Runaway Toad

thumbnail
۸ حداقل سن
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

گذراندن قورباغه از مسیر آبگیر برای فرار از قصر شاهزاده خانم

سال: 2018
  بررس برنامه: پریا کنکاشور

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  بوسیدن قورباغه‌ها و دغدغه‌ی پیدا کردن معشوق از سمت شاهزاده خانم موضوعی بزرگسالانه تلقی می‌شود.
  نحوه‌ی استفاده از بازی در تجربه‌ی اول ورود به صورت تصویری آموزش داده می‌شود و بسیار ساده است. بازیکن با نگداشتن انگشت خود باعث پریدن قورباغه شده و با کشیدن زبانش حشرات را می‌بلعد.
  بازیکن باید با تعیین میزان شتاب پرش قورباغه آن را بدون افتادن در آب به جلو هدایت کند. این امر نیامند تحلیل درست از مکان قرار گیری سکوها و همینطور تمرکز زیاد است و به مرور روی آن تاثیر می‌گذارد.
  فضای کلی بازی کمی ترسناک و دلهره‌آور می‌شود. سکانس سینمایی اولیه تصویری از قورباغه‌های زندانی است که دلهره‌ی بوسیده شدن از طرف شاهزاده خانم را دارند. موسیقی پس‌زمینه نیز گاهی دلهره آور می‌شود. تصاویر ترسیم‌شده از شب‌های بارانی با رعد و برق و صحنه‌ی گرفتار شدن قورباغه در چنگال جغد، بازی را برای کودکان حساس نامناسب می‌کند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی ویدیویی در عین سرگرم‌کنندگی، چالشی برای افزایش تمرکز است. بازی داستان معروف و قدیمی شاهزاده خانم و قورباغه را در ابتدای خود به تصویر می‌کشد. شاهزاده، قورباغه‌های زیادی دارد و قصد دارد با بوسیدن آن‌ها یکی را تبدیل به انسان کند. قورباغه‌ی اصلی که قصد انسان شدن ندارد، قبل از بوسیده شدن از پنجره فرار می‌کند و حالا بازیکن وظیفه دارد با گذراندن قورباغه از مسیر آبگیر او را به سلامت از قصر فراری دهد تا توسط جغد شاهزاده خانم دستگیر نشود. در مسیر آبگیر انواع حشرات مثل پروانه و سنجاقک و مگس در حال پرواز هستند. روی مسیر آبگیر تکه‌سنگ‌های بزرگ و کوچک وجود دارد و گاهی نیز تنه‌ی درخت و برگ‌های مردابی در مسیر قرار گرفته‌اند. بازیکن با کنترل شتاب پرش قورباغه او را طوری هدایت می‌کند که در آب نیفتد. او همچنین می‌تواند زبان قورباغه را به سمت حشرات مختلف بکشد تا آن‌ها را بخورد. امکاناتی نیز به مرور برای قورباغه فعال می‌شود و باعث افزایش قدرت پرش و حتی پرواز او می‌شود. کنترل پرش قورباغه به تمرکز و دقت زیادی نیاز دارد. هر بار ماموریتی برای قورباغه تعریف می‌شود که با انجام آن امتیاز می‌گیرد. به طور مثال، چند بار متوالی از روی صخره‌ها بپرد و یا چند حشره‌ی خاص را بخورد و… بازی در حالت کلی ساده به نظر می‌رسد اما تم آن ترسناک است. روایت داستان اولیه با صحنه‌هایی از رعد و برق شروع می‌شود و در طی بازی صدای نواختن پیانویی شنیده می‌شود که گاهی دلهره‌آور است. بعد افتادن قورباغه در آب، جغدی با چنگال های تیز و زوزه‌کشان قورباغه را می‌برد و صحنه سیاه می‌شود و گاهی از چنگال‌هایش خون می‌چکد و سپس قورباغه در گوی شیشه‌ای زندانی می‌شود. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‌شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی ۱.۹۹ Android در تاریخ ۱۴۰۱/9/20 نوشته شده است.

  کیفیت

  تصاویر بازی در حالت HD تصویرسازی شدند و کیفیت بسیار بالایی از نظر وضوح دارند. رنگ‌های تیره و گرم نیز تصاویر را جذاب‌تر می‌کند. تغییر شبانه‌روز و آب و هوا به مرور در صحنه‌ها ایجاد می‌شود و هر چه رکورد بازیکن بیشتر شود، تصاویر جذاب‌تری از باران و شب پرستاره و طلوع آفتاب می‌بیند. صدای پیانوی آرامی در پس‌زمینه شنیده می‌شود که گاهی ریتم آن دلهره‌آور می‌شود. باگی در حین بازی رخ نمی‌دهد و در مجموع بازی هیجان انگیز و با کیفیتی را ایجاد کرده است.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  بازیکن می‌تواند با انجام خرید درون برنامه‌ای از قورباغه‌های جدید استفاده کند و یا با دیدن تبلیغ ویدئویی قدرت قورباغه‌ی خود را ارتقا دهد. این امکان با صرف امتیاز و بدون نیاز به خرید نیز فعال است.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  در صورت اتصال به اینترنت بازیکن می‌تواند بازیکنان داراری بیشترین رکورد را ببیند.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۱.۹۹
  حداقل نیازمندی اندروید ۵.۰
  واحد پول رایگان
  ناشر Shini Co
  سال انتشار ۲۰۱۸
  پلتفرم Android، iPhone، iPad، iPod Touch
  طبقه بندی امتیازی، تفننی
  مهارت سواد زبان خارجی، تفکر حل مسئله
  ارز رایگان