های ممکن برخورد کنند. هر یک از این ابزارها به صلاح‎دید بازی و با تعداد مشخصی در انبار بازیکن قرار می‎گیرند. بازیکن می‎تواند یک مسیر را بارها مورد آزمایش قرار دهد و ایرادات قبلی خود را برطرف کند البته این امکان تا زمانی است که توپ به نشانه‎ی قرمز برخورد نکرده باشد چون در صورت برخورد تمام مرحله به حالت ابتدایی خود باز می‎گردد. برای چینش صحیح ابزار‎ها محدودیت زمانی وجود دارد که علاوه بر مهیج کردن فضای بازی، بازیکن را به سمت تصمیم‎گیری در لحظه سوق می‎دهد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی 1.6.5 Android در تاریخ ۹۸/۱۰/۲۰ نوشته ‌شده است.

کیفیت

چالش‎ها و صحنه‎های هر مرحله از این بازی تفاوت محسوسی با یکدیگر دارند. تصاویر کارتونی، تنوع در ابزارها و همچنین پیچیده شدن مسیرها باعث ایجاد جذابیت در بازی می‎شوند. توپ‎ها حرکات دقیقی دارند که از قوانین فیزیک تبعیت می‎کنند.

مصرف گرایی

برای دریافت راهنما و امتیاز بیشتر امکان خرید درون برنامه‎ای وجود دارد.

حریم خصوصی

بازی در ابتدا درخواست دسترسی به پوشه‎ها، عکس‎ها و محتوای رسانه‎های دستگاه هوشمند بازیکن را می‎دهد.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 33
نسخه تست شده روی اندروید 1.6.5
حداقل نیازمندی اندروید ۴.۱ و بالاتر
حداقل نیازمندی iOS 8.0 و بالاتر
واحد پول رایگان
ناشر Bouland Games
سال انتشار 2016