Rules of Survival

thumbnail
۱۶ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

تلاش برای زنده ماندن و کشتن رقبا در زمان و مکان محدود

سال: 2017
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  پوشش شخصیت‎های زن و در برخی موارد مردان در این بازی نامناسب است و در برخی موارد هیچ شباهتی به پوشش‎های افراد رزمی و جنگی ندارد. در بخش تغییر لباس شخصیت‎های می‎توانند پوشش جدید داشته باشند.
  در بخش ابتدایی امکان مکالمه بدون هیچ محدودیتی وجود دارد و استفاده از هر نوع لغتی بلامانع است.
  حرکت در بازی به‌صورت دویدن، فرار کردن، پناه گرفتن، سینه‌خیز رفتن و حتی استفاده از وسایل نقلیه‎ای همچون ماشین، موتور، کامیون و ... است. برای حرکت یا تیراندازی نقاط چپ و راست صفحه استفاده می‎شوند. دید بازیکن به‌صورت 360 درجه است و به هر جهتی امکان حرکت وجود دارد. آموزش ابتدایی اگرچه کوتاه، ولی به‌اندازه کافی اطلاعات اولیه برای کار با برنامه در اختیار قرار می‎دهد. اما باید در نظر داشت که پیشرفت در بازی بیشتر به استراتژی حمله و دفاع اتخاذی بازیکنان برمی‎گردد.
  این بازی جنگی و استراتژیک در کنار هیجان بسیار بالای خود باعث تشویق افراد به فعالیت گروهی می‎شود (در حالت بازی گروهی). برای زنده ماندن افراد نیاز به همکاری با یکدیگر دارند و حتی در حالت انفرادی باید بتوان با توجه به محیط و شرایط فیزیکی بهترین اقدام دفاعی یا تهاجمی را انجام داد.
  ساختار بازی بر مبنای کشتار سایر بازیکنان قرار بوده و برای کشتن یک بازیکن نیاز به چندین بار تیراندازی بوده و قطرات خون با هر بار برخورد تیر به بازیکن نمایان می‎شود. درنهایت بعد از کشته شدن شخصیت از صفحه بازی حذف‌شده و خون‎ریزی به‌جای نمی‎ماند و هدیه‎ای جایگزین آن می‎شود. در داخل بازی انواع سلاح، تیر و ابزار کشتار وجود دارد که به انتخاب بازیکن در بازی استفاده می‎شوند. در کنار جریان کشت و کشتار، منطقه‎ی ایمن با گذر زمان کوچک‎تر می‎شود و خارج شدن از این منطقه به معنای ضعیف شدن و مرگ سریع شخصیت‎ها می‎شود. تنش بالای بازی ناشی از کسب سلاح بیشتر هم‌زمان با کشتن شخصیت‎های دیگر، فرار از دود عجیب و پیدا کردن مکان‎های ایمن است.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی با شباهت بالای خود به بازی مشهور کامپیوتری Battle Ground، با یک هدف اصلی طراحی‌شده که آن زنده نگه‌داشتن شخصیت‎ اصلی است. بازی به‌صورت انفرادی و گروهی قابل‌اجرا است اما برای همه حالات اتصال به اینترنت اجباری بوده و تمامی فعالیت‎های بازیکنان به‌صورت آنلاین صورت می‎گیرد. بعد از سقوط آزاد شخصیت‎ها از هواپیما و رسیدن به سطح زمین شخصیت‎ها باید سریعاً به سلاح‎ها و لوازم دفاعی دست پیدا کنند تا بتوانند در مقابل حملات دشمنشان از خود دفاع کنند و در صورت امکان آنها را بکشند. نقشه‎ی نمایش داده‌شده در گوشه‎ی صفحه‎ی نمایش بازی برای مشخص کردن محیط ایمن است تا بازیکنان بتوانند زمان و مکان شخصیتشان را با توجه به تغییرات محیطی تنظیم کنند. با گذشت زمان بعد از شروع هر مرحله منطقه امن کوچک‎تر می‎شود و به این ترتیب شخصیت‎های بازیکنان به یکدیگر نزدیک‎تر می‎شوند و شدت درگیری‎ها افزایش می‌یابد. میزان دسترسی به اسلحه، کلاه، کیف، تیر، غذا و انواع لباس دفعی تنها به نحوه چرخش بازیکن در نقشه بستگی دارد. برای حرکت سریع‎تر شخصیت از ماشین، موتور و سایر وسایل نقلیه استفاده می‎کند ولی همین امر ممکن است توجه بازیکنان دیگر را به خود جلب کند و موجب کشته شدن شخصیت گردد. پوشش شخصیت‎های مرد و زن در بازی به شکل نامتعارف و نامناسبی برای محیط‎های جنگی نمایش داده‌شده است و خشونت داخل بازی و انگیزه‎ی بالای بازیکنان برای کشتن یکدیگر غیرقابل انکار است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه 1.0.6 iOS بعد از 10 بار بازی در تاریخ 96/10/14 نوشته‌شده است.

  کیفیت

  موسیقی متن با حال‎وهوای خشونت‎آمیز بازی همخوانی دارد ولی با شروع بازی قطع می‎شود تا تمرکز بازیکنان را برهم نزند به‌خصوص که کوچک‎ترین صدایی در دور یا نزدیک (در صحنه‎ی جنگ) می‎تواند به‌عنوان علامت اخطار باشد. رنگ‎های داخل بازی تیره و بی‌روح‌اند و گرافیک سه‌ بعدی بازی دنیای بازی را به زندگی واقعی نزدیک کرده است. شخصیت‎ها با گرافیک بسیار خوبی طراحی‌شده‌اند که حس واقع‎گرایانه‎ی بازی را دوچندان کرده است.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  امکان خرید جواهر در بازی در انواع بسته 0.99 دلاری تا 99.99 دلاری وجود دارد و از این جواهرات که معادل سکه‎اند، برای خرید لباس یا چتر استفاده می‎شود. همچنین پیشنهادهای ویژه در قسمت تغییرات شخصیت وجود دارد. ساختار جنگی و فوق‎العاده رقابتی این بازی باعث جلب‌توجه نوجوانان بسیاری می‎شود.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  برای شرکت در رقابت‎ها و استفاده از بازی اتصال دائمی به اینترنت نیاز است.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۰ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۱.۰.۶
  واحد پول رایگان
  ناشر Hong Kong Netease
  سال انتشار ۲۰۱۷
  ارز رایگان