Sago Mini World: Kids Games

thumbnail
۵ سال به بالا
۳ تا ۵ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

کشف دنیاهای متفاوت با بازی کردن و تعامل با اجزای محیط

سال: 2018
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  کودکان در این مجموعه، بازی کرده و با ماجراجویی در محیط‌های متفاوت آن‌ها را کشف می‌کنند. تمام شخصیت‌ها حیوانات کوچکی هستند که گاهی آواز می‌خوانند، با دوستانشان بازی می‌کنند و گاهی کارهایی می‌کنند که خنده‌دارند و شاید حتی باعث شگفتی کودکان بشوند. حضور این حیوانات رنگارنگ و مکان‌هایی که برای کودکان آشنا هستند می‌توانند باعث شوند تا آن‌ها با فعالیت‌های برنامه ساده‌تر ارتباط برقرار کنند. بعضی از فعالیت‌ها هم در مکان‌هایی مانند فضا یا اقیانوس‌ها اتفاق می‌افتند و می‌توانند باعث شوند تا کودکان تخیل کرده و رؤیاپردازی کند.
  چندین دنیای متفاوت در مجموعه وجود دارد که با انتخاب هر کدام به راحتی در دسترس قرار می‌گیرند. هیچ قانون خاصی در دنیاها وجود ندارد و کودکان می‌توانند آزادانه آن‌ها را کشف کنند. تعامل با اجزای تصویر هم به راحتی انجام می‌شود و سازوکاری دارد که کودکان کم‌سن بتوانند از آن استفاده کنند اما برای تشویق کودکان به صحبت درباره‌ی تصاویر متفاوت بهتر است والدین کودک خود را همراهی کنند.
  کودکان برای کار با برنامه نیاز دارند تا با اجزای بازی تعامل کنند و آن‌ها را حرکت دهند. این جریان می‌تواند مهارت‌های حرکتی و شناختی آن‌ها را تقویت کند همچنین می‌توانند خیال‌پردازی کنند و برای صحنه‌های متفاوت قصه‌ی خود را بگویند که آن هم در بهبود مهارت‌های زبانی‌شان نقش مثبتی خواهد داشت. نامحدود بودن فضای بازی هم بستر مناسبی است تا کودکان از خلاقیت خود استفاده کنند و جریان آن را مطابق به خواسته‌شان پیش ببرند به طور مثال می‌توانند شخصیت‌هایی بسازند که ظاهرشان مطابق میل او باشند. کودکان دنیاهای متفاوتی مانند اقیانوس و فضا را می‌بینند و می‌توانند تا حدی با رنگ‌های آن‌ها، موجودات و وسایل نقلیه‌ی مخصوص آن‌ها آشنا شوند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  Sago Mini World: Kids Games مجموعه‌ای از دنیاها و فعالیت‌های متفاوت است که کودکان می‌توانند با کنجکاوی خود آن‌ها را کشف کنند. چند بخش متفاوت کودکان، شهربازی، سفر با ماشین، شهر بزرگ، دایناسور، روز برفی، فضا، شنا در اقیانوس، ساختن شخصیت‌ها و آپارتمان در برنامه وجود دارد که شخصیت‌های اصلی تمام آن‌ها حیوانات کارتونی هستند. آن‌ها ظاهری دوستانه دارند و کارهایی می‌کنند که گاهی خنده‌دار است و گاهی باعث شگفتی خواهد شد. با انتخاب هر کدام از بخش‌های دنیای بازی (open world) در اختیار کودک قرار می‌گیرد که می‌تواند آزادانه در آن ماجراجویی کند، شخصیت‌ها را در تصویر حرکت دهد و به نوعی با استفاده از محیط بازی، قصه‌ی خود را بگوید. به طور مثال در بخش شهر بزرگ، ساختمان‌ها و مغازه‌های زیادی وجود دارند کودک می‌تواند ماشین‌ها را حرکت بدهد، از یخچال مغازه شیر بردارد و آن را به گربه‌ای بدهد یا تخیل خود را آزاد گذاشته و کارهایی انجام دهد که در دنیای واقعی اتفاق نمی‌افتد. مانند بازی با یک دایناسور یا قلقلک دادن یک هشت پا. ‌جریان بازی می‌تواند باعث تقویت مهارت‌های حرکتی و زبانی کودکان شود و آن‌ها را به کنجکاوی تشویق کند. هفته‌ی ابتدایی دسترسی به برنامه رایگان است اما بعد از آن نیاز به پرداخت هزینه دارد و برای استفاده بهتر است والدین کودک خود را همراهی کنند، قصه‌هایش را بشنوند و او را برای انجام فعالیت‌ها راهنمایی کنند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی 5.5iOS در تاریخ1400/08/25 نوشته‎ شده است.

  کیفیت

  تصاویر برنامه دوبعدی هستند و شخصیت‌های اصلی آن‌ها حیواناتی هستند که ظاهری دوستانه و رنگارنگ دارند. تمام اجزای برنامه با خطوطی ساده طراحی شده‌اند و جزئیات زیادی ندارند اما شخصیت‌ها حرکت‌های بازیگوشانه‌ای دارند تا کودکان بتوانند به راحتی با آن‌ها ارتباط برقرار کنند. به طور مثال وقتی در اقیانوس هستند سرشان را در غاری می‌کنند و آواز می‌خوانند تا صدایشان بپیچد یا در جشن تولد با شادی با بادکنک‌هایشان بازی می‌کنند. صداگذاری‌ها هم در راستای تصاویر هستند و به نوعی آن‌ها را کامل می‌کنند مثل این‌که گاهی با دیدن یک شئ جدید صدایی شبیه به تعجب کردن پخش می‌شود. طراحی و رنگ‌آمیزی تصاویر به خوبی اجزای مربوط به هر کدام از دنیاها را به کودک نشان می‌دهد و او را با آن‌ها آشنا می‌کند. این برنامه تأییدیه‌‌ی kidSAFE و COPPAدارد و جوایزی مثل Parents’ Choice، Kidscreen و W3 Mobile App Design برده است.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  هفته‌ی ابتدایی استفاده از برنامه رایگان است اما پس از آن پرداخت ماهانه 6.99$ لازم است.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  برای دفعه‌ی اول استفاده دستگاه هوشمند باید به اینترنت متصل باشد و پس از دانلود شدن فعالیت‌ها می‌توان آن‌ها را بدون دسترسی به اینترنت هم انجام داد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۴
  نسخه تست شده روی iOS ۵.۵
  واحد پول رایگان
  ناشر Sago Sago Toys Inc
  سال انتشار ۲۰۱۸
  پلتفرم Android، iPad، iPhone، iPod Touch
  طبقه بندی آموزشی
  ارز رایگان