Samsara Room

thumbnail
۱۴ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

بازی ماجراجویانه و پازلی با معماهای نسبتاً دشوار

سال: 2020
  بررس برنامه: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  موضوعاتی مانند چرخه‌ی زندگی، تولد، مرگ، قربانی کردن و ... در داستان بازی به صورت مستقیم یا غیرمستقیم مطرح می‌شود. در بخشی از بازی جسد برهنه‌ی مردی بدون نمایش اعضای خصوصی از یک ساعت دیواری بزرگ بیرون می‌افتد. در قسمتی دیگر نیز از دهان یک لک‌لک نوزاد انسان خارج می‌شود.
  انجام بازی با ضربه زدن روی آیتم‌های مختلفی که در تصویر دیده می‌شود، انجام می‌گیرد. گاهی اوقات به جای ضربه زدن باید انگشت را کشید، نگه داشت یا به جهات مختلف برد. پازل‌ها در ابتدا ساده‌اند اما با پیشرفت در بازی پیچیده‎تر می‌شوند. ممکن است درک داستان بازی برای کسانی که بازی‌های گذشته را انجام نداده‌اند دشوار باشد.
  اتاقی که بازیکن در آن قرار دارد وسایل چندانی ندارد و تقریباً خالی است اما او با حل کردن معماها موارد جدیدی را در این اتاق کشف می‎کند. اغلب معماهای بازی به هم مربوط هستند و حل یکی در گروی حل دیگری است. به طور مثال با برداشتن چاقو و پاره کردن یک تابلوی نقاشی، معمایی پدیدار می‎شود و با حل کردن آن راه‎حل معمایی دیگر به دست می‎آید. پازل‌های بازی می‌تواند مهارت‌های بازیکن در حل مسأله و تفکر تحلیلی را تقویت کنند.
  فضای کلی بازی می‌تواند تا حدودی اضطراب‌آور باشد. اتفاقات عجیبی در مراحل مختلف رخ می‌دهد که دلیل آن‌ها معلوم نیست. مانند برعکس شدن محیط،‌ شکستن کمد، جسد مردی که از ساعت دیواری بزرگی بیرون می‌افتد یا دستی که ناگهانی در قسمتی از بازی ظاهر می‌شود. شبح انسانی سیاه‌رنگی در مراحل مختلف و در آینه دیده می‌شود که گاهی اوقات سر آن حیوانی است. چاقو و کبریت جزو وسایلی است که بازیکن باید با آن‌ها کارهایی را انجام دهد. در یکی از صحنه‌ها او چاقو را به دستی که از پشت ساعت بیرون آمده می‌دهد و پس از لحظه‌ای، قلب یک انسان را از او تحویل می‌گیرد. گاهی اوقات از پشت تلفن صدای شخصی شنیده می‌شود که می‌تواند برای کودکان و نوجوانان حساس ترسناک باشد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی یازدهمین عنوان رایگان از مجموعه بازی‌های Rusty Lake است که از همان راه و سیاق بازی‌های گذشته پیروی می‌کند. بازیکن در یک اتاق قرار دارد و باید تلاش کند تا با پیدا کردن سرنخ‌های مختلف و حل کردن پازل‌ها و معماها، اسرار آن را کشف کند و در نهایت از آن‌جا خارج شود. پازل‌ها نسبتاً دشوارند و حل کردن بعضی از آن‌ها می‌تواند برای بازیکنان کم‌تجربه چالش‌برانگیز باشد. داستان بازی نیز عجیب است و در آن موضوعاتی مانند چرخه‌ی زندگی، تولد، مرگ و قربانی کردن به صورت مستقیم یا غیرمستقیم مطرح می‌شود. در بعضی قسمت‌های بازی صحنه‎های خشنی مانند ظاهر شدن شبح انسانی سیاه رنگی که گاهی اوقات سر آن حیوانی است به چشم می‎خورد. بازی‌های این مجموعه همگی دارای داستان‌ها و روایت‌های عجیبی هستند و اتفاقات نامتعارفی ممکن است در آن‎ها رخ دهد که می‎توانند برای نوجوانان حساس اذیت‌کننده باشد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی 1.0.24 Android در تاریخ 99/04/15 نوشته‎ شده است.

  کیفیت

  گرافیک بازی مانند عناوین دیگر این مجموعه کیفیت خوبی دارد و انیمیشن‌ها روان اجرا می‌شوند. موسیقی متن هم کاملاً متناسب با فضا و داستان مرموز بازی است. در ساختار پازل‌ها نوآوری‌های خلاقانه‌ای دیده می‌شود که در عناوین قبلی وجود نداشت و بازیکن را با چالش‌های جدیدی روبه‌رو خواهند کرد.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  این بازی، یکی از عناوین مجموعه‌ی بزرگ راستی لیک است که بازی‌های زیادی از آن‌ها منتشر شده است. بسیاری از این بازی‌ها رایگان، اما تعدادی از آن‌ها هم پولی هستند و به دلیل داستان و شیوه‌ی روایت بازی، بازیکن به احتمال زیاد ترغیب می‌شود تا سایر عناوین آن را هم امتحان کند.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  بازی نیاز به دسترسی به اینترنت خواهد داشت.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۱.۰.۲۴
  حداقل نیازمندی اندروید متفاوت بر روی هر دستگاه‌
  واحد پول رایگان
  ناشر Rusty Lake
  سال انتشار ۲۰۲۰
  ارز رایگان