Sago Mini Camping

thumbnail
۶ سال به بالا
۳ تا ۶ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

ایجاد فضایی از یک کمپ مجازی در طبیعت برای بازی کودکان

سال: 2020
  بررس برنامه: پریا کنکاشور

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  تخیل و خیال‌پردازی عناصر مهم و اصلی این بازی هستند. کودک با تخیل خود، داستانی برای بازی در این محیط را شکل می‌دهد. ضمن اینکه این برنامه به مفهوم بازی کردن می‌پردازد. تحرک و تغییر چهره و حالت هر تصویر بعد لمس آن ممکن است باعث شگفتی در کودک نیز شود.
  اساساً بازی هیچ شیوه و روش اجرای مشخصی ندارد. هر کودک مطابق میل خود با اسباب‌بازی‌های مجازی که در تصاویر قرار داده شده سرگرم می‌شود و بازی می‌کند. اما توضیح این روند برای خردسالان باید از جانب والدین انجام پذیرد.
  انجام بازی‌هایی از این قبیل که به کودک آزادی عمل می‌دهند تا طبق میل خود داستان‌سرایی ذهنی کرده و بازی کند سبب پرورش خلاقیت او خواهد شد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  برنامه Sago Mini Camping نمونه‌ای از بازی‌هایی است که با ایجاد یک فضای کارتونی محیطی را برای کودک ایجاد می‌کنند تا آزادانه به بازی بپردازد و در حقیقت تمرکز روی مفهوم بازی کردن است. این بازی نقشه‌ای از طبیعت دارد و به شکل ۲بعدی طراحی شده است. این تصویر طولانی در ابتدا از طبیعت کوهپایه‌ای و کوهستانی آغاز می‌شود و با کشیدن صفحه به چپ کم‌کم وارد محیط برفی و سرما و سپس به برکه و آبگیر و جنگل می‌رسد. در تمام طول این مسیر طبیعی، حیوانات و اشیا و وسایل مختلفی قرار گرفته‌اند. روی درختان پرنده نشسته و در برکه و دریا ماهی و دلفین شنا می‌کنند. هیزم‌های آتش می‌سوزند و چادر‌های کمپ در برخی مکان‌ها برپا شده و داخل آن‌ها حیوانات مختلف مشغول استراحت هستند. سبدهای غذا و ماشین و دوچرخه و انواع موجودات و اشیائی که در کمپ طبیعت‌گردی ممکن است به چشم بخورند، در جای‌جای این تصویر قرار گرفته‌اند. هر یک از این وسایل و موجودات حکم اسباب‌بازی‌هایی را دارند که کودک می‌تواند همانطور که با اسباب‌بازی‌های واقعی در محیط واقعی بازی می‌کند با آن‌ها نیز در این محیط مجازی ارتباط برقرار کرده و بازی کند. هر وسیله یا موجود که در تصاویر قرار دارد با لمس کودک کمی حرکت می‌کند، حالت چهره‌اش تغییر می‌کند، ماهی‌ها شنا یا پرندگان کمی پرواز می‌کنند و حتی ساندویچ‌ها در آتش برشته می‌شوند. این فضا می‌تواند مدت‌ها کودک را سرگرم کند و سبب بهبود خلاقیت او هنگام بازی کردن شود. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‌شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی 1.0 Android در تاریخ ۱۴۰۱/۵/۲۵ نوشته شده است.

  کیفیت

  تصویر کارتونی محیط کلی با دقت و ظرافت ترسیم شده و برای کودکان جذاب است. این تصویر بسیار طولانی و متنوع بوده و در آن از انواع حیوانات و اشیا مختلف استفاده شده است. صدایی از محیط‌های طبیعی مثل صدای آب و پرندگان در متن شنیده می‌شود. بازیکن با حرکت دادن هر شی یا موجود در بازی حالت‌های آن را تغییر می‌دهد و این تا حدی بازی را واقعیت‌پذیر کرده است.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  بازی فقط برای ۵ بار استفاده رایگان بوده و استفاده‌ی بیشتر مستلزم انجام خرید درون‌برنامه‌ای است.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  بازیکن قبل از ورود با تمام قوانین حریم خصوصی بازی موافقت کرده و اجازه‌ی دسترسی به پوشه‌ها، عکس‌ها و محتوای رسانه‌ی دستگاه را به آن می‌دهد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۱.۰
  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۴
  واحد پول رایگان
  ناشر Sago Mini
  سال انتشار ۲۰۲۰
  پلتفرم Android، iPad، iPhone، iPod Touch
  طبقه بندی آموزشی
  ارز رایگان